О бюджете Панфиловского района на 2026-2028 годы
Решение Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 22 декабря 2025 года № 8-52-224
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии со статьями 79, 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решения маслихата области Жетісу от 12 декабря 2025 года № 33-201 "Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и районными (городов областного значения) бюджетами на 2026-2028 годы", Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 17 680 393 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 10 831 656 тысяч тенге;
неналоговые поступления 99 392 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 433 166 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 316 179 тысяч тенге;
2) затраты 15 952 740 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 179 014 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 263 605 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 84 591 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 1 548 639 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 1 548 639 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 645 705 тысяч тенге;
погашение займов 2 194 344 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 288 866 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 42 512 тысяч тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 20 781 тысяча тенге;
Конуроленскому сельскому округу 43 239 тысяч тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 44 389 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 22 578 тысяч тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 43 693 тысячи тенге;
Ушаралскому сельскому округу 37 514 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 34 160 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 291 259 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 38 703 тысячи тенге;

Панфилов ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-52-224 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 79, 88, 91-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және "Облыстық бюджет және аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттердің арасындағы 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Жетісу облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 33-201 шешіміне сәйкес, Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 17 680 393 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 10 831 656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 99 392 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 433 166 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 316 179 мың теңге;
2) шығындар 15 952 740 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 179 014 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 263 605 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 84 591 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 1 548 639 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 1 548 639 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 645 705 мың теңге;
қарыздарды өтеу 2 194 344 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 288 866 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 42 512 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 20 781 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 43 239 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 44 389 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 22 578 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 43 693 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 37 514 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 34 160 мың теңге.
3. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 291 259 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 38 703 мың теңге;

Баскунчинскому сельскому округу 18 634 тысячи тенге;
Конуроленскому сельскому округу 52 003 тысячи тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 41 179 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 29 517 тысяч тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 43 028 тысяч тенге;
Ушаралскому сельскому округу 35 339 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 32 856 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 291 006 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 39 808 тысяч тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 17 182 тысячи тенге;
Конуроленскому сельскому округу 52 254 тысячи тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 41 528 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 28 966 тысяч тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 43 726 тысяч тенге;
Ушаралскому сельскому округу 35 055 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 32 487 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Жаркент и сельских округов в районной бюджет в сумме 1 099 499 тысяч тенге, в том числе:
города Жаркент 923 230 тысяч тенге;
Атамекенского сельского округа 136 433 тысячи тенге;
Бирликского сельского округа 243 тысячи тенге;
Кокталского сельского округа 23 834 тысячи тенге;
Улкеншыганского сельского округа 15 759 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Жаркент и сельских округов в районной бюджет в сумме 1 099 499 тысяч тенге, в том числе:
города Жаркент 923 230 тысяч тенге;
Атамекенского сельского округа 136 433 тысячи тенге;
Бирликского сельского округа 243 тысячи тенге;
Кокталского сельского округа 23 834 тысячи тенге;
Улкеншыганского сельского округа 15 759 тысяч тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Жаркент и сельских округов в районной бюджет в сумме 1 099 499 тысяч тенге, в том числе:

Басқұншы ауылдық округіне 18 634 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 52 003 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 41 179 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 29 517 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 43 028 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 35 339 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 32 856 мың теңге.
4. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 291 006 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 39 808 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 17 182 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 52 254 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 41 528 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 28 966 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 43 726 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 35 055 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 32 487 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласы мен ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 1 099 499 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жаркент қаласынан 923 230 мың теңге;
Атамекен ауылдық округінен 136 433 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 243 мың теңге;
Көктал ауылдық округінен 23 834 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 15 759 мың теңге.
6. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласы мен ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 1 099 499 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жаркент қаласынан 923 230 мың теңге;
Атамекен ауылдық округінен 136 433 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 243 мың теңге;
Көктал ауылдық округінен 23 834 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 15 759 мың теңге.
7. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласы мен ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 1 099 499 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

города Жаркент 923 230 тысяч тенге;
Атамекенского сельского округа 136 433 тысячи тенге;
Бирликского сельского округа 243 тысячи тенге;
Кокталского сельского округа 23 834 тысячи тенге;
Улкеншыганского сельского округа 15 759 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв акимата Панфиловского района на 2026 год в сумме 304 126 тысяч тенге.
9. Учесть в расходах бюджетов города районного значения, сельских округов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 4 к настоящему решению

Жаркент қаласынан 923 230 мың теңге;
Атамекен ауылдық округінен 136 433 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 243 мың теңге;
Көктал ауылдық округінен 23 834 мың теңге;
Үлкеншыған ауылдық округіне 15 759 мың теңге.
8. Панфилов ауданы әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 304 126 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттерінің шығыстарында осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.

10. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
благоустройство населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Панфиловского районного маслихата Е. Шокпаров

10. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді көркейту.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Панфилов аудандық мәслихатының төрағасы Е. Шоқпаров

570 608
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
58 404
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
57 804
003
Капитальные расходы государственного органа
600
122
Аппарат акима района (города областного значения)
269 123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
268 523
003
Капитальные расходы государственного органа
600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
97 878
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
85 337
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 041
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
7 000
015
Капитальные расходы государственного органа
1 500
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
145 203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
55 925
013
Капитальные расходы государственного органа
600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
88 678
02
Оборона
133 331
122
Аппарат акима района (города областного значения)
133 331
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
53 633
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
79 698
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 533
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 533
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16 533
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 948 170
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 941 961
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 491
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

570 608
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
58 404
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57 804
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
269 123
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
268 523
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
97 878
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 337
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 041
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
7 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
145 203
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 925
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
88 678
02
Қорғаныс
133 331
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
133 331
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
53 633
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
79 698
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 533
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 533
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16 533
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 948 170
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 941 961
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 491
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

56 312
005
Государственная адресная социальная помощь
694 838
006
Оказание жилищной помощи
99
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
170 172
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 221
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 626
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
190 044
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
561 965
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
52 829
021
Капитальные расходы государственного органа
600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
85 708
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 674
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 382
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 209
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
104
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 692 824
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 379 252
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
200
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
512 013
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
867 039
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 313 572
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
527 120
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
58 655
014
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
409 074
015
Освещение улиц в населенных пунктах
9 333
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
8 890
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

56 312
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
694 838
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
99
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
170 172
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 221
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 626
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
190 044
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
561 965
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
52 829
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
85 708
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
9 674
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 382
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 209
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
104
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 692 824
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 379 252
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
200
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
512 013
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
867 039
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 313 572
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
527 120
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
58 655
014
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
409 074
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
9 333
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
8 890
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту