О бюджете Коксуского района на 2026-2028 годы
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 22 декабря 2025 года № 52-205
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии статьей 88, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 7 506 413 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 300 068 тысяч тенге;
неналоговые поступления 374 213 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 635 595 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 196 537 тысяч тенге;
2) затраты 6 863 905 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 199 983 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 325 125 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 125 172 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 442 525 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 442 525 тысяч тенге:
поступление займов 1 296 242 тысячи тенге;
погашение займов 1 738 767 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 299446 тысяч тенге, в том числе:
Жарлыозекскому сельскому округу 44 583 тысячи тенге;
Лабасинскому сельскому округу 20 306 тысяч тенге;
Мукринскому сельскому округу 39 456 тысяч тенге;
Муканчинскому сельскому округу 19 951 тысяча тенге;
Алгабасскому сельскому округу 43 223 тысячи тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 17 129 тысяч тенге;
Айнабулакскому сельскому округу 44 261 тысяча тенге;
Каблисанскому сельскому округу 39 488 тысяч тенге;
Мусабекскому сельскому округу 31 049 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 303 979 тысяч тенге, в том числе:
Жарлыозекскому сельскому округу 45 464 тысячи тенге;
Лабасинскому сельскому округу 20 131 тысяча тенге;
Мукринскому сельскому округу 39 832 тысячи тенге;
Муканчинскому сельскому округу 19 656 тысяч тенге;
Алгабасскому сельскому округу 44 396 тысяч тенге;

Көксу ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-205 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2025 жылдың 15 наурыздағы Бюджет кодексінің 88-бабына, 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 506 413 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 300 068 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 374 213 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 635 595 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 3 196 537 мың теңге;
2) шығындар 6 863 905 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 199 983 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 325 125 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 125 172 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 442 525 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 442 525 мың теңге:
қарыздар түсімі 1 296 242 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 738 767 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 299446 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жарлыөзек ауылдық округіне 44 583 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 20 306 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 39 456 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 19 951 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 43 223 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 17 129 мың теңге;
Айнабұлақ ауылдық округіне 44 261 мың теңге;
Қаблиса ауылдық округіне 39 488 мың теңге;
Мұсабек ауылдық округіне 31 049 мың теңге.
3. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 303 979 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жарлыөзек ауылдық округіне 45 464 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 20 131 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 39 832 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 19 656 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 44 396 мың теңге;

6. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объем бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 266 999 тысяч тенге, в том числе:
из Балпыкского сельского округа 266 999 тысяч тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объем бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 284 253 тысячи тенге, в том числе:
из Балпыкского сельского округа 284 253 тысячи тенге.

6. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 266 999 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балпық ауылдық округінен 266 999 мың теңге.
7. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 284 253 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Балпық ауылдық округінен 284 253 мың теңге.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 101 476 тысяч тенге.
9. Учесть в расходах бюджетов сельских округов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Коксуского района Бейсенбай Ж.
Приложение 1 к решению маслихата Коксуского района от 22 декабря 2025 года № 52-205
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

8. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 101 476 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Ауылдық округ бюджеттерінің шығыстарында осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
10. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Бейсенбай
Көксу ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-205 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кішi сыныбы
Сомасы
(мың тенге)
Атауы
І. Кірістер

977
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49 358
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 294
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
126 011
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
129 720
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
213 280
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 587
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 705
021
Капитальные расходы государственного органа
600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
138 634
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18 519
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 235
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
130
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 713 770
1
Жилищное хозяйство
2 673 770
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 538 603
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 668 108
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
220 215
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
650 280
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
135 167
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
135 167
2
Коммунальное хозяйство
40 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

977
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49 358
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 294
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
126 011
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
129 720
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
213 280
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
203 045
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 587
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 705
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
138 634
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18 519
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 235
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
130
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 713 770
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 673 770
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 538 603
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 668 108
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
220 215
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
650 280
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
135 167
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
135 167
2
Коммуналдық шаруашылық
40 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі