О бюджете Кербулакского района на 2026-2028 годы
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 22 декабря 2025 года № 31-242
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 и действует до 31.12.2028 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 7 242 332 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 708 533 тысяч тенге;
неналоговые поступления 72 464 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 500 849 тысяч тенге;
поступление трансфертов 2 960 486 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1 651 375 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 736 618 тысяч тенге;
субвенции 572 493 тысяч тенге;
2) затраты 6 348 546 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 136 510 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 250 850 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 114 340 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 757 276 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 757 276 тысяч тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 94 834 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 34 306 тысяч тенге, в том числе:
Алтынемелскому сельскому округу 2 805 тысяч тенге;
Шубарскому сельскому округу 2 108 тысяч тенге;
Коксускому сельскому округу 897 тысяч тенге;
Карашокинскому сельскому округу 4 720 тысячи тенге;
Басшийскому сельскому округу 3 646 тысяч тенге
Каспанскому сельскому округу 6 992 тысяч тенге;
Сарыбулакскому сельскому округу 5 992 тысячи тенге;
Сарыбастаускому сельскому округу 6 445 тысяч тенге;
Жоламанскому сельскому округу 701 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 36 017 тысяч тенге, в том числе:

Кербұлақ ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 31-242 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және 31.12.2028 дейін қолданылады - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 549 221 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 829 719 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 72 464 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 664 929 мың теңге;
трансферттер түсімі 2 982 109 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 867 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 672 131 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 736 618 мың теңге;
субвенциялар 572 493 мың теңге;
2) шығындар 9 207 276 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 136 510 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 250 850 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 114 340 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 794 565 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 794 565 мың теңге.
қарыздар түсімі 2 597 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 008 126 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 204 935 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 20.04.2026 № 35-269 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 94 834 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 34 306 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алтынемел ауылдық округіне 2 805 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 2 108 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 897 мың теңге;
Қарашоқы ауылдық округіне 4 720 мың теңге;
Басши ауылдық округіне 3 646 мың теңге;
Қаспан ауылдық округіне 6 992 мың теңге;
Сарыбұлақ ауылдық округіне 5 992 мың теңге;
Сарыбастау ауылдық округіне 6 445 мың теңге;
Жоламан ауылдық округіне 701 мың теңге.
4. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 36 018 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Карашокинскому сельскому округу 5 203 тысячи тенге;
Басшийскому сельскому округу 4 019 тысяч тенге
Каспанскому сельскому округу 7 708 тысяч тенге;
Сарыбулакскому сельскому округу 6 605 тысячи тенге;
Сарыбастаускому сельскому округу 7 105 тысяч тенге;
Жоламанскому сельскому округу 772 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Кербулакского района.

Қарашоқы ауылдық округіне 5 203 мың теңге;
Басши ауылдық округіне 4 019 мың теңге;
Қаспан ауылдық округіне 7 708 мың теңге;
Сарыбұлақ ауылдық округіне 6 605 мың теңге;
Сарыбастау ауылдық округіне 7 105 мың теңге;
Жоламан ауылдық округіне 772 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру және елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру жөніндегі шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

122
Аппарат акима района (города областного значения)
41 859
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
41 859
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
125 311
122
Аппарат акима района (города областного значения)
125 311
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
125 311
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
702 911
1
Социальное обеспечение
152 572
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 572
005
Государственная адресная социальная помощь
136 918
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
15 654
2
Социальная помощь
400 302
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
400 302
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 521
006
Оказание жилищной помощи
119
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70 506
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 868
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
143 512
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
138 776
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
150 037
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 932
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47 193
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 216
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
75 751
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46 167
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
46 167
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
125 924
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
125 924
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
125 924
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
668 001
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
152 572
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 572
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
136 918
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
15 654
2
Әлеуметтiк көмек
368 867
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
368 867
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 521
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
119
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 271
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 868
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
144 312
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
138 776
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
146 562
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
141 457
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 718
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 216
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
75 751
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

45 521
006
Оказание жилищной помощи
119
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70 506
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 868
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
143 512
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
81 178
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 419
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146 314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 575
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 216
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
75 751
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 772
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 076 754
1
Жилищное хозяйство
3 273 485
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
3 273 485
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
877 944
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 395 541
2
Жилищное хозяйство
605 603
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
605 603
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
154 039
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
51 564
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
400 000
3
Благоустройство населенных пунктов
197 666
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

45 521
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
119
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70 506
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 868
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
143 512
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
81 178
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
151 419
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146 314
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 575
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 216
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
75 751
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 772
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 076 754
1
Тұрғын үй шаруашылық
3 273 485
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 273 485
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
877 944
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 395 541
2
Коммуналдық шаруашылық
605 603
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
605 603
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
154 039
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
51 564
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
400 000
3
Елді-мекендерді көркейту
197 666
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі