О внесении изменений и дополнений в решение Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 21-168 "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 24 ноября 2025 года № 30-228
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 21-168 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 12 682 198 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 379 089 тысяч тенге;
неналоговые поступления 44 544 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 87 305 тысяч тенге;
поступление трансфертов 11 171 260 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 174 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты 5 510 410 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 831 710 тысяч тенге;
субвенций 3 828 966 тысяч тенге;
2) затраты 17 397 502 тысяч тенге;

Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-168 "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 30-228 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-168 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12 682 198 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 379 089 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 44 544 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 87 305 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 171 260 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 174 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 5 510 410 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 831 710 мың теңге;
субвенциялар 3 828 966 мың теңге;
2) шығындар 17 397 502 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование 130 540 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 230 022 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 99 482 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 845 844 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 845 844 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 3 465 719 тысячи тенге;
погашение займов 628 349 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу 130 540 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 230 022 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 99 482 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 845 844 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 845 844 мың теңге.
қарыздар түсімі 3 465 719 мың теңге;
қарыздарды өтеу 628 349 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 2 008 474 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата Бекиев Кайрат Ботаевич
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 24 ноября 2025 года № 30-228
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 20-168 "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы"
Районный бюджет на 2025 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 008 474 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қайрат Ботайұлы Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 қарашадағы № 30-228 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 21-168 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

36 157
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
647 268
1
Социальное обеспечение
113 031
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 031
005
Государственная адресная социальная помощь
111 279
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
1 752
2
Социальная помощь
367 233
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
367 233
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43 135
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 441
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 181
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
148 315
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
132 161
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
167 004
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
164 401
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 230
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 029
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
80 623
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 034
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14 485
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 603
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 603
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 376 931
1
Жилищное хозяйство
7 685 148

36 157
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
647 268
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
113 031
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 031
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
111 279
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 752
2
Әлеуметтiк көмек
367 233
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
367 233
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43 135
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 441
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 181
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
148 315
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
132 161
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
167 004
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
164 401
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 230
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 029
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
80 623
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 034
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14 485
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 603
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 603
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 376 931
1
Тұрғын үй шаруашылық
7 685 148