Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки города Ушарал и населенных пунктов Алакольского района
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 26 ноября 2025 года № 55-3
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки города Ушарал и населенных пунктов Алакольского района, согласно приложению 1,2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Председатель Алакольского районного маслихата Д.Е. Каримов
Приложение 1 к 55-3 решению Алакольского районного маслихата
Приложение 2 к 55-3 решению Алакольского районного маслихат
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки города Ушарал и сельских населенных пунктов Алакольского района
Номер зоны
Поправочные коэффициенты
Перечень учетных кадастровых кварталов
Акжарский сельский округ
1
с.Акжар
I I
1.1
кадастровый квартал 103
с.Коныр
I II
1.0
кадастровый квартал 104
с.Майлышат
I II
1.0
кадастровый квартал 105
2
Актубекский сельский округ
с.Актубек
I I
1.1
кадастровый квартал 017
3
Архарлинский сельский округ
с.Архарлы
I I
1.1
кадастровый квартал 001
4
Бескольский сельский округ
с.Бесколь
I
1.2
кадастровые кварталы 032, 033
с.Булакты
I
1.2
кадастровые кварталы 030, 031, 037
разъезд 5
I II
1.0
кадастровый квартал 034
разъезд Сайхан
I II
1.0
кадастровый квартал 035
с.Каратума
I II
1.0
кадастровый квартал 036
разъезд 13
I II
1.0
кадастровый квартал 063
5
Достыкский сельский округ
с.Достык
I
1.2
кадастровый квартал 060
ст.Коктума
I II
1.0
кадастровый квартал 062
ст.Жаланашколь
I II
1.0
кадастровый квартал 061
6
Екпиндинский сельский округ
с.Екпенди
I I
1.1
кадастровый квартал 073
с.Үшкайын
I II
1.0
кадастровый квартал 078
с.Карлыгаш
I II
1.0
кадастровый квартал 079
7
Енбекшинский сельский округ
с.Енбекши
I I
1.1
кадастровый квартал 014
8
Жагаталский сельский округ
с.Казахстан
I
1.2
кадастровый квартал 010
с.Бесагаш
I II
1.0
кадастровый квартал 048
9
Жайпакский сельский округ
с.Жайпак
I I
1.1
кадастровый квартал 051
10
Жанаминский сельский округ
с.Жанама
I I
1.1
кадастровый квартал 027
с.Карабулак
I I
1.1
кадастровый квартал 024
с. Старая Жанама
I II
1.0
кадастровый квартал 028
11
Жыландинский сельский округ
с.Жыланды
I I
1.1
кадастровый квартал 087
с.Майкан
I II
1.0
кадастровый квартал 090
с.Тонкерис
I II
1.0
кадастровый квартал 089
с.Шынжылы
I II
1.0
кадастровый квартал 088
с.Кокжар
I II
1.0
кадастровый квартал 113
12
Кабанбайский сельский округ
с.Кабанбай
I
1.2

Алакөл ауданының Үшарал қаласы және ауылдық елді мекендерінің бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффиценттерін бекіту туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 55-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 11- бабының 1- тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Алакөл аудандық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ
1. Алакөл ауданының Үшарал қаласы және ауылдық елді мекендерінің бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін, осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Алакөл аудандық мәслихат төрағасы Д.Е. Каримов
Алакөл аудандық мәслихатының 55-3 шешімінің 1-қосымшасы
Алакөл аудандық маслихаттың 55-3 шешімінің 2-қосымшасы
Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық елді мекендердің жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффиценттері
Аймақтың нөмірі
Түзету коэффициенттері
Есептіккадастрықкварталдардыңтізбесі
Ақжар ауылдық округі
1
Ақжар а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 103
Қоңыр а
I II
1.0
кадастрлық кварталы 104
Майлышат а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 105
2
Ақтүбек ауылдық округі
Ақтүбек а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 017
3
Арқарлы ауылдық округі
Арқарлы а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 001
4
Бескөл ауылдық округі
Бескөл а.
I
1.2
кадастрлық кварталдары 032, 033
Бұлақты а.
I
1.2
кадастрлық кварталдары 030, 031, 037
5 раз.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 034
Сайқан раз.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 035
Қаратұма а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 036
13 раз.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 063
5
Достық ауылдық округі
Достық а.
I
1.2
кадастрлық кварталы 060
Көктұма ст.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 062
Жалаңашкөл ст.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 061
6
Екпінді ауылдық округі
Екпінді а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 073
Үшқайың а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 078
Қарлығаш а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 079
7
Еңбекші ауылдық округі
Еңбекші а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 014
8
Жағатал ауылдық округі
Қазақстан а.
I
1.2
кадастрлық кварталы 010
Бесағаш а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 048
9
Жайпақ ауылдық округі
Жайпақ а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 051
10
Жанама ауылдық округі
Жанама а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 027
Қарабұлақ а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 024
Ескі Жанама а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 028
11
Жыланды ауылдық округі
Жыланды а.
I I
1.1
кадастрлық кварталы 087
Майқан а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 090
Төңкеріс а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 089
Шынжылы а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 088
Көкжар а.
I II
1.0
кадастрлық кварталы 113
12
Қабанбай ауылдық округі
Қабанбай а.
I
1.2

кадастровые кварталы 002, 003, 004, застроенная территории северной части кадастрового квартала 005, застроенная территории северной части города Ушарал
I I
1.1
кадастровый квартал 001
I II
1.0
незастроенная территории северной части города Ушарал, незастроенная территории южной части кадастрового квартала 005

002,003,004 кадастрлық кварталы, 005 кадастрлық кварталы солтүстік бөлігінің құрылыс салынған аумағы, Үшарал қаласы солтүстік бөлігінің құрылыс салынған аумағы
I I
1.1
001 кадастрлық кварталы
I II
1.0
Үшарал қаласының солтүстік бөлігінің құрылыс салынбаған аумағы,
005 кадастрлық кварталдың онтүстік бөлігінің құрылыс салынбаған аумағы;