О внесении изменений в решение Аксуского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 47-208 "О бюджетах сельских округов Аксуского района на 2025-2027 годы"
Решение Аксуского районного маслихата области Жетісу от 12 июня 2025 года № 55-240
Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Аксуского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 47-208 следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аксуского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 59 611 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 120 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 52 491 тысяча тенге;
2) затраты 62 453 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 842 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 842 тысячи, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 842 тысячи.
2. Утвердить бюджет Б. Сырттановского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 49 190 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 180 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 44 010 тысячи тенге;
2) затраты 51 035 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 845 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 845 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 845 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Есеболатовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Ақсу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 47-208 "Ақсу ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 12 маусымдағы № 55-240 шешімі
Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу аудандық мәслихатының "Ақсу ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 47-208 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:
1) кірістер 59 611 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 52 491 мың теңге;
2) шығындар 62 453 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 842 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 842 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 842 теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Б. Сырттанов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:
1) кірістер 49 190 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 180 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 44 010 мың теңге;
2) шығындар 51 035 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 845 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 845 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 845 теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Есеболатов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:

1) доходы 52 684 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 320 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 45 364 тысяч тенге;
2) затраты 54 889 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 205 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 205 тысяч, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 205 тысяч.
4. Утвердить бюджет Жаналыкского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 49 044 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 710 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 45 334 тысяч тенге;
2) затраты 49 682 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 638 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 638 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Жансугуровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 342 768 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 120 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 222 068 тысяч тенге;
2) затраты 371 494 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 29 181 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 29 181 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

1) кірістер 52 684 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 320 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 45 364 мың теңге;
2) шығындар 54 889 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 205 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 205 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 205 теңге.
4. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңалық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:
1) кірістер 49 044 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 3 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 45 334 мың теңге;
2) шығындар 49 682 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 638 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 638 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 638 теңге.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Жансүгіров ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі өзгерістер енгізілсін:
1) кірістер 342 768 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 120 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 222 068 мың теңге;
2) шығындар 371 949 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 29 181 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 29 181 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 441 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 441 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 441 тысяча тенге.".
2. Приложения 1, 7, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решениию.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 441 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 441 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 441 теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 7, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.