Об установлении квоты на рабочие места для лиц с инвалидностью на 2026 год
Постановление акимата области Жетісу от 5 декабря 2025 года № 379
В соответствии с подпунктом 7 статьи 18 Социального Кодекса Республики Казахстан, Приказу Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32737), акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:

2026 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 379 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 18-бабы 7) тармақшасына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №32737 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоты для трудоустройства лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ области Жетісу" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квота белгіленсін.
2. "Жетісу облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима области М. Кольбаев
Приложение к постановлению акимата области от "___" _____ 2025 г. №____
Квота рабочих мест для лиц с инвалидностью в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда
Наименования учреждений/организаций
Общая численность работников (чел.)
Размер квоты (%)
Общее количество установленной квоты (чел.)
Количество работающих людей с инвалидностью (ед.)
Количество квоты, утверждаемое на 2026 год (чел.)

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің м.а. М. Көлбаев
Жетісу облысы әкімдігінің 2025 жылғы "___"_______________ №____ қаулысына қосымша
Мүгедектігі бар адамдар үшін ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерде мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квота
Мекеме/ұйым атаулары
Жыл басына жұмысшылардың тізімдік саны (адам.)
Квота мөлшері (жұмысшылардың тізімдік санының %)
Жалпы белгіленген квота саны (адам)
Квотадан тыс жұмыс жасайтын мүгедектігі бар адамдар саны (бірлік)
2026 жылға белгіленген квота (адам)