Об утверждении минимальных требований к компьютерному и интерактивному оборудованию для государственных организаций образования, реализующих образовательные программы начального, основного среднего и общего среднего, специального, технического и профессионального образования
Совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 8 сентября 2025 года № 208 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 сентября 2025 года № 475/НҚ
В соответствии с подпунктом 13) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Минимальные требования к компьютерному и интерактивному оборудованию для государственных организаций образования, реализующих образовательные программы начального, основного среднего, общего среднего, специального, технического и профессионального образования, согласно приложения к настоящему приказу.
2. Департаменту цифровизации и автоматизации государственных услуг Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1)  в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего совместного приказа направление в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
__________Ж. Мадиев
Министр просвещения Республики Казахстан __________Г. Бейсембаев
Приложение
к совместному приказу
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 сентября 2025 года
№ 475/НҚ и
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 8 сентября 2025 года № 208
Минимальные требования к компьютерному и интерактивному оборудованию для государственных организаций образования, реализующих образовательные программы начального, основного среднего и общего среднего, специального, технического и профессионального образования

Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін компьютерлік және интерактивті жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 8 қыркүйектегі № 208 және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 16 қыркүйектегі № 475/НҚ бірлескен бұйрығы
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған қосымшаға сәйкес Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін компьютерлік және интерактивті жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электронды түрде жіберуді;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
________Ж. Мадиев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
_________Г. Бейсембаев
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2025 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 475/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 208 бірлескен бұйрыққа
қосымша
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін компьютерлік және интерактивті жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптар

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Минимальные требования к компьютерному и интерактивному оборудованию для государственных организаций образования, реализующих образовательные программы начального, основного среднего и общего среднего, специального, технического и профессионального образования разработаны в соответствии с подпунктом 13) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и устанавливают минимальные требования к компьютерному и интерактивному оборудованию для государственных организаций образования, реализующих образовательные программы начального, основного среднего и общего среднего, специального, технического и профессионального образования (далее - Требования).
Глава 2. Минимальные требования к компьютерному оборудованию для государственных организаций образования, реализующих образовательные программы начального, основного среднего и общего среднего, специального, технического и профессионального образования
Рабочая станция для работы с прикладным программным обеспечением:
Монитор
разрешение экрана - 1920х1080
диагональ - не менее 23.8 дюймов
Процессор
количество ядер: не менее 4;
кэш память: не менее 12 МБ;
технологический процесс не более 10 нм
Видеокарта
встроенная и/или дискретная с объемом видеопамяти: не менее 4 ГБ
Операционная система
Лицензионная, бессрочная операционная система с графическим интерфейсом на казахском языке и русском языке, с наличием авторизационного письма от официального дистрибьютора и/или производителя операционной системы
Оперативная память
DDR5 не менее 16 ГБ
Устройство хранения данных
не менее 512 ГБ SSD или не менее 120 ГБ SSD и не менее 1 ТБ HDD
Порты и системы беспроводной передачи данных
наличие не менее 5 портов: 4 USB (из них 2 впереди корпуса, не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры;
Ethernet-скорость - не менее 1 гбит/секунд
Клавиатура
проводная; языки: казахский(кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Мышь
проводная, оптическая, USB
Web-камера
встроенная в монитор либо отдельная, с разрешением съемки не ниже 1920 х 1080 точек и разрешением не ниже 1080p для записи видео
Наушники/микрофон
наушники со встроенным микрофоном
Гарантия
не менее 3 лет
Рабочая станция повышенной мощности для работы с графическими пакетами, пакетами программного обеспечения моделирования и другими:
Монитор
разрешение экрана - 1920х1080
диагональ - не менее 27 дюймов
Процессор
количество ядер: не менее 6;
кэш память: не менее 20 МБ;
технологический процесс не более 10 нм
Видеокарта
встроенная и/или дискретная с объемом видеопамяти: не менее 8 ГБ GDDR6
Операционная система
Лицензионная, бессрочная операционная система с графическим интерфейсом на казахском языке и русском языке, с наличием авторизационного письма от официального дистрибьютора и/или производителя операционной системы
Оперативная память

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін компьютерлік және интерактивті жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптар "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзірленді және бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін компьютерлік және интерактивті жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптарды (бұдан әрі - Талаптар) белгілейді.
2-тарау. Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін компьютерлік жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптар
Қолданбалы бағдарламалық жасақтамамен жұмыс істеуге арналған жұмыс станциясы
Монитор
экранның ажыратымдылығы - 1920х1080
диагональ - кемінде 23.8 дюйм
Процессор
ядролар саны: кемінде 4 ; кэш жады: кемінде 12 МБ; 10 нм аспайтын технологиялық процесс
Бейнекарта
бейне жады бар кірістірілген және/немесе дискретті: кемінде 4 ГБ
Операциялық жүйе
Ресми дистрибьютордан және/немесе операциялық жүйені өндірушіден авторизациялық хаты бар, қазақ және орыс тілдерінде графикалық интерфейсі бар лицензиялық, мерзімсіз операциялық жүйе
Жедел жад
DDR5
кемінде 16 ГБ
Деректерді сақтау құрылғысы
кемінде 512 ГБ SSD немесе кемінде 120 ГБ SSD немесе кемінде 1 ТБ HDD
Сымсыз деректер порттары мен жүйелері
кемінде 5 порттың болуы:
4 USB (оның ішінде 2 корпус алдына, кемінде 3.0);
1 аудио/микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы параметрлерден жоғары;
Ethernet жылдамдығы - кемінде 1 Гбит/секунд
Пернетақта
сымды;
тілдер: қазақ (кириллица)/орыс/ағылшын, зауыттық әріптермен
Тышқан
сымды, оптикалық, USB
Web-камера
мониторға ендірілген не бөлек, түсірілім ажыратымдылығы 1920х1080 нүктеден төмен емес және бейне жазу үшін ажыратымдылығы 1080p төмен емес
Құлаққап/микрофон
кірістірілген микрофоны бар құлаққап
Кепілдік
кем дегенде 3 жыл
Графикалық пакеттермен, модельдеу бағдарламалық жасақтамасымен және басқалармен жұмыс істеуге арналған жоғары қуатты жұмыс станциясы
Монитор
экранның ажыратымдылығы - 1920х1080
диагоналы - кемінде 27 дюйм
Процессор
ядролар саны: кемінде 6; кэш жады: кемінде 20 МБ; 10 нм аспайтын технологиялық процесс
Бейнекарта
бейне жады бар кірістірілген және/немесе дискретті: кемінде 8 ГБ GDDR6
Операциялық жүйе
Ресми дистрибьютордан және/немесе операциялық жүйені өндірушіден авторизациялық хаты бар, қазақ және орыс тілдерінде графикалық интерфейсі бар лицензиялық, мерзімсіз операциялық жүйе
Жедел жад

DDR5 не менее 16 ГБ
Устройство хранения данных
не менее 512 ГБ SSD или не менее 120 ГБ SSD и не менее 1ТБ HDD
Порты и системы беспроводной передачи данных
наличие не менее 5 портов:
4 USB (из них 2 впереди корпуса, не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры;
Ethernet - скорость - не менее 1 гбит/сек
Клавиатура
проводная; языки: казахский (кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Мышь
проводная, оптическая, USB
Web-камера
встроенная в монитор либо отдельная, с разрешением съемки не ниже 1920 х 1080 точек и разрешением не ниже 1080p для записи видео
Наушники/микрофон
наушники со встроенным микрофоном
Гарантия
не менее 3 лет
Ноутбук для работы с прикладным программным обеспечением:
Экран
разрешение экрана - 1920х1080
диагональ - не менее 15,6 дюймов
Процессор
количество ядер: не менее 4;
технологический процесс не более 10 нм
Видеокарта
встроенная и/или дискретная
Операционная система
Лицензионная, бессрочная операционная система с графическим интерфейсом на казахском языке и русском языке, с наличием авторизационного письма от официального дистрибьютора и/или производителя операционной системы
Оперативная память
LPDDR5 или DDR5
не менее 8 ГБ
Устройство хранения данных
не менее 250 ГБ SSD
Порты и системы беспроводной передачи данных
наличие не менее 3 портов:
2 USB (не менее 3.0 и не менее одного в формате Type-C);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры;
Ethernet-скорость - не менее 1 Гбит/секунд;
Bluetooth, WI-FI
Клавиатура
языки: казахский (кириллица)/ русский/английский с заводским нанесением букв;
Блок цифровых клавиш (Numpad)
Мышь
проводная, оптическая, USB
Web-камера
с разрешением съемки не ниже 1920 х 1080 точек и разрешением не ниже 1080p для записи видео
Наушники/микрофон
наушники со встроенным микрофоном
Батарея
не менее 45 W
Гарантия
не менее 3 лет
Моноблок средней мощности для работы с офисными приложениями:
Экран
разрешение экрана - 1920х1080
диагональ - не менее 23.8 дюймов
Процессор
количество ядер: не менее 4;
кэш память: не менее 16 МБ технологический процесс не более 10 нм
Видеокарта
встроенная и/или дискретная с объемом видеопамяти: не менее 4 ГБ
Операционная система
Лицензионная, бессрочная операционная система с графическим интерфейсом на казахском языке и русском языке, с наличием авторизационного письма от официального дистрибьютора и/или производителя операционной системы
Оперативная память
DDR5 не менее 16 ГБ
Устройство хранения данных
не менее 512 ГБ SSD или не менее 120 ГБ SSD и не менее 1ТБ HDD
Порты и системы беспроводной передачи данных
наличие не менее 4 портов: 3 USB (не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры Ethernet-скорость - не менее 1 гбит/секунд
Клавиатура
проводная;
языки: казахский (кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Мышь
проводная, оптическая, USB
Web-камера

DDR5 кемінде 16 ГБ
Деректерді сақтау құрылғысы
кемінде 512 ГБ SSD немесе кемінде 120 ГБ SSD немесе кемінде 1 ТБ HDD
Сымсыз деректер порттары мен жүйелері
кемінде 5 порттың болуы:
4 USB (оның ішінде 2 корпус алдына, кемінде 3.0);
1 аудио/микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы параметрлерден жоғары;
Ethernet жылдамдығы - кемінде 1 Гбит/сек
Пернетақта
сымды;
тілдер: қазақ (кириллица)/орыс/ағылшын, зауыттық әріптермен
Тышқан
сымды, оптикалық, USB
Web-камера
мониторға ендірілген не бөлек, түсірілім ажыратымдылығы 1920х1080 нүктеден төмен емес және бейне жазу үшін ажыратымдылығы 1080p төмен емес
Құлаққап/микрофон
кірістірілген микрофоны бар құлаққап
Кепілдік
кем дегенде 3 жыл
Қолданбалы бағдарламалық жасақтамамен жұмыс істеуге арналған ноутбук
Экран
экранның ажыратымдылығы - 1920х1080
диагоналы - кемінде 15,6 дюйм
Процессор
ядро саны: кемінде 4; 10 нм аспайтын технологиялық процесс
Бейнекарта
кірістірілген және/немесе дискретті
Операциялық жүйе
Ресми дистрибьютордан және/немесе операциялық жүйені өндірушіден авторизациялық хаты бар, қазақ және орыс тілдерінде графикалық интерфейсі бар лицензиялық, мерзімсіз операциялық жүйе
Жедел жад
LPDDR5 немесе DDR5
кемінде 8 ГБ
Деректерді сақтау құрылғысы
кемінде 250 ГБ SSD
Сымсыз деректер порттары мен жүйелері
кемінде 3 порттың болуы:
2 USB (кемінде 3.0 және кемінде бір Type-C форматында);
1 аудио/микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы параметрлерден жоғары;
Ethernet жылдамдығы - кемінде 1 Гбит/секунд;
Bluetooth, WI-FI
Пернетақта
тілдер: қазақ (кириллица)/орыс/ағылшын, зауыттық әріптермен;
сандық пернелер блогы (Numpad)
Тышқан
сымды, оптикалық, USB
Web-камера
түсірілім ажыратымдылығы 1920х1080 нүктеден төмен емес және бейне жазу үшін 1080p төмен емес
Құлаққаптар/микрофон
кірістірілген микрофоны бар құлаққаптар
Батарея
кемінде 45 W
Кепілдік
кем дегенде 3 жыл
Кеңсе қосымшаларымен жұмыс істеуге арналған орташа қуатты моноблок
Экран
экранның ажыратымдылығы - 1920х1080
диагоналы - кемінде 23.8 дюйм
Процессор
ядролар саны: кемінде 4;
кэш жады: кемінде 16 МБ
10 нм аспайтын технологиялық процесс
Бейнекарта
бейне жады бар кірістірілген және/немесе дискретті: кемінде 4 ГБ
Операциялық жүйе
Ресми дистрибьютордан және/немесе операциялық жүйені өндірушіден авторизациялық хаты бар, қазақ және орыс тілдерінде графикалық интерфейсі бар лицензиялық, мерзімсіз операциялық жүйе
Жедел жад
DDR5 кемінде 16 ГБ
Деректерді сақтау құрылғысы
кемінде 512 ГБ SSD немесе кемінде 120 ГБ SSD және кемінде 1ТБ HDD
Сымсыз деректер порттары мен жүйелері
кемінде 4 порттың болуы:
3 USB (кемінде 3.0);
1 аудио/микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы параметрлерден жоғары
Ethernet жылдамдығы - 1 гбит/секунд
Пернетақта
сымды;
тілдер: қазақ (кириллица)/орыс/ағылшын, зауыттық әріптермен
Тышқан
сымды, оптикалық, USB
Web-камера

с разрешением съемки не ниже 1920 х 1080 точек и разрешением не ниже 1080p для записи видео
Наушники/микрофон
наушники со встроенным микрофоном
Гарантия
не менее 3 лет
Моноблок повышенной мощности для работы с графическими пакетами, пакетами программного обеспечения моделирования и другими
Экран
разрешение экрана - 1920х1080
диагональ - не менее 27 дюймов
Процессор
количество ядер: не менее 6;
кэш память: 20 МБ технологический процесс не более 7 нм
Видеокарта
встроенная и/или дискретная с объемом видеопамяти: не менее 8 ГБ GDDR6
Операционная система
Лицензионная, бессрочная операционная система с графическим интерфейсом на казахском языке и русском языке, с наличием авторизационного письма от официального дистрибьютора и/или производителя операционной системы
Оперативная память
DDR5 не менее 16 ГБ
Устройство хранения данных
не менее 512 ГБ SSD или не менее 120 ГБ SSD и не менее 1 ТБ HDD
Порты и системы беспроводной передачи данных
наличие не менее 4 портов: 3 USB (не менее 3.0);
1 для аудио/микрофона или порты с иной раскладкой превосходящие текущие параметры Ethernet-скорость - не менее 1 гбит/сек
Клавиатура
проводная;
языки: казахский (кириллица)/русский/английский с заводским нанесением букв
Мышь
проводная, оптическая, USB
Web-камера
с разрешением съемки не ниже 1920 х 1080 точек и разрешением не ниже 1080p для записи видео
Наушники/микрофон
наушники со встроенным микрофоном
Гарантия
не менее 3 лет
Многофункциональное устройство (черно-белая печать):
Тип устройства
принтер, сканер, копир
Тип печати
монохромная
Максимальный формат печати
A4
Скорость печати
не менее 30 стр./мин
Время выхода первой страницы
не более 7 сек.
Разрешение печати
не менее 600×600 dpi
Разрешение сканера
не менее 600×600 dpi
Ресурс картриджей в комплекте
не менее 10 000 страниц
Дополнительно
автоподача сканера, двусторонняя печать, Ethernet/Wi-Fi порты
Гарантия
не менее 3 лет, на обслуживание не менее 5 лет
Многофункциональное устройство (цветная печать):
Тип устройства
принтер, сканер, копир
Тип печати
цветная (не менее 4 цветов)
Максимальный формат печати
A3
Скорость печати
от 25 стр./мин (A4), от 12 стр./мин (A3)
Время выхода первой страницы
не более 8 сек. (ч/б), 10 сек. (цвет)
Разрешение печати
не менее 600×600 dpi (А4)
не менее 1200×1200 dpi (А3)
Разрешение сканера
не менее 600×600 dpi
Ресурс картриджей в комплекте
не менее 5000 страниц (ч/б), 3000 страниц (цвет)
Дополнительно
автоподача сканера, двусторонняя печать, Ethernet/Wi-Fi порты
Гарантия
не менее 3 лет, на обслуживание не менее 5 лет
Глава 3. Минимальные требования к интерактивному оборудованию для государственных организаций образования, реализующих образовательные программы начального, основного среднего и общего среднего, специального, технического и профессионального образования
Диагональ панели
Не менее 75 дюймов
Соотношение сторон

түсірілім ажыратымдылығы 1920х1080 нүктеден төмен емес және бейне жазу үшін 1080p төмен емес
Құлаққаптар/микрофон
кірістірілген микрофоны бар құлаққаптар
Кепілдік
кем дегенде 3 жыл
Графикалық пакеттермен, модельдеу бағдарламалық жасақтамасымен және басқалармен жұмыс істеуге арналған жоғары қуатты моноблок
Экран
экранның ажыратымдылығы - 1920х1080
диагоналы - 27 дюймнен кем емес
Процессор
ядролар саны: кемінде 6;
кэш жады: 20 МБ 7 нм аспайтын технологиялық процесс
Бейнекарта
бейне жады бар кірістірілген және/немесе дискретті:
кемінде 8 ГБ GDDR6
Операциялық жүйе
Ресми дистрибьютордан және/немесе операциялық жүйені өндірушіден авторизациялық хаты бар, қазақ және орыс тілдерінде графикалық интерфейсі бар лицензиялық, мерзімсіз операциялық жүйе
Жедел жад
DDR5 кемінде 16 ГБ
Деректерді сақтау құрылғысы
кемінде 512 ГБ SSD немесе кемінде 120 ГБ SSD және кемінде 1ТБ HDD
Сымсыз деректер порттары мен жүйелері
кемінде 4 порттың болуы:
3 USB (кемінде 3.0);
1 аудио/микрофон немесе басқа орналасуы бар порттар үшін ағымдағы параметрлерден жоғары
Ethernet жылдамдығы - 1 гбит/сек
Пернетақта
сымды;
тілдер: қазақ (кириллица)/орыс/ағылшын, зауыттық әріптермен
Тышқан
сымды, оптикалық, USB
Web-камера
түсірілім ажыратымдылығы 1920х1080 нүктеден төмен емес және бейне жазу үшін 1080p төмен емес
Құлаққаптар/микрофон
кірістірілген микрофоны бар құлаққаптар
Кепілдік
кем дегенде 3 жыл
Көп функциялы құрылғы (ақ-қара басып шығару)
Құрылғы түрі
принтер, сканер, көшірме
Басым шығару түрі
монохромды
Максималды басып шығару форматы
A4
Басып шығару жылдамдығы
кемінде минутына 30 бет
Бірінші беттің шығу уақыты
7 секундтан артық емес
Басып шығару рұқсаты
кемінде 600×600 dpi
Сканердің ажыратымдылығы
кемінде 600×600 dpi
Картридждер ресурсы жиынтықта
кемінде 10 000 бет
Қосымша
сканерді автоматты түрде беру, екі жақты басып шығару, Ethernet / Wi-Fi порттары
Кепілдік
кемінде 3 жыл, қызмет көрсетуге кемінде 5 жыл
Көп функциялы құрылғы (түрлі-түсті басып шығару)
Құрылғы түрі
принтер, сканер, көшірме
Басып шығару түрі
түрлі-түсті (кем дегенде 4 түсті)
Максималды басып шығару форматы
A3
Басып шығару жылдамдығы
минутына 25 бет (A4)
минутына 12 бет (A3)
Бірінші беттің шығу уақыты
8 секундтан артық емес (ч/б), 10 секундта (түрлі-түсті)
Басып шығару рұқсаты
кемінде 600×600 dpi (А4)
кемінде 1200×1200 dpi (А3)
Сканердің ажыратымдылығы
кемінде 600×600 dpi
Картридждер ресурсы жиынтықта
кемінде 5000 бет (қара/ақ)
кемінде 3000 бет (түрлі-түсті)
Қосымша
сканерді автоматты түрде беру, екі жақты басып шығару, Ethernet / Wi-Fi порттары
Кепілдік
кемінде 3 жыл, қызмет көрсетуге кемінде 5 жыл
3-тарау. Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін интерактивті жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптар
Панель диагоналі
Кем дегенде (кемінде) 75 дюйм
Арақатынасы

Не менее 16:9
Разрешение
Не менее 3840×2160 (4K UHD)
Яркость
Не менее 350 кд/м²
Встроенные динамики
Не менее 2 шт., мощность каждого - не менее 15 Вт
Одновременные касания
Поддержка не менее 20 касаний
Точность касания
Не более 1 мм
Распознавание
Стилус, касание рукой, стирание ладонью
Встроенный компьютер панели
процессор с не менее 8 ядрами, оперативная память не менее 8 ГБ, встроенная память не менее 64 ГБ, бессрочная предустановленная операционная система интерактивной панели
Порты подключения
HDMI, LAN-in и LAN-out (RJ-45), USB-A 3.0 (не менее 2 шт.), USB-C (не менее 1 шт.), Wi-Fi (802.11ac), Bluetooth 5.0, VGA
Прикладное ПО
Лекционная доска, аннотации, таймер, генератор случайного порядка, захват экрана, общий доступ к экрану, браузер, PDF-читалка, медиаплеер
OPS-компьютер
процессор с не менее 4 ядрами (технологический процесс не более 10 нм), оперативная память DDR4 не менее 16 ГБ, тактовая частота не менее 3,6 ГГц, SSD не менее 512 ГБ
Операционная система
Лицензионная, бессрочная операционная система с графическим интерфейсом на казахском языке и русском языке, с наличием авторизационного письма от официального дистрибьютора и/или производителя операционной системы
Офисный пакет
Лицензионный, бессрочный, поддержка работы с текстами, таблицами, презентациями, PDF, облачное хранилище, совместная работа
ПО для уроков
Управление мышью, аннотации, сохранение, графика, анимации, инструменты рисования и геометрии, экранная клавиатура, экспорт
Комплект поставки
Включает мобильную стойку
Гарантия
Не менее 3 лет

Кем дегенде 16:9
Ажыратымдылығы
Кем дегенде 3840×2160 (4K UHD)
Жарықтық
Кем дегенде 350 кд/м²
Кіріктірілген динамиктер
Кем дегенде 2 дана, әрқайсысының қуаты-кем дегенде 15 Вт
Бір мезгілде түрту
Кем дегенде 20 рет түрту
Түрту дәлдігі
1 мм - ден артық емес
Тану
Электронды қалам, қолмен түрту, алақанмен өшіру
Кіріктірілген панель компьютері
Кем дегенде 8 ядросы бар процессор, кем дегенде 8 ГБ жедел жады, кем дегенде 64 ГБ ішкі жады, интерактивті панельдің мерзімсіз алдын ала орнатылған операциялық жүйесі
Қосылу порттары
HDMI, LAN-in және LAN-out (RJ-45), USB-A 3.0 (кемінде 2 дана.), USB-C (кем дегенде 1 дана.), Wi-Fi (802.11ac), Bluetooth 5.0, VGA
Қолданбалы БҚ
Дәріс тақтасы, аннотациялар, таймер, кездейсоқ ретті генератор, экранды түсіру, экранды бөлісу, браузер, PDF оқуға арналған бағдарлама, медиа ойнатқыш
OPS-компьютер
Кем дегенде 4 ядросы бар процессор (технологиялық процесс 10 нм - ден артық емес), DDR4 жедел жады кем дегенде 16 ГБ, сағат жиілігі кем дегенде 3,6 ГГц, SSD кем дегенде 512 ГБ
Операциялық жүйе
Ресми дистрибьютордан және/немесе операциялық жүйені өндірушіден авторизациялық хаты бар, қазақ және орыс тілдерінде графикалық интерфейсі бар лицензиялық, мерзімсіз операциялық жүйе
Кеңсе жиынтығы
Лицензиялық, мерзімсіз, мәтіндермен, кестелермен, презентациялармен жұмыс істеуді қолдау, PDF, бұлтты сақтау, бірлескен жұмыс
Сабақ өткізуге арналған БҚ
Тінтуірді басқару, аннотациялар, сақтау, графика, анимациялар, сурет салу және геометрия құралдары, экрандық пернетақта, экспорт
Жеткізу жинағы
Мобильді есептегішті қамтиды
Кепілдік
Кем дегенде 3 жыл