О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 372 "О некоторых вопросах пилотного проекта по размещению государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом ваучерного финансирования по получателям образовательных услуг"
Приказ и.о. Министра просвещения Республики Казахстан от 31 июля 2025 года № 172
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 372 "О некоторых вопросах пилотного проекта по размещению государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом ваучерного финансирования по получателям образовательных услуг" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Внедрить пилотный проект по размещению государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом ваучерного финансирования по получателям образовательных услуг (далее - Пилотный проект) с 1 января по 31 декабря 2025 года.";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту дошкольного образования Министерства просвещения Республики Казахстан (Адамова М.Е.) обеспечить методологическое сопровождение Пилотного проекта и довести настоящий приказ до сведения местных исполнительных органов.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
И.о. министра М. Мелдебекова
Приложение к приказу
от 31 июля 2025 года № 172
Регионы
Срок завершения
Ответственные лица
Поэтапный переход на ваучерное финансирование городов областного и республиканского значения
1
г.Шымкент
январь 2025 года
Акимат г.Шымкент, Управление образования г.Шымкент
2
г.Тараз
Акимат Жамбылской области, Управление образования, Отдел образования г. Тараз
3
г.Туркестан
Акимат Туркестанской области, Управление образования, Отдел образования г. Туркестан
4
г.Уральск
Акимат Западно-Казахстанской области, Управление образования, Отдел образования г. Уральск
5
г.Астана
январь 2025 года
Акимат г.Астана, Управление образования
6
г.Семей
март 2025 года
Акимат Абайской области, Управление образования, Отдел образования г.Семей
7
г.Усть-Каменогорск
Акимат Восточно-Казахстанской области, Управление образования, Отдел образования г.Усть-Каменогорск
8
г.Караганда
Акимат Карагандинской области, Управление образования, Отдел образования г.Караганды
9
г.Жезказган
Акимат области Ұлытау, Управление образования, Отдел образования г.Жезказган
10
г.Петропавловск
апрель 2025 года
Акимат Северо-Казахстанской области, Управление образования, Отдел образования г.Петропавловск
11
г.Костанай
Акимат Костанайской области, Управление образования, Отдел образования г.Костанай
12
г.Павлодар
Акимат Павлодарской области, Управление образования, Отдел образования г.Павлодар
13
г.Конаев
май 2025 года
Акимат Алматинской области, Управление образования, Отдел образования г.Конаев
14
г.Косшы
Акимат Акмолинской области, Управление образования, Отдел образования г.Косшы
15
г. Талдыкорган
Акимат области Жетісу, Управление образования, Отдел образования г.Талдыкорган
16
г.Актобе
июнь 2025 года
Акимат Актюбинской области, Управление образования, Отдел образования г.Актобе
17
г.Атырау
Акимат Атырауской области, Управление образования, Отдел образования г.Атырау
18
г.Актау
Акимат Мангистауской области, Управление образования, Отдел образования г.Актау
19
г. Кызылорда
Акимат Кызылординской области, Управление образования, Отдел образования г.Кызылорда
20
г.Алматы
июль 2025 года
Акимат г. Алматы, Управление образования
Поэтапный переход на ваучерное финансирование районов областей
1
Жамбылская область
Сентябрь 2025 года
Акимат и Управление образования Жамбылской области
2
Туркестанская область
Октябрь 2025 года
Акимат и Управление образования Туркестанской области
3
Западно-Казахстанская область
Ноябрь 2025 года
Акимат и Управление образования Западно-Казахстанской области
4
Область Абай
Акимат и Управление образования области Абай
5
Восточно-Казахстанская область
Акимат и Управление образования Восточно-Казахстанской области
6
Карагандинская область
Акимат и Управление образования Карагандинской области
7
Область Улытау
Акимат и Управление образования области Ұлытау
8
Северо-Казахстанская область
Акимат и Управление образования Северо-Казахстанской области
9
Костайская область
Акимат и Управление образования Костанайской области
10
Павлодарская область
Декабрь 2025 года
Акимат и Управление образования Павлодарской области
11
Алматинская область
Акимат и Управление образования Алматинской области
12
Акмолинская область
Акимат и Управление образования Акмолинской области
13
Область Жетису
Акимат и Управление образования область Жетису
14
Актюбинская область
Акимат и Управление образования Актюбинской области
15
Атырауская область
Акимат и Управление образования Атырауской области
16
Мангистауская область
Акимат и Управление образования Мангистауской области
17
Кызылординская область
Акимат и Управление образования Кызылординской области

"Көрсетілетін білім беру қызметін алушылар бойынша ваучерлік қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 372 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің м.а. 2025 жылғы 31 шiлдедегi № 172 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көрсетілетін білім беру қызметін алушылар бойынша ваучерлік қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі пилоттық жобаның кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 372 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 жылғы 1 қаңтар мен 31 желтоқсан аралығында білім беру қызметтерін алушылар бойынша ваучерлік қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі пилоттық жоба (бұдан әрі – Пилоттық жоба) енгізілсін.";
3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Мектепке дейінгі білім беру департаменті (М.Е. Адамова) Пилоттық жобаны әдіснамалық сүйемелдеуді қамтамасыз етсін және осы бұйрықты жергілікті атқарушы органдардың назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді
Министрдің м.а. М. Мелдебекова
2025 жылғы 31 шілдедегі
№ 172 бұйрығына қосымша
Өңірлерді мектепке дейінгі білім беруді ваучерлік қаржыландырудың пилоттық жобасына көшу кестесі
Өңірлер
Аяқталу мерзімі
Жауапты тұлғалар
Облыстық және республикалық маңызы бар қалаларды ваучерлік қаржыландыруға кезең-кезеңімен көшіру
1
Шымкент қ.
2025 жылдың қантар айынан
Шымкент қ. әкімдігі, Білім басқармасы
2
Тараз қ.
Жамбыл облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Тараз қаласының білім бөлімі
3
Түркістан қ.
Түркістан облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Түркістан қаласының білім бөлімі
4
Орал қ.
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Орал қаласының білім бөлімі
5
Астана қ.
2025 жылдың қаңтар айынан
Астана қ. әкімдігі, Білім басқармасы
6
Семей қ.
2025 жылдың наурыз айынан
Абай облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Семей қаласының білім бөлімі
7
Өскемен қ.
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Өскемен қаласының білім бөлімі
8
Қарағанды қ.
Қарағанды облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Қарағанды қаласының білім бөлімі
9
Жезказган қ.
Ұлытау облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Жезқазған қаласының білім бөлімі
10
Петропавл қ.
2025 жылдың сәуір айынан
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Петропавл қаласының білім бөлімі
11
Қостанай қ.
Қостанай облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Қостанай қаласының білім бөлімі
12
Павлодар қ.
Павлодар облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Павлодар қаласының білім бөлімі
13
Қонаев қ.
2025 жылдың мамыр айынан
Алматы облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Қонаев қ. білім бөлімі
14
Қосшы қ.
Ақмола облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Қосшы қаласының білім бөлімі
15
Талдықорған қ.
Жетісу облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Талдықорған қаласының білім бөлімі
16
Ақтөбе қ.
2025 жылдың маусым айынан
Ақтөбе облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Ақтөбе қаласының білім бөлімі
17
Атырау қ.
Атырау облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Атырау қаласының білім бөлімі
18
Актау қ.
Маңғыстау облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Маңғыстау қаласының білім бөлімі
19
Қызылорда қ.
Қызылорда облысының әкімдігі, Білім басқармасы, Қызылорда қаласының білім бөлімі
20
Алматы қ.
2025 жылдың шілде айынан
Алматы қ. әкімдігі, Білім басқармасы
Облыс аудандарын ваучерлік қаржыландыруға кезең-кезеңімен көшіру
1
Жамбыл облысы
Қыркүйек, 2025 жыл
Жамбыл облысының әкімдігі мен білім басқармасы
2
Түркістан облысы
Қазан, 2025 жыл
Түркістан облысының әкімдігі мен білім басқармасы
3
Батыс Қазақстан облысы
Қараша, 2025 жыл
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі мен білім басқармасы
4
Абай облысы
Абай облысының әкімдігі мен білім басқармасы
5
Шығыс Қазақстан облысы
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі мен білім басқармасы
6
Қарағанды облысы
Қарағанды облысының әкімдігі мен білім басқармасы
7
Ұлытау облысы
Ұлытау облысының әкімдігі мен білім басқармасы
8
Солтүстік Қазақстан облысы
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі мен білім басқармасы
9
Қостанай облысы
Қостанай облысының әкімдігі мен білім басқармасы
10
Павлодар облысы
Павлодар облысының әкімдігі мен білім басқармасы
11
Алматы облысы
Желтоқсан, 2025 жыл
Алматы облысының әкімдігі мен білім басқармасы
12
Ақмола облысы
Ақмола облысының әкімдігі мен білім басқармасы
13
Жетісу облысы
Жетісу облысының әкімдігі мен білім басқармасы
14
Ақтөбе облысы
Ақтөбе облысының әкімдігі мен білім басқармасы
15
Атырау облысы
Атырау облысының әкімдігі мен білім басқармасы
16
Маңғыстау облысы
Маңғыстау облысының әкімдігі мен білім басқармасы
17
Қызылорда облысы
Қызылорда облысының әкімдігі мен білім басқармасы