О бюджетах поселков, сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 31 декабря 2025 года № 255.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жезды на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 267 821 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 053 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 248 768 тысяч тенге;
2) затраты – 295 155 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 334 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 334 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 334 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 26.05.2026 № 283 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Улытауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 752 775 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 156 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 693 619 тысяч тенге;
2) затраты – 803 043 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -50 268 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 268 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 50 268 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 26.05.2026 № 283 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет поселка Актас на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026-2028 жылдарға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттері туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 255 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жезді кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 267 821 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 053 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 248 768 мың теңге;
2) шығындар – 295 155 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 334 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27334 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27334 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 26.05.2026 № 283 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026-2028 жылдарға арналған Ұлытау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 752 775 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 156 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 693 619 мың теңге;
2) шығындар – 803 043 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -50 268 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50 268 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 50 268 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 26.05.2026 № 283 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2026-2028 жылдарға арналған Ақтас кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 218 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 218 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 218 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 26.05.2026 № 283 (вводится в действие с 01.01.2026).
15. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 406 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 093 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 83 313 тысяч тенге;
2) затраты – 97 803 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 397 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 397 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 397 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 26.05.2026 № 283 (вводится в действие с 01.01.2026).
16. Предусмотреть субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов на 2026 год в сумме 644 553 тысяч тенге, в том числе:
поселок Жезды – 44 449 тысяч тенге;
Улытауский сельский округ – 21 519 тысяч тенге;
поселок Актас – 62 057 тысяч тенге;
поселок Карсакпай – 52 179 тысяч тенге;
Каракенгирский сельский округ – 42 213 тысяч тенге;
Аманкельдинский сельский округ – 36 877 тысяч тенге;
Шенберский сельский округ – 54 088 тысяч тенге;
Егиндинский сельский округ – 43 713 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 45 048 тысяч тенге;
Мибулакский сельский округ – 16 163 тысяч тенге;
Сарысуский сельский округ – 34 253 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 218 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 218 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 218 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 26.05.2026 № 283 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2026-2028 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 91 406 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 093 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 83 313 мың теңге;
2) шығындар – 97 803 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 397 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 397 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 397 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 26.05.2026 № 283 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 644 553 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезді кентіне – 44 449 мың теңге;
Ұлытау ауылдық округіне – 21 519 мың теңге;
Ақтас кентіне – 62 057 мың теңге;
Қарсақпай кентіне – 52 179 мың теңге;
Қаракеңгір ауылдық округіне – 42 213 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округіне – 36 877 мың теңге;
Шеңбер ауылдық округіне – 54 088 мың теңге;
Егінді ауылдық округіне – 43 713 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне – 45 048 мың теңге;
Мибұлақ ауылдық округіне – 16 163 мың теңге;
Сарысу ауылдық округіне – 34 253 мың теңге;

Жанкельдинский сельский округ – 57 465 тысяч тенге;
Терсакканский сельский округ – 44 685 тысяч тенге;
Борсенгирский сельский округ – 39 184 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 50 660 тысяч тенге.
17. Установить в составе бюджетов поселков, сельских округов на 2026 год целевые трансферты согласно приложению 46.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Улытауского районного маслихата Құрмансейітов А.
Приложение 1
к решению внеочередной
XLII сессии Улытауского
районного маслихата №255

Жанкелді ауылдық округіне – 57 465 мың теңге;
Терісаққан ауылдық округіне – 44 685 мың теңге;
Борсеңгір ауылдық округіне – 39 184 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округіне – 50 660 мың теңге
17. 2026 жылға арналған кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінің құрамында нысаналы трансферттер 46 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
18. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау аудандық мәслихаттың төрағасы А.Құрмансейітов
Ұлытау аудандық
мәслихатының кезектен
тыс XLII сессиясының