О бюджете поселков и сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 26 декабря 2025 года № 37/214. Утратило силу решением Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 30 декабря 2025 года № 38/217
Сноска. Утратило cилу решением Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 30.12.2025 № 38/217 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жанааркинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 718740 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 513939 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 21 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4643 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 200137 тысяч тенге;
2) затраты – 718740 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52095 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10410 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 207 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41478 тысяч тенге;
2) затраты – 52095 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 37/214 шешімі. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 38/217 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 30.12.2025 № 38/217 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жаңаарқа аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 718740 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 513939 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4643 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 200137 мың теңге;
2) шығындар – 718740 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52095 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 207 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41478 мың теңге;
2) шығындар 52095 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
15. Учесть в составе поступлений бюджета на 2026 год целевые текущие трансферты, передаваемые из районного бюджета нижестоящим бюджетам согласно приложению 43.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.А.Беккожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
15. 2026 жылға арналған бюджет кірістерінің құрамында 43 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
16. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.А. Бекқожин