О бюджете поселков Жайрем и Шалгинский на 2026-2028 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 31 декабря 2025 года № 350
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жайрем на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 165 313 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 130 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 025 313 тысяч тенге;
2) затраты – 1 165 313 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Утвердить бюджет поселка Шалгинский на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 900 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 650 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 000 тысяч тенге;
2) затраты – 19 900 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

2026-2028 жылдарға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеті туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 350 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жәйрем кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 165 313 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 130 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 025 313 мың теңге;
2) шығындар – 1 165 313 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Шалғы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 900 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 250 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 19 000 мың теңге;
2) шығындар – 19 900 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

3. Учесть в составе поступлений бюджетов поселков Жайрем и Шалгинский на 2026 год объем целевых текущих трансфертов из местных бюджетов, передаваемых из городского бюджета в бюджет поселков согласно приложению 7.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 31 декабря 2025 года
№350
Бюджет поселка Жайрем на 2026 год
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

3. 2026 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттерінің құрамында қалалық бюджеттен кенттердің бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2025 жылғы 31 желтоқсандағы
№350 шешіміне
1 - қосымша
2026 жылға арналған Жәйрем кентінің бюджеті
Санаты
сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы