О внесении изменений в решение Каражалского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 219 "О городском бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 25 сентября 2025 года № 300
Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "О городском бюджете на 2025-2027 годы" № 219 от 27 декабря 2024 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №205576) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 300 021 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 304 261 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 510 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 028 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 921 222 тысяч тенге;
2) затраты – 12 297 862 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 997 841 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 997 841 тысяч тенге:
поступление займов – 2 704 588 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 253 тысяч тенге.";
2) приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 300 шешімі
Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205576 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 300 021 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 304 261 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 510 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 028 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 921 222 мың теңге;
2) шығындар – 12 297 862 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 997 841 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 997 841 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 704 588 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 253 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімге 1, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

2813885
в том числе:
Целевые текущие трансферты
442423
Целевые трансферты на развитие
2371462
Целевые текущие трансферты
442423
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
15403
в том числе:
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6473
в том числе:
обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования лиц с инвалидностью с диагнозом "Spina bifida"
6473
На выплату государственной адресной социальной помощи
8930
Управление экономики области
1532
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1532
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
143625
в том числе:
За счет Республиканского бюджета
143625
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
143625
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
281863
в том числе:
за счет областного бюджета
281863
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог (улиц город) и внутренних дорог населенных пунктов
281863
Целевые трансферты на развитие
2371462
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1256255
в том числе:
За счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
805255
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
805255
за счет областного бюджета
451000
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
301000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
150000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1115207
в том числе:
за счет областного бюджета
1115207
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в городе Каражал

2813885
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
442423
Нысаналы даму трансферттері
2371462
Ағымдағы нысаналы трансферттер
442423
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15403
оның ішінде:
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
6473
оның ішінде:
"Spina bifida" диагнозы бар мүгедектігі бар адамдарды бір реттік қолданылатын майланған катетерлермен қамтамасыз ету
6473
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
8930
Облыстың экономика басқармасы
1532
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1532
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
143625
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
143625
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
143625
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
281863
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
281863
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
281863
Нысаналы даму трансферттері
2371462
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын - үй коммуналдық шаруашылық басқармасы
1256255
оның ішінде:
Қазақтан Республикасының Ұлттық қорынан берлетін нысаналы трансферт есебінен
805255
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
805255
Облыстық бюджет есебінен
451000
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
301000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
150000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1115207
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
1115207
Қаражал қаласында көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу

511629
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в поселке Жайрем
326340
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки города Каражал
49999
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем,1 этап
77239
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем, 2 этап
50000
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальной жилищной застройки поселка Жайрем,3 этап
50000

511629
Жәйрем кентінде көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
326340
Қаражал қаласының жеке тұрғын үй құрылысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу
49999
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 1 кезең
77239
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 2 кезең
50000
Жәйрем кентінде жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу, 3 кезең
50000

Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к объектам многоэтажного жилищного фонда на 12 квартал города Каражал (д. 1, д. 3, д. 4)
50000
Приложение 3
к решению
Каражалского городского маслихата
от 25 сентября 2025 года
№ 300
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 219
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:

Қаражал қаласының 12 - орамында (1 үй, 3 үй, 4 үй) көпқабатты тұрғын үй қорының объектілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу
50000
Қаражал қалалық мәслихатының
2025 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 300 шешіміне
3 - қосымша
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 219 шешіміне
5 - қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:

743153
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
600
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
742553
Поселок Жайрем:
740390
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
537
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
537
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
43
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
494
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
739853
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
66849
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
283541
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
240442
Организация водоснабжения населенных пунктов
6879
Капитальные расходы государственного органа
11064
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
131078
Поселок Шалгинский
2763
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
63
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
63
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
2700
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2700

743153
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
600
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
742553
Жәйрем кенті:
740390
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
537
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
537
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
494
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
739853
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
66849
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
283541
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
240442
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
6879
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11064
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
131078
Шалғы кенті:
2763
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
63
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
2700
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2700