О городском бюджете на 2026 – 2028 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 24 декабря 2025 года № 238.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 902 452 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 188 428 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 127 635 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 486 096 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 100 293 тысяч тенге;
2) затраты – 25 197 372 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 2 294 920 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 294 920 тысяч тенге тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 1 326 889 тысяч тенге;
погашение займов – 1 443 518 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 411 549 тысяч тенге.

2026 – 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 238 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 902 452 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 188 428 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 127 635 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 486 096 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 100 293 мың теңге;
2) шығындар – 25 197 372 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 2 294 920 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 2 294 920 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 326 889 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 443 518 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2 411 549 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 31.07.2026 № 293 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
по социальному налогу – 100 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 31.07.2026 № 293 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз.
3. 2026 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында келесі трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2026 год в сумме 392 750 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 31.07.2026 № 293 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Сатпаевского городского маслихата К. Балмагамбетов
Приложение 1
к решению Сатпаевского
городского маслихата
от 24 декабря 2025 года № 238
Городской бюджет на 2026 год

4. Жергілікті атқарушы органның 2026 жылға арналған резерві 392 750 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 31.07.2026 № 293 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қалалық мәслихатының төрағасы Қ. Балмағамбетов
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған қалалық бюджет

16 485
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 658
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
94 185
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
94 185
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94 185
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
94 185
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 345 388
1
Социальное обеспечение
184 817
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184 817
005
Государственная адресная социальная помощь
90 317
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
94 500
2
Социальная помощь
1 039 404
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 039 404
006
Оказание жилищной помощи
3 500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
313 147
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 284
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
206 192
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
514 281
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
121 167
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
121 167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
120 574
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
593
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 718 941
1
Жилищное хозяйство
229 001
467
Отдел строительства района (города областного значения)
22 470
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
22 470
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
92 786
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства

16 485
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 658
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
94 185
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
94 185
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
94 185
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
94 185
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 345 388
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
184 817
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184 817
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
90 317
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
94 500
2
Әлеуметтiк көмек
1 039 404
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 039 404
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
313 147
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 284
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
206 192
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
514 281
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
121 167
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
121 167
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 574
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
593
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 718 941
1
Тұрғын үй шаруашылығы
229 001
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
22 470
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
22 470
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
92 786
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер