О городском бюджете на 2026 – 2028 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 24 декабря 2025 года № 238.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 232 452 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 988 428 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 127 635 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 316 096 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 800 293 тысяч тенге;
2) затраты – 23 200 483 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 968 031 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 968 031 тысяч тенге тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 443 518 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 411 549 тысяч тенге.

2026 – 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 238 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 232 452 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 988 428 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 127 635 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 316 096 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 800 293 мың теңге;
2) шығындар – 23 200 483 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 968 031 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 968 031 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 443 518 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2 411 549 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 21.04.2026 № 269 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить на 2026 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
по социальному налогу – 100 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 21.04.2026 № 269 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз.
3. 2026 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында келесі трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2026 год в сумме 327 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 21.04.2026 № 269 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Сатпаевского городского маслихата К. Балмагамбетов
Приложение 1
к решению Сатпаевского
городского маслихата
от 24 декабря 2025 года № 238
Городской бюджет на 2026 год

4. Жергілікті атқарушы органның 2026 жылға арналған резерві 327 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 21.04.2026 № 269 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қалалық мәслихатының төрағасы Қ. Балмағамбетов
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған қалалық бюджет

5 949 298
Целевые трансферты на развитие:
3 633 000
из республиканского бюджета
3 633 000
на реконструкцию магистральной тепловой сети №1 города Сатпаев
633 000
на модернизацию водозаборных сооружений подземных вод Эскулинского месторождения города Сатпаев
1 000 000
на замену участка второй нитки Эскулинского водовода от УВС-1 до точки "А"
2 000 000
Целевые трансферты на развитие:
2 316 298
из областного бюджета
2 316 298
на модернизацию водозаборных сооружений подземных вод Эскулинского месторождения
480 600
на реконструкцию магистральной тепловой сети №2 города Сатпаев
298 070
на строительство резервной линии ВЛ - 35 кВ от II системы шин 35кВ П/С-220 кВ "Никольская" до ЦРП-35кВ "УВС-1 Экскулинского водозабора
607 395
на завершение строительства административного здания города Сатпаев
930 233

5 949 298
Нысаналы даму трансферттері:
3 633 000
республикалық бюджет есебінен
3 633 000
Сәтбаев қаласының №1 магистральдық жылу желісін қайта жаңғыртуға
633 000
Сәтбаев қаласындағы Есқұла жерасты су кен орнының су тарту құрығыларын жаңғыртуға
1 000 000
УВС-1 станциясынан "А" нүктесіне дейінгі Есқұла су құбырының екінші желісінің бір бөлігін ауыстыруға
2 000 000
Нысаналы даму трансферттері:
2 316 298
облыстық бюджеттен
2 316 298
Сәтбаев қаласындағы Есқұла жерасты су кен орнының су тарту құрығыларын жаңғыртуға
480 600
Сәтбаев қаласының №2 магистральдық жылу желісін қайта жаңғыртуға
298 070
Есқұла су алу құрылғысының УВС-1 35кВ ЦРП-не дейінгі "Никольская" 220 кВ қосалқы станциясының 35 кВ II шина жүйесінен 35 кВ резервтік әуе желісін салуға
607 395
Сәтбаев қаласының әкімшілік ғимараты құрылысын аяқтауға
930 233