Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба
Решение акима города Жезказган области Ұлытау от 14 октября 2025 года № 2
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", подпунктом 2) пункта 1 Приказа №240 Министрество Чрезвычайной ситуации Республики Казахстан от 11 мая 2023 года, на основании протокола № 3 заседания комиссии города Жезказган по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций от 23 сентября 2025 года, аким города Жезказган РЕШИЛ:
1. В связи с возможной угрозой возникновения аварийной ситуации, поврежденого кабеля 0,4 кВ, проложенного от ТП – 77 квартала до здания школы, в КГУ "Лицей – интернат "Білім – инновация" №3" управления образования области Ұлытау по улице Абая 77, города Жезказган, объявить чрезвычайную ситуацию техногенного характера объектового масштаба.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначить заместителя акима города Жезказган Арынова А.А.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Жезказган К. Шайжанов

Объектілік ауқымда техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қаласының әкімінің 2025 жылғы 14 қазандағы № 2 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 11 сәуірдегі Заңының 48 бабына және 50 бабының 2 тармағының 2) тармақшасына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдай министрінің 2023 жылғы 11 мамырдағы №240 бұйрығының 1 тармағының 2 тармақшасына, Жезқазған қаласының төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою жөніндегі комиссия отырысының 2025 жылғы 23 қыркүйектегі № 3 хаттамасы негізінде, Жезқазған қаласының әкімі ШЕШТІ:
1. Авариялық жағдайдың туындау қаупіне орай, Жезқазған қаласындағы Абай көшесі, 77 мекенжайында орналасқан "Білім – инновация №3 облыстық лицей - интернаты" КММ – не дейін 77 кварталдағы трансформаторлық қосалқы станциясынан (ТП - 77) тартылған 0,4 кВ кабель желісінің зақымдануына байланысты объектілік ауқымда техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Төтенше жағдайды жою басшысы болып Жезқазған қаласы әкімінің орынбасары А.Ә. Арынов тағайындалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қаласы әкімі Қ. Шайжанов