О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 28/161 "О бюджете города Жезказган на 2025-2027 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 16 июня 2025 года № 33/188
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 28/161 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205383) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 46 409 128 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 316 590 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 281 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 180 847 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 630 191 тысяч тенге;
2) затраты – 49 886 354 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 66 910 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 592 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 270 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 410 316 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 410 316 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 23 592 тысяч тенге;

Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 28/161 "2025-2027 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 16 маусымдағы № 33/188 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 28/161 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205383 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 409 128 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 316 590 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 281 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 180 847 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15 630 191 теңге;
2) шығындар - 49 886 354 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 66 910 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23 592 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 105 270 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 410 316 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 410 316 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 23 592 теңге;

погашения займов – 3 057 276 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 444 000 тысяч тенге."
приложение 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата
От 16 июня 2025 года
№ 33/188
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата

қарыздарды өтеу – 3 057 276 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 444 000 теңге."
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының
2025 жылғы 16 маусымдағы
№ 33/188
шешіміне 1 қосымша
Жезқазған қалалық мәслихатының

7502
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
123602
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
343425
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
649247
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61560
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
61560
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199305
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199305
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
77259
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
13300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52746
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
29000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
25000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20723213
1
Жилищное хозяйство
8009158
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7549508
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4927873
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2621635
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
267809
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
154583
003
Капитальные расходы государственного органа
3349
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
109877
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
191841
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
77018
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9823
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

7502
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
123602
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
343425
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
649247
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61560
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
61560
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199305
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
199305
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77259
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52746
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
25000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20723213
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8009158
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7549508
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4927873
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2621635
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
267809
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
154583
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3349
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
109877
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
191841
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77018
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9823
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу