Об упразднении некоторых населенных пунктов Жанааркинского района области Ұлытау
Совместные постановление акимата области Ұлытау от 19 декабря 2025 года № 104/02 и решение маслихата области Ұлытау от 19 декабря 2025 года № 30/288
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с учетом мнения представительного и исполнительного органа Жанааркинского района области Ұлытау, акимат области Ұлытау ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Упразднить села Клыч и Айшырак Актауского сельского округа, включив их территорию в состав села Актау Актауского сельского округа.
2. Упразднить село Уркендеу Актубекского сельского округа, включив его территорию в состав села Актубек Актубекского сельского округа.
3. Упразднить разъезд 117 Байдалыбийского сельского округа, включив его территорию в состав села Атасу Байдалыбийского сельского округа.
4. Упразднить село Карамола Бидайыкского сельского округа, включив его территорию в состав села Актайлак Бидайыкского сельского округа.
5. Упразднить село Кезен Ералиевского сельского округа, включив его территорию в состав села Ералиев Ералиевского сельского округа.
6. Упразднить село Актасты Талдыбулакского сельского округа, включив его территорию в состав села Талдыбулак Талдыбулакского сельского округа.
7. Упразднить село Жанаталап Сейфуллинского сельского округа, включив его территорию в состав села Интымак Сейфуллинского сельского округа.
8. Упразднить село Байгул сельского округа имени Мукажана Жумажанова, включив его территорию в состав села имени Мукажана Жумажанова сельского округа имени Мукажана Жумажанова.
9. Упразднить село Бидайык №2 сельского округа Орынбай, включив его территорию в состав села Орынбай сельского округа Орынбай.
10. Упразднить населенный пункт Караагаш Лесхоз Карагаашского сельского округа, включив его территорию в состав села Инталы Караагашского сельского округа.
11. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Ұлытау Д. Рыспеков
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов

Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданының кейбір елді мекендерін тарату туралы
Ұлытау облысының әкімдігінің 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 104/02 бірлескен қаулысы және Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 30/288 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданының өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Ұлытау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтау ауылдық округінің Қылыш және Айшырақ ауылдары олардың аумақтары Ақтау ауылдық округінің Ақтау ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
2. Ақтүбек ауылдық округінің Өркендеу ауылы оның аумағы Ақтүбек ауылдық округінің Ақтүбек ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
3. Байдалы би ауылдық округінің 117 разъезді оның аумағы Байдалы би ауылдық округінің Атасу ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
4. Бидайық ауылдық округінің Қарамола ауылы оның аумағы Бидайық ауылдық округінің Ақтайлақ ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
5. Ералиев ауылдық округінің Кезең ауылы оның аумағы Ералиев ауылдық округінің Ералиев ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
6. Талдыбұлақ ауылдық округінің Ақтасты ауылы оның аумағы Талдыбұлақ ауылдық округінің Талдыбұлақ ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
7. Сейфуллин ауылдық округінің Жаңаталап ауылы оның аумағы Сейфуллин ауылдық округінің Ынтымақ ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
8. Мұқажан Жұмажанов атындағы ауылдық округінің Байғұл ауылы оның аумағы Мұқажан Жұмажанов атындағы ауылдық округінің Мұқажан Жұмажанов атындағы ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
9. Орынбай ауылдық округінің Бидайық №2 ауылы оның аумағы Орынбай ауылдық округінің Орынбай ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
10. Қараағаш ауылдық округінің Қараағаш Лесхоз елді мекені оның аумағы Қараағаш ауылдық округінің Ынталы ауылының құрамына енгізіле отырып, таратылсын.
11. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облысының әкімі Д. Рыспеков
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов