О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 36-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 7 ноября 2025 года № 44-2
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 36-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 9 243 822 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 190 693 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 218 963 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 97 448 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 736 718 тысяч тенге.
2) затраты – 9 788 840 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 879 047 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 968 872 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 424 065 тысяч тенге;

Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 7 қарашадағы № 44-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 243 822 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 190 693 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 218 963 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 97 448 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 736 718 мың теңге;
2) шығындар – 9 788 840 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 879 047 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 1 968 872 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 424 065 мың теңге;

2250
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
2250
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
716132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
143106
005
Государственная адресная социальная помощь
143106
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
463619
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23927
006
Оказание жилищной помощи
797
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52508
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3672
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113239
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
269476
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96936
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59533
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
621
021
Капитальные расходы государственного органа
2281
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
11491
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20749
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2261
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
12471
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
12471
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2299469
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
313363
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
170643
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

2250
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
2250
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
716132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
143106
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
143106
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
463619
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23927
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
797
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52508
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3672
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113239
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
269476
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96936
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59533
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
621
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2281
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
11491
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20749
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2261
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12471
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
12471
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2299469
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
313363
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
170643
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

103101
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
193001
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
99964
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
86677
006
Капитальные расходы государственного органа
5060
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1300
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
63485
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
63485
036
Развитие газотранспортной системы
63485
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
207524
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
101542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34604
006
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
66538
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29610
010
Развитие объектов сельского хозяйства
29610
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
48268
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32474
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
15000
007
Капитальные расходы государственного органа
794
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
28104
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28104
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66159
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66159
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
57406
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7527
015
Капитальные расходы государственного органа
1226
12
Транспорт и коммуникации

103101
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
193001
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99964
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
86677
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
5060
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1300
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
63485
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63485
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
63485
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
207524
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
101542
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34604
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
66538
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29610
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
29610
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
48268
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32474
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15000
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
794
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
28104
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28104
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66159
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66159
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
57406
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7527
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1226
12
Көлік және коммуникация