О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 36-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 4 апреля 2025 года № 38-2
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 75 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 36-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 8 680 718 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 853 517 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 202 419 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44 168 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 580 614 тысяч тенге.
2) затраты – 9 225 736 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 321 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86 504 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 38-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 680 718 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 853 517 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 202 419 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 44 168 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 580 614 мың теңге;
2) шығындар – 9 225 736 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3 321 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 86 504 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 541 697 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 541 697 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 86 504 тысяч тенге;
погашение займов – 89 825 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 545 018 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сарысуского районного маслихата Ш. Мусабеков
Приложение к решению
Сарысуского районного маслихата

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 541 697 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 541 697 мың теңге;
қарыздар түсiмi – 86 504 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 89 825 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 545 018 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сарысу аудандық мәслихат төрағасы Ш. Мұсабеков
Сарысу аудандық мәслихатының

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
384586
005
Государственная адресная социальная помощь
384586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
546147
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30571
006
Оказание жилищной помощи
6128
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
116775
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5663
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113239
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
273771
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75343
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56409
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
797
021
Капитальные расходы государственного органа
1137
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17000
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2500319
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
328150
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
185430
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
142720
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
28452
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
27224
003
Капитальные расходы государственного органа
1228
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
384586
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
384586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
546147
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30571
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6128
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
116775
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5663
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113239
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
273771
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75343
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56409
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
797
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1137
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17000
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2500319
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
328150
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
185430
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
142720
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28452
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27224
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1228
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

700
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
63487
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
63487
036
Развитие газотранспортной системы
63487
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
130239
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
34689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34289
006
Капитальные расходы государственного органа
400
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7210
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7210
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
46748
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30948
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
15000
007
Капитальные расходы государственного органа
800
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
41592
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
41592
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
63370
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
63370
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
51513
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
11401
015
Капитальные расходы государственного органа
456
12
Транспорт и коммуникации
109568
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
29568
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
28703
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
865
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
80000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

700
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
63487
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63487
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
63487
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
130239
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
34689
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34289
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7210
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7210
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
46748
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30948
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15000
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
800
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
41592
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
41592
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
63370
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
63370
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
51513
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
11401
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
456
12
Көлік және коммуникация
109568
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29568
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
28703
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
865
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау