"О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2025 года № 58-3
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2026 год в следующих объемах:
доходы – 8 583 198 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 792 139 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 54 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 677 059 тысяч тенге.
затраты – 8 583 198 тысяч тенге:
чистое бюджетное кредитование – 86 114 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 168 675 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 82 561 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – - 86 114 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 114 тысяч тенге:
поступление займов – 168 675 тысяч тенге;
погашение займов – 82 561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге".

"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 58-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 583 198 мың теңге;
салықтық түсімдер – 4 792 139 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 54 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 677 059 мың теңге.
2) шығындар – 8 583 198 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 86 114 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 168 675 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 82 561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 86 114 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 114 мың теңге:
қарыздар түсімі – 168 675 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 82 561 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 0 мың теңге".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

2. В районном бюджете на 2026-2028 годы в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности установить 25% за работу в сельской местности, а так же другие единые доплаты и надбавки.

2. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" № 1193 қаулысына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға ауылдық жердегі жұмысы үшін 25 % және бірыңғай қосымша ақылар мен үстемақылар белгіленсін.

3. Объем трансфертов бюджетам сельских округов на 2026 год определяются на основании постановления акимата Жуалынского района.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Жуалынского районного маслихата З. Бурлибаев
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного маслихата
№ 58-3 от 22 декабря 2025 года
Районный бюджет Жуалынского района на 2026 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
І.ДОХОДЫ

3. 2026 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жуалы ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жуалы аудандық мәслихатының төрағасы З. Бурлибаев
Жуалы аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 58-3 шешіміне 1 қосымша
Жуалы ауданының 2026 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1. КІРІС