О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 33-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Жамбылской области от 15 августа 2025 года № 40-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №33-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №204972) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 357 468 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 163 927 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 265 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 920 075 тысяч тенге;
2) затраты – 15 884 280 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 814 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 45 218 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 404 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -2 203 753 тысяч тенге;

Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 33-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 тамыздағы № 40-2 шешімі
ШЕШТІ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №33-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №204972 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 357 468 мың теңге;
салықтық түсімдер – 5 163 927 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 265 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 920 075 мың теңге;
2) шығындар – 15 884 280 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 814 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 45 218 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 404 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 203 753 мың теңге;

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 337 530 тысяч тенге:
поступления займов – 2 241 314 тысяч тенге;
погашение займов – 37 561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 329 873 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Шайдаев
Приложение к решению
Жамбылского районного маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 533 626 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2 241 314 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 561 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 329 873 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Шайдаев
Жамбыл аудандық мәслихатының

33012
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1193910
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446014
005
Государственная адресная социальная помощь
446014
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
575228
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56011
006
Оказание жилищной помощи
2000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103866
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7845
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3000
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
402506
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135627
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66954
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1265
021
Капитальные расходы государственного органа
3408
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37041
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
37041
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6003450
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2661788
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3414
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2658374
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
201828
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
201828
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2926044
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

33012
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1193910
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446014
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
446014
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
575228
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56011
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103866
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7845
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3000
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
402506
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135627
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66954
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1265
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3408
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37041
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
37041
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6003450
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2661788
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3414
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2658374
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
201828
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
201828
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2926044
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу

86063
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
176621
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9266
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
606267
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
407489
036
Развитие газотранспортной системы
407489
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
198778
036
Развитие газотранспортной системы
198778
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
134723
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15064
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15064
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33054
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33009
006
Капитальные расходы государственного органа
45
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15739
010
Развитие объектов сельского хозяйства
15739
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
64402
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31986
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
32416
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6464
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
6464
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88442
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
88442
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
30978
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
57464
12
Транспорт и коммуникации
792432
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

86063
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
176621
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
9266
09
Отын энергетика және жер қойнауын пайдалану
606267
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
407489
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
407489
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
198778
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
198778
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
134723
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15064
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15064
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
33054
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33009
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15739
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
15739
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
64402
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31986
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
32416
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6464
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
6464
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88442
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
88442
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30978
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
57464
12
Көлік және коммуникация
792432
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі