О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата 25 декабря 2024 года № 40-2 "О районном бюджете на 2025–2027 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 3 декабря 2025 года № 54-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Байзакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2025 – 2027 годы" от 25 декабря 2024 года №40-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №192633) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10815301 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3486707 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62115 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52622 тысяч тенге;
поступления трансфертов -7213857 тысяч тенге;
2) затраты – 14149578 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55317 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 119926 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64609 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в томчисле:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3389594 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –3389594 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3194460 тысяч тенге;
погашение займов – 64609 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 259743 тысяч тенге.";
приложение 1к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 40-2 "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 желтоқсандағы № 54-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Байзақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №40-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде №192633 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10815301 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3486707 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62115 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 52622 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7213857 мың теңге;
2) шығындар – 14149578 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55317 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 119926 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64609 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3389594 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3389594 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3194460 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64609 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 259743 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

84602
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1192007
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1175622
005
Государственная адресная социальная помощь
228636
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
86072
006
Оказание жилищной помощи
586
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70219
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7724
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
119046
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
140360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72954
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
754
021
Капитальные расходы государственного органа
84
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
49620
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
344217
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
55350
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16385
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
16385
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
5707050
458
Управление жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
236187
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
130000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
106187
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4102504
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
287426
098
Покупка жилья коммунального жилищного фонда

84602
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1192007
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1175622
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
228636
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
86072
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
586
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70219
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7724
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
119046
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
140360
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72954
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
754
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
84
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
49620
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
344217
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
55350
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16385
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
16385
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5707050
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
236187
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
130000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
106187
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4102504
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
287426
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

115715
006
Капитальные расходы государственного органа
447
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5938
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
183278
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
50182
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
47320
006
Капитальные затраты государственного органа
115
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2747
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)010
29022
010
Развитие объектов сельского хозяйства
29022
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
60312
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
40367
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, поселков, сел, сельских округов
19345
007
Капитальные расходы государственного органа
600
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
33731
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33731
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10031
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
10031
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
271099
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
271099
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
245644
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
24851
015
Капитальные расходы государственного органа
604
12
Транспорт и коммуникации
487701
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
487701
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6200
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
411501
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

115715
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
447
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5938
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
183278
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
50182
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47320
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
115
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2747
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29022
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
29022
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
60312
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40367
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
19345
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33731
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33731
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10031
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
10031
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
271099
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
271099
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
245644
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
24851
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
604
12
Көлiк және коммуникация
487701
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
487701
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6200
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
411501
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау