О бюджете Достыкского сельского округа района Жаңасемей области Абай на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 23 декабря 2025 года № 24/287-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением маслихата района Жаңасемей от 18 декабря 2025 года № 23/275-VIII "О бюджете района Жаңасемей на 2026-2028 годы" маслихат района Жаңасемей РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложенииям 1,2,3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 50 286,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 941,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 327,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 018,0 тысяч тенге;
2) затраты – 58 053,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов –0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 767,8 тысяч тенге;

Абай облысы Жаңасемей ауданы Достық ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 24/287-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Жаңасемей аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 23/275-VIII "Жаңасемей ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне сәйкес Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Достық ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1,2,3- қосымшаларға сәйкес, 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 286,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 941,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 327,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 018,0 мың теңге;
2) шығындар – 58 053,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 767,8 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 767,8 тысяч тенге:
поступление займов - 0,0 тысяч тенге;
погашение займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 767,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Жаңасемей области Абай от 14.04.2026 № 27/323-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е.Абильмажинов
Приложение 1
к решению маслихата района
Жаңасемей

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 767,8 мың теңге;
қарыздар түсімі -0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 767,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 14.04.2026 № 27/323-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілсін.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абильмажинов
Жаңасемей аудандық