О внесении изменений в решение маслихата района Жаңасемей от 30 декабря 2024 года № 14/97-VIII "О бюджете района Жаңасемей на 2025-2027 годы"
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 27 ноября 2025 года № 22/252-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Жанасемей области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района "О бюджете района Жаңасемей на 2025 - 2027 годы" от от 30 декабря 2024 года № 14/97-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 457 122,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 359 525,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2478,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4300,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 090 818,5 тысяч тенге;
2) затраты –3833658,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 675,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 645,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -402 211,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 402 211,6 тысяч тенге, в том числе:

Жаңасемей аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/97-VІII "Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Жаңасемей аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 22/252-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жаңасемей аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/97-VІII "Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
"1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3457122,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2359525,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2478,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4300,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1090818,5 мың теңге;
2) шығындар – 3833658,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 675,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 320,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 645,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -402 211,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 402 211,6 мың теңге, соның ішінде:

поступление займов – 368 440,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 645,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 47 416,6 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действия с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е. Абильмажинов
Приложение 1 к решению
маслихата района Жаңасемей
№22/252-VIII
от 27 ноября 2025 года
Бюджет района Жаңасемей на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

қарыздар түсімі – 368 440,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 645,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 416,6 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм қолданысқа 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап енгізіледі.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абильмажинов
Абай облысы
Жаңасемей аудандық
мәслихатының
27 қараша 2025 жылғы
№ 22/252VIII- шешіміне
1-қосымша
2025 жылға Жаңасемей ауданының бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кiші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

1025073,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57786,4
015
Капитальные расходы государственного органа
8524,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
958762,5
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
188479,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
71522,9
015
Капитальные расходы государственного органа
3200,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
113757,0
02
Оборона
89285,9
1
Военные нужды
21416,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21416,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21416,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
67869,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67869,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3761,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
64108,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
328523,4
1
Социальное обеспечение
25308,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25308,0
005
Государственная адресная социальная помощь
25308,0
2
Социальная помощь
240000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240000,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33021,0
006
Оказание жилищной помощи
115,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51027,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1455,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58000,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

1025073,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57786,4
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8524,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
958762,5
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
188479,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71522,9
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3200,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
113757,0
02
Қорғаныс
89285,9
1
Әскери мұқтаждар
21416,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21416,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21416,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
67869,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67869,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3761,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің,сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
64108,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
328523,4
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
25308,0
451
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25308,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25308,0
2
Әлеуметтiк көмек
240000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240000,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33021,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
115,0
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
51027,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1455,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
58000,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету