О бюджете Улкенбокенского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 22 декабря 2025 года № 38-8
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 89, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Улкенбокенского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 860,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 775,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 085,0 тысяч тенге;
2) затраты – 102 157,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 297,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 297,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 297,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кокпектинского районного маслихата области Абай от 27.04.2026 № 43-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
3. Утвердить согласно приложению 5 перечень бюджетных программ бюджета сельского округа на 2026 год.

2026-2028 жылдарға арналған Үлкенбөкен ауылдық округінің бюджеті туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 38-8 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 89, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Үлкенбөкен ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92 860,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 15 775,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 085,0 мың теңге;
2) шығындар – 102 157,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 297,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 297,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 297,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 27.04.2026 № 43-8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 4-қосымшаға сәйкес 2026 жылға ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. 5-қосымшаға сәйкес 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

3-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год целевые текущие трансферты из районного бюджета согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Кокпектинского районного маслихата области Абай от 27.04.2026 № 43-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кокпектинского районного маслихата Т. Сарманов
Приложение 1 к решению
Кокпектинского районного
маслихата

3-1. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 27.04.2026 № 43-8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көкпекті аудандық мәслихатының төрағасы Т. Сарманов
Көкпекті аудандық
мәслихатының

Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Кокпектинского районного маслихата области Абай от 27.04.2026 № 43-8 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
На обеспечение функционирования автомобильных дорог районного значения в сельских округах
3 072,0
2
Устройство парка отдыха в селе Улкенбокен
13 160,0
Итого
16 232,0

Ескерту. Шешім 6-қосымшамен толықтырылды - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 27.04.2026 № 43-8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
Ауылдық округтерге аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3 072,0
2
Үлкенбөкен ауылындағы демалыс саябақтың құрылысы
13 160, 0
Барлығы
16 232,0