О бюджете Кызыл-кесикского сельского округа района Ақсуат на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Ақсуат области Абай от 22 декабря 2025 года № 39/7-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Ақсуат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кызыл-кесикского сельского округа района Ақсуат на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 85 084,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 374,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 216,0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 494,0 тысяч тенге;
2) затраты – 86 169,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 085,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 085,9 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 085,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/7-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Кызыл-кесикского сельского округа района Ақсуат на 2026 год установлен объем субвенции, передаваемый из районного бюджета в сумме 49 015,0 тысяч тенге.
3-1. Учесть, что в бюджете Кызыл-кесикского сельского округа района Ақсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 17 300,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/7-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).

2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Қызыл кесік ауылдық округінің бюджеті туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 39/7-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауданы Қызыл кесік ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 85 084,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 374,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 216,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 494,0 мың теңге;
2) шығындар – 86 169,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 085,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 085,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 085,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/7-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Ақсуат ауданы Қызыл кесік ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 49 015,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Ақсуат ауданы Қызыл кесік ауылдық округ бюджетіне облыстық бюджеттен 5 179,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
3-1. 2026 жылға арналған Ақсуат ауданы Қызыл кесік ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 17 300,0 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/7-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

3-2. Используемые остатки бюджетных средств 1 085,9 тысяч тенге распределить согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/7-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Учесть, что в бюджете Кызыл-кесикского сельского округа района Ақсуат на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 5 179,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий обязанности председателя маслихата района Аксуат Д. Рахымбаев
Приложение 1 к решению
маслихата района Ақсуат
от 22 декабря 2025 года
№39/7-VІІІ
Бюджет Кызыл-кесикского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района Ақсуат области Абай от 17.04.2026 № 42/7-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

3-2. 1 085,9 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/7-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсуат ауданы мәслихатының төрағасының уақытша міндетін атқарушы Д. Рахымбаев
Ақсуат аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№39/7-VІІІ шешіміне
1 қосымша
2026 жылға арналған Қызыл кесік ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 17.04.2026 № 42/7-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санат
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. КIРICТЕР