О внесении изменений в решение маслихата района Аксуат области Абай от 25 декабря 2024 года № 24/2-VIII "О бюджете района Аксуат на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Аксуат области Абай от 16 июля 2025 года № 30/5-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Маслихат района Ақсуат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Аксуат области Абай "О бюджете района Аксуат на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 24/2-VIIІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205665) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 489 911,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 399 684,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60 731,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 029 496,1 тысяч тенге;
2) затраты – 10 112 189,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 67 251,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –141 552,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74 301,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 313 801,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 313 801,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 003 330,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 003 330,2 тысяч тенге;
поступление займов – 1 577 712,0 тысяч тенге;
погашение займов – 74 301,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 499 919,2 тысяч тенге.
приложения 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложения к настоящему решению.

Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/2-VIII "2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы мәслихатының 2025 жылғы 16 шілдедегі № 30/5-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Абай облысы Ақсуат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы облысы Ақсуат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №24/2-VIIІ "2025-2027 жылдарға арналған Ақсуат ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205665 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 489 911,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 399 684,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 731,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 029 496,1 мың теңге;
2) шығындар – 10 112 189,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 67 251,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 141 552,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 74 301,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 313 801,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 313 801,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 003 330,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 003 330,2 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 1 577 712,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 74 301,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 499 919,2 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

44 955,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
76 951,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
76 951,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76 951,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
76 951,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 618 539,3
1
Социальное обеспечение
907 018,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
907 018,0
005
Государственная адресная социальная помощь
907 018,0
2
Социальная помощь
594 536,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
594 536,7
002
Программа занятости
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
83 250,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 224,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 431,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 212,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
156 114,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью
69 305,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
116 984,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
105 817,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 530,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 048,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33 239,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

44 955,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
76 951,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
76 951,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76 951,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
76 951,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 618 539,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
907 018,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
907 018,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
907 018,0
2
Әлеуметтiк көмек
594 536,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
594 536,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
83 250,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 224,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 431,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
228 212,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
156 114,2
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
69 305,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
116 984,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
105 817,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 530,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 048,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
33 239,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

119 458,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
188 749,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
188 749,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
56 352,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
77 289,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
41 608,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
184 194,6
1
Сельское хозяйство
10 493,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 493,6
010
Развитие объектов сельского хозяйства
10 493,6
6
Земельные отношения
17 680,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
17 680,0
004
Организация работ по зонированию земель
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
17 680,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
156 021,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
45 754,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
45 754,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
110 267,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
64 059,0
017
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
46 208,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 551,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 551,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 551,0
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
12 551,0
12
Транспорт и коммуникации

119 458,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
500,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
188 749,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
188 749,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 352,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
77 289,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
41 608,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
184 194,6
1
Ауыл шаруашылығы
10 493,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 493,6
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
10 493,6
6
Жер қатынастары
17 680,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
17 680,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
17 680,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
156 021,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
45 754,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
45 754,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
110 267,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 059,0
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
46 208,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 551,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 551,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 551,0
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12 551,0
12
Көлiк және коммуникация