О внесении дополнений в постановление акимата области Абай от 30 апреля 2025 года № 63 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2025 год по области Абай"
Постановление акимата области Абай от 13 октября 2025 года № 177
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Абай на 2025 год от 30 апреля 2025 года № 63 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 450-18) следующие дополнения:
приложение к указанному постановлению дополнить строками 646-728, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по области Абай для официального опубликования в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай Б. Уали
Приложение к постановлению
акимата области Абай
от "___"______ 2025 года
№ ___
Приложение к постановлению
акимата области Абай

"Абай облысы бойынша 2025 жылға арналған тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне,килограмына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 63 қаулысына толықтырулар енгізу туралы"
Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 13 қазандағы № 177 қаулысы
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2025 жылға арналған тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 63 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 450-18 болып тіркелген) келесі толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес 646-728 жолдарымен толықтырылсын.
2. "Абай облысы ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмелері қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Абай облысы бойынша филиалына жіберілсін;
2) осы қаулы оның ресми жарияланғаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысының әкімі Б. Уәли
Абай облысы әкімдігінің
2025 жылғы "___" ______
№ ___ қаулысына
қосымша
Абай облысы әкімдігінің

от 30 апреля 2025 года
№ 63
Перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2025 год
№ п/п.
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Норма субсидий (тенге)
Единица измерения (тонна, литр, килограмм)
646
ACID3CONTROL
Раствор NP (4-15); Содержание: общий азот (N)-4,0%, азот мочевины (N)-4,0%, водорастворимый фосфор (P2O5)-15,0%, pH 1,0-1,5

2025 жылғы 30 сәуірдегі
№ 63 қаулысына
қосымша
2025 жылға арналған тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормалары
№ р/с №
Субсидияланатын
тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштағы
әсер етуші заттардың құрамы (%)
Субсидиялар нормасы (теңге)
Өлшем бірлігі (тонна, литр, килограмм)
646
ACID3CONTROL
NP ерітіндісі (4-15); Құрамы: жалпы азот (N) – 4,0%, мочевина азоты (N) – 4,0%, суда еритін фосфор (P₂O₅) – 15,0%, pH 1,0–1,5

N – 35%; P2O5 – 1%; K2O – 1,5%; Mg – 0,7%; S – 6%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%; Zn – 0,01%
941
килограмм
666
Агрохимикат БИОНЕКС-КЕМИ ПРОФИ марка 40:1,5:2
N – 40%; P2O5 – 1,5%; K2O – 2%; Mg – 0,7%; S – 2%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%; Zn – 0,01%
667
Агрохимикат БИОНЕКС КЕМИ РАСТВОРИМЫЙ марка 2:40:27+1,2
N – 2%; P2O5 – 40%; K2O – 27%; Mg – 1,2%; S – 4%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Zn – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%
668
Агрохимикат БОГАТЫЙ марка 5:6:9
Гуминовых кислот натриевые соли - 2,5%; N – 5%; P2O5 – 6%; K2O – 9%; B – 0,7%; Mo – 0,005%; Co – 0,002%; Cu – 0,01%; Zn – 0,01%; Mn – 0,05%; Ni – 0,002%; Cr – 0,0006%; S – 0,04%
1 643
литр
669
Агрохимикат БОРОГУМ
Гуминовых кислот натриевые соли – 3%; B – 9%
2 405
литр
670
Агрохимикат БОРОГУМ ЭКСТРА марка Mo
Гуминовых кислот натриевые соли – 3%; B – 7%; Mo – 3%; S – 0,05%; Co – 0,002%; Cu – 0,01%; Zn – 0,01%; Mn – 0,04%; Ni – 0,002%
5 130
литр
671
Агрохимикат БОРОГУМ ЭКСТРА марка Комплексный
Гуминовых кислот натриевые соли – 1%; B – 4%; Mo – 0,05%; S – 0,17%; Co – 0,005%; Cu – 0,2%; Zn – 0,01%; Mn – 0,02%; Ni – 0,001%; Fe – 0,05%
2 434
литр
672
Агрохимикат ГУМИ марка ГУМИ-20
N – 1%; P2O5 – 1,5%; K2O – 2%; Гуминовых кислот натриевые соли – 60%
921
литр
673
Аммиак безводный сжиженный
Аммиак-99,6-99,9
104 000
тонна
674
Аммофос марка 12-52
N-12, P2O5-52
100 000
тонна
675
Водорастворимое NPK удобрение марка 13:40:13+МЭ
N-13, P-40, K-13, B-0,02, Сu-0,005, Mn-0,05, Zn-0,01, Fe-0,07, Mo-0,004
343 750
тонна
676
ГРОС Квицелиум
Fe-2,4, Mn-0,6, B-0,24, Zn-0,6, Cu-0,6, Mo-0,02, L-a-aминокислоты-2,0
5 250
литр
677
Гумат Калия Гумигрейн Эко Органик
N-1,2%; P2O5-0,5%; K2O-3%; органические вещества-4,0-7,0; углеводы-3,5-5,5%
660
литр
678
Гумат Калия Силазем Эко Органик
N-1,2%; P2O5-0,5%; K2O-3; органические вещества-4,0-7,0%; углеводы-3,5-5,5%
679
Жидкое минеральное удобрение АКТИВ марки: Азот
N-20,03, P-2,05, K-2,87, Mg-0,80, Fe-0,8, S-3,07, B-0,05, Cu-0,20, Zn-0,25, Mn-0,05, Mo-0,08, Co-0,04, Se-0,01
1 935
литр
680
Жидкое минеральное удобрение АКТИВ марки: Бор
N-3,85, B-11,5

N – 35%; P2O5 – 1%; K2O – 1,5%; Mg – 0,7%; S – 6%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%; Zn – 0,01%
941
килограмм
666
Агрохимикат БИОНЕКС-КЕМИ ПРОФИ марка 40:1,5:2
N – 40%; P2O5 – 1,5%; K2O – 2%; Mg – 0,7%; S – 2%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%; Zn – 0,01%
667
Агрохимикат БИОНЕКС КЕМИ ЕРІНЕТІН, маркасы 2:40:27+1,2
N – 2%; P2O5 – 40%; K2O – 27%; Mg – 1,2%; S – 4%; В – 0,025%; Fe – 0,01%; Cu – 0,01%; Zn – 0,01%; Mn – 0,01%; Mo – 0,005%; Co – 0,001%
668
Агрохимикат БОГАТЫЙ марка 5:6:9
Гумин қышқылдарының натрий тұздары – 2,5%; Азот (N) – 5%; Фосфор ангидриді (P₂O₅) – 6%; Калий тотығы (K₂O) – 9%; Бор (B) – 0,7%; Молибден (Mo) – 0,005%; Кобальт (Co) – 0,002%; Мыс (Cu) – 0,01%; Мырыш (Zn) – 0,01%; Марганец (Mn) – 0,05%; Никель (Ni) – 0,002%; Хром (Cr) – 0,0006%; Күкірт (S) – 0,04%
1 643
литр
669
Агрохимикат БОРОГУМ
Гумин қышқылдарының натрий тұздары – 3%; Бор (B) – 9%
2 405
литр
670
Агрохимикат БОРОГУМ ЭКСТРА марка Mo
Гумин қышқылдарының натрий тұздары – 3%; Бор (B) – 7%; Молибден (Mo) – 3%; Күкірт (S) – 0,05%; Кобальт (Co) – 0,002%; Мыс (Cu) – 0,01%; Мырыш (Zn) – 0,01%; Марганец (Mn) – 0,04%; Никель (Ni) – 0,002%
5 130
литр
671
Агрохимикат БОРОГУМ ЭКСТРА, маркасы Кешенді
Гумин қышқылдарының натрий тұздары – 1%; Бор (B) – 4%; Молибден (Mo) – 0,05%; Күкірт (S) – 0,17%; Кобальт (Co) – 0,005%; Мыс (Cu) – 0,2%; Мырыш (Zn) – 0,01%; Марганец (Mn) – 0,02%; Никель (Ni) – 0,001%; Темір (Fe) – 0,05%
2 434
литр
672
Агрохимикат ГУМИ, маркасы ГУМИ-20
Азот (N) – 1%; Фосфор ангидриді (P₂O₅) – 1,5%; Калий тотығы (K₂O) – 2%; Гумин қышқылдарының натрий тұздары – 60%
921
литр
673
Сулы емес сұйытылған аммиак
Аммиак-99,6-99,9
104 000
тонна
674
Аммофос марка 12-52
N-12, P2O5-52
100 000
тонна
675
Суда еритін NPK тыңайтқышы, маркасы 13:40:13+МЭ
N-13, P-40, K-13, B-0,02, Сu-0,005, Mn-0,05, Zn-0,01, Fe-0,07, Mo-0,004
343 750
тонна
676
ГРОС Квицелиум
Темір (Fe) – 2,4%, марганец (Mn) – 0,6%, бор (B) – 0,24%, мырыш (Zn) – 0,6%, мыс (Cu) – 0,6%, молибден (Mo) – 0,02%, L-a-аминқышқылдары – 2,0%
5 250
литр
677
Гумат Калия Гумигрейн Эко Органик
N – 1,2%; P₂O₅ – 0,5%; K₂O – 3%; органикалық заттар – 4,0–7,0%; көмірсулар – 3,5–5,5%
660
литр
678
Гумат Калия Силазем Эко Органик
N – 1,2%; P₂O₅ – 0,5%; K₂O – 3%; органикалық заттар – 4,0–7,0%; көмірсулар – 3,5–5,5%
679
Сұйық минералды тыңайтқыш АКТИВ, маркасы: Азот
N-20,03, P-2,05, K-2,87, Mg-0,80, Fe-0,8, S-3,07, B-0,05, Cu-0,20, Zn-0,25, Mn-0,05, Mo-0,08, Co-0,04, Se-0,01
1 935
литр
680
Сұйық минералды тыңайтқыш АКТИВ, маркасы: Бор
N-3,85, B-11,5

2 002
литр
681
Жидкое минеральное удобрение АКТИВ марки: Рост
N-6,6, P-5,86, K-0,84, Mg-3,19, Fe-0,34, S-9,07, Cu-1,68, Zn-2,09, Mn-0,34, Mo-0,17, Co-0,09, Ni-0,01
1 935
литр
682
Жидкое минеральное
удобрение АКТИВ марки: Семена
N-6,41, P-4,18, K-3,44, Mg-1,98, Fe-0,23, S-7,45, B-0,30, Cu-1,99, Zn-1,99, Mn-0,25, Mo-0,43, Co-0,13, Ni-0,01, L-0,03, Se-0,01, Cr-0,05, V-0,06
2 002
лит
683
Жидкое минеральное удобрение АКТИВ марки: Фосфор
N-4,6, P-20,40, K-4,60, Mg-0,17, Fe-0,77, S-0,850, B-0,02, Cu-0,77, Zn-0,17, Mn-0,05, Co-0,01
2 672
литр
684
Жидкое органо- минеральное удобрение "ПРОСТОР" марки "Азот"
N-30, K-4,2, S-2,5, P-2,5, Mg-0,5, Zn-0,30, Cu-0,20, Fe-0,10, Mo-0,10, B-0,05, Co-0,05, Mn-0,05, Se-0,05
1 985
литр
685
Жидкое органо-минеральное удобрение "ПРОСТОР" МАРКИ "Бор"
B-10,9, Mo-0,5, Zn-0,10, Cu-0,10, Fe-0,10, Mn-0,10, N-0,5, гидролизат растительных белков-3
2 672
литр
686
Жидкое органо-минеральное удобрение "ПРОСТОР" марки "Старт"
N-7,0, S-15,0, K-4,0, Cu-3,8, Zn-3,4, Mg-2,5, Mo-0,7, B-0,6, Fe-0,6, P-0,6, Mn-0,4, Co-0,2, Cr-0,12, V-0,09 Li-0,06, Ni-0,02, Se-0,02, гидролизат растительных белков-15,0
2 002
литр
687
Жидкое органо-минеральное удобрение "ПРОСТОР" марки "Старт"
N-0,5, P-10, K-10, Zn-0,9, Cu-0,9, Mn-0,9, Fe-0,2, гидролизат растительных белков-10,0
2 672
литр
688
Жидкое органо-минеральные удобрение "ПРОСТОР" марки "Сила"
N-4,0, S-9,5, P-7,0, Zn-2,5, Mg-2,3, Cu-2,0, K-1,0, Fe-0,4, Mn-0,40, Mo-0,20, Ni-0,006, гидролизат растительных белков-15
1 985
литр
689
Комплексное удобрение "БиоЛип"
Органические вещества (углеводы, аминокислоты) не менее-5%, Калий(K2O)-2,8%, Магний(Mg)-0,002%
1 786
литр
690
Микроудобрение "ГИСИНАР БОР"
прилипатель (полимер проп-2-еновой кислоты с проп-2- енамидом натриевая соль), B - 150г/л (11%), N - 50г/л (3,7%)
3 121
литр
691
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Вита
Аминокислоты-15, SO3-9,3, Nобщ-3,2, Zn-EDTA-2,6, MgO-2,2, Cu-EDTA-2, Fe-EDTA-0,4, Mn-EDTA-0,3, Mo-0,2, B-0,1, Co-EDTA-0,1, K2O-0,06, Ni-0,006
2 838
литр
692
Минеральное удобрение Изагри-К, марка Форс Питание
Аминокислоты-2, Nобщ-6,9, K2O-3,6, Mo-0,7, B-0,6, P2O5-0,6, Cr-0,1, V-0,09, Se-0,02
2640
литр
693
Минеральное удобрение Изагри-М, марка Форс Рост
Аминокислоты-15, SO3-15,2, Cu-EDTA-3,8, Zn-EDTA-3,3, MgO-2,3, Fe-EDTA-0,6, Mn-EDTA-0,3, Co-EDTA-0,2, Li-0,06, Ni-0,02, Янтарная кислота-1
694
Моноаммонийфосфат специальный водорастворимый
N-12%, P2О5-61%
272 322
тонна
695
Нутривант Плюс Рис 0-46-30
P2O5-46%, K2O-30%, MgO-2%, B-0,2%

2 002
литр
681
Сұйық минералды тыңайтқыш АКТИВ, маркасы: Рост
N-6,6, P-5,86, K-0,84, Mg-3,19, Fe-0,34, S-9,07, Cu-1,68, Zn-2,09, Mn-0,34, Mo-0,17, Co-0,09, Ni-0,01
1 935
литр
682
Сұйық минералды тыңайтқыш АКТИВ, маркасы:
Тұқымдар
(Семена)
N-6,41, P-4,18, K-3,44, Mg-1,98, Fe-0,23, S-7,45, B-0,30, Cu-1,99, Zn-1,99, Mn-0,25, Mo-0,43, Co-0,13, Ni-0,01, L-0,03, Se-0,01, Cr-0,05, V-0,06
2 002
лит
683
Сұйық минералды тыңайтқыш АКТИВ, маркасы:Фосфор
N-4,6, P-20,40, K-4,60, Mg-0,17, Fe-0,77, S-0,850, B-0,02, Cu-0,77, Zn-0,17, Mn-0,05, Co-0,01
2 672
литр
684
Сұйық органоминералды тыңайтқыш "ПРОСТОР", маркасы "Азот"
N-30, K-4,2, S-2,5, P-2,5, Mg-0,5, Zn-0,30, Cu-0,20, Fe-0,10, Mo-0,10, B-0,05, Co-0,05, Mn-0,05, Se-0,05
1 985
литр
685
Сұйық органоминералды тыңайтқыш "ПРОСТОР", маркасы "Бор"
Бор (B) – 10,9%, молибден (Mo) – 0,5%, мырыш (Zn) – 0,10%, мыс (Cu) – 0,10%, темір (Fe) – 0,10%, марганец (Mn) – 0,10%, азот (N) – 0,5%, өсімдік белоктарының гидролизаты – 3%
2 672
литр
686
Сұйық органоминералды тыңайтқыш "ПРОСТОР", маркасы "Старт"
N-7,0, S-15,0, K-4,0, Cu-3,8, Zn-3,4, Mg-2,5, Mo-0,7, B-0,6, Fe-0,6, P-0,6, Mn-0,4, Co-0,2, Cr-0,12, V-0,09 Li-0,06, Ni-0,02, Se-0,02, Өсімдік белоктарының гидролизаты -15,0
2 002
литр
687
Сұйық органоминералды тыңайтқыш "ПРОСТОР", маркасы "Старт"
N-0,5, P-10, K-10, Zn-0,9, Cu-0,9, Mn-0,9, Fe-0,2 Өсімдік белоктарының гидролизаты -10,0
2 672
литр
688
Сұйық органоминералды тыңайтқыш "ПРОСТОР", маркасы "Сила"
N-4,0, S-9,5, P-7,0, Zn-2,5, Mg-2,3, Cu-2,0, K-1,0, Fe-0,4, Mn-0,40, Mo-0,20, Ni-0,006, Өсімдік белоктарының гидролизаты -15
1 985
литр
689
Кешенді тыңайтқыш "БиоЛип"
Органикалық заттар (көмірсулар, аминқышқылдар) кемінде – 5%, Калий (K₂O) – 2,8%, Магний (Mg) – 0,002%
1 786
литр
690
Микроқоректік тыңайтқыш "ГИСИНАР БОР"
Жабыстырғыш (проп-2-ен қышқылының проп-2-енамиді натрий тұзы бар полимер), Бор (B) – 150 г/л (11%), Азот (N) – 50 г/л (3,7%)
3 121
литр
691
Минералды тыңайтқыш Изагри-К, маркасы Вита
Аминқышқылдары -15, SO3-9,3, Nобщ-3,2, Zn-EDTA-2,6, MgO-2,2, Cu-EDTA-2, Fe-EDTA-0,4, Mn-EDTA-0,3, Mo-0,2, B-0,1, Co-EDTA-0,1, K2O-0,06, Ni-0,006
2 838
литр
692
Минералды тыңайтқыш Изагри-К, марка Форс Питание
Аминқышқылдары -2, Nобщ-6,9, K2O-3,6, Mo-0,7, B-0,6, P2O5-0,6, Cr-0,1, V-0,09, Se-0,02
2640
литр
693
Минералды тыңайтқыш Изагри-М, марка Форс Рост
Аминқышқылдары -15, SO3-15,2, Cu-EDTA-3,8, Zn-EDTA-3,3, MgO-2,3, Fe-EDTA-0,6, Mn-EDTA-0,3, Co-EDTA-0,2, Li-0,06, Ni-0,02, Янтар қышқылы -1
694
Моноаммоний фосфаты арнайы суда еритін
N-12%, P2О5-61%
272 322
тонна
695
Нутривант Плюс Күріш 0-46-30
P2O5-46%, K2O-30%, MgO-2%, B-0,2%