О переименовании некоторых улиц города Курчатов области Абай
Совместные постановление акимата области Абай от 8 декабря 2025 года № 209 и решение маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/219-VIII
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании совместного постановления акимата города Курчатов от 18 сентября 2025 года № 110 и решения Курчатовского городского маслихата от 18 сентября 2025 года № 31/200-VIII "О внесении предложений по переименованию улиц города Курчатов", учитывая заключение Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 7 ноября 2025 года, акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы города Курчатов:
улицу Победа в улицу Жеңіс;
улицу Степная в улицу Бұлақ.
2. Настоящее совместное постановление акимата области Абай и решение маслихата области Абай вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима области Абай М. Раханов
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков

Абай облысы Курчатов қаласының кейбір көшелерін қайта атау туралы
Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 209 бірлескен қаулысы және Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/219-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 1-тармағының 4)-тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, "Курчатов қаласының көшелерін қайта атау бойынша ұсыныстар енгізу туралы" бірлескен Курчатов қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 110 қаулысы мен Курчатов қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 31/200-VIII шешімі негізінде, Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 7 қарашадағы қорытындысын ескере отырып, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының:
Победа көшесі – Жеңіс көшесі;
Степная көшесі – Бұлақ көшесі деп қайта аталсын.
2. Осы бірлескен Абай облысы әкімдігінің қаулысы мен Абай облысы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімінің м. а. М. Раханов
Абай облысы мәслихатының төрағасы Ш. Байбеков