Об утверждении натуральных норм обеспечения канцелярскими принадлежностями и офисной бумагой работников органов по финансовому мониторингу
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 26 мая 2025 года № 174-НҚ
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и офисной бумагой работников органов по финансовому мониторингу.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 2 апреля 2024 года № 91-НҚ "Об утверждении натуральных норм обеспечения канцелярскими принадлежностями и офисной бумагой работников органов по финансовому мониторингу".
3. На руководителей структурных подразделений Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство) и его территориальных органов возложить контроль за рациональным использованием канцелярских принадлежностей и офисной бумаги.
4. Административному департаменту Агентства в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) в течении десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлерін кеңсе керек-жарақтарымен және кеңсе қағазымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 26 мамырдағы № 174-НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабына 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлерін кеңсе жабдықтарымен және кеңсе қағазымен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. "Қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлерін кеңсе керек-жарақтарымен және кеңсе қағазымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасаның Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 2 сәуірдегі № 91-НҚ бұйрығының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) органдарының құрылымдық бөлімшелерінің басшыларына кеңсе керек-жарақтары мен кеңсе қағаздарының ұтымды пайдаланылуын бақылау жүктелсін.
4. Агенттігінің Әкімшілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мемлекеттік және орыс тілдеріндегі осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне еңгізу және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение копии настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Председатель Ж. Элиманов
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от "26" мая 2025 года
№174-НҚ
Натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и офисной бумагой работников органов по финансовому мониторингу
Наименование
Единица измерения
Срок службы
Количество
Область применения
Техническая характеристика
1
2
3
4
5
6
7
1
Бумага A4
пачка
(500 листов)
1 год
4
на 1 административную штатную единицу
формат листов: А4, размеры: 210 х 297 мм
пачка
(500 листов)
1 год
10
на 1 штатную единицу сотрудника службы экономических расследований
формат листов: А4, размеры: 210 х 297 мм
2
Антистеплер
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу

2) осы бұйрықты Агенттіктің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік аппаратының басшысына жүктелсін.
6. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға Ж. Элиманов
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг
Агенттігі Төрағасының
2025 жылғы 26 мамырдағы
№174-НҚ бұйрығына
қосымша
Қаржы мониторингі органдарының қызметкерлерін кеңсе керек-жарақтарының және кеңсе қағаздарының заттай нормалары
Атауы
Өлшем бірлігі
Пайдалану мерзімі
Саны
Қолдану саласы
Техникалық сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
1
A4 қағазы
бума
(500 парақ)
1 жыл
4
1 әкімшілік штаттық
бірлікке
Парақ пішімі: A4, өлшемдері: 210 x 297 мм
бума
(500 парақ)
1 жыл
10
1 штаттық бірлік
экономикалық тергеу қызметкеріне
Парақ пішімі: A4, өлшемдері: 210 x 297 мм
2
Антистеплер
дана
3 жыл
1
1 штаттық
бірлікке

Корпус –пластик, металли ческий механизм, удаляет скобы размеров скоб: от №10 до 24/6
3
Бумага для заметок с клейким краем
упаковка
1 год
4
на 1 штатную единицу
плотность не более 80 г/м², ширина и длина не более 9 см. В упаковке не более 500 листов
4
Бумага для записей
упаковка
1 год
3
на 1 штатную единицу
плотность не более 80 г/м², размер не более 9 х 9 х 9 см
5
Дырокол
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, пробивная способность от 1 до 200 листов, количество отверстий: 2 штук, наличие линейки
6
Зажим для бумаг (большой)
упаковка (12 штук)
1 год
1
на 1 штатную единицу

Корпус-пластик, металл механизмі, қапсырмалардың өлшемдерін алып тастайды: №10-дан 24/6-ға дейін
3
Шеті желімді қысқа жазбаға арналған қағаз
орам
1 жыл
4
1 штаттық
бірлікке
тығыздығы 80 г/м2 артық емес, ені мен ұзындығы 9 см артық емес, қаптамада 500 парақтан артық емес
4
қысқа жазбаға қағаз
орам
1 жыл
3
1 штаттық
бірлікке
тығыздығы 80 г/м2 артық емес, өлшемі 9 х 9 х 9 см артық емес
5
Тескіш
дана
3 жыл
1
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, тесу қабілеті 1-ден 200 параққа дейін, тесіктер саны: 2 дана, сызғыштың болуы
6
Қағаз қысқыш (үлкен)
Орам
(12 дана)
1 жыл
1
1 штаттық
бірлікке

материал корпуса: металл, размер: 51 мм, количество скрепляемых листов не более 250 листов
7
Зажим для бумаг (средний)
упаковка (12 штук)
1 год
2
на 1 штатную единицу
материал корпуса: металл, размер: свыше 32 мм, но не более 51мм, количество скрепляемых листов до 150 листов
8
Зажим для бумаг (маленький)
упаковка (12 штук)
1 год
4
на 1 штатную единицу
материал корпуса: металл, размер: 32 мм, количество скрепляемых листов до 50 листов
9
Калькулятор
штука
2 года
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса: пластиковый, дисплея не более 16 разрядов, тип питания: батарейки и солнечный элемент, жидкокристаллический дисплей
10
Карандаш простой с ластиком
штука
1 год
4
на 1 штатную единицу
материал корпуса: пластиковый или деревянный, твердость грифеля - НВ
11
Клей канцелярский
штука
1 год
1
на 1 штатную единицу
Силикатный клей, предназначенный для склеивания картона и бумаги, имеет жидкую консистенцию, объем клея- 75 мл
12
Линейка
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса: пластик, металлическая или деревянная, длина разметки: не более 40 см
13
маркеры цветные
набор (в наборе 4 шт.)
1 год
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса: пластик, толщина линии письма: не более 4 мм, форма наконечника: скошенный или клиновидный
14
Настольный набор
Набор (16 предметов)
3 года
1
На 1 штатную единицу председателя АФМ, заместителей председателя, руководителя аппарата, руководителей департамента (советника), заместителей руководителядепартамента, руководителя и заместителей Кинологического центра
материал корпуса: дерево, количество предметов; не более 16 штук
15
Ножницы
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
материал лезвий: нержавеющая сталь, материал ручек: пластик, длина: не более 30 см
16
Нож канцелярский
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса: пластик, материал лезвий: нержавеющая сталь, ширина лезвия - не более 18 мм
17
Органайзер
Набор
3 года
1
на 1 штатную единицу, не учтенных в пункте 14
материал корпуса: пластик, количество предметов: не менее 10 штук
18
Папка-регистр
штука
1 год
2
на 1 штатную единицу
материал корпуса: поливинилхлорид, материал внутренней обложки: бумага, формат А4, плотность: не более 1500 г/м², ширина корешка: не более 80 мм, механизм подшивания: металлический арочный
19
Ручка шариковая
штука
1 год
4
на 1 штатную единицу
материал корпуса: пластик
20
Скобы для степлера
упаковка (1000 штук)
1 год
4
на 1 штатную единицу
материал корпуса: оцинкованный металл
21
Скоросшиватель картонный
штука
1 год
5
на 1 штатную единицу

корпус материалы: металл, өлшемі: 51 мм, бекітілетін парақтар саны 250 парақтан аспайды
7
Қағаз қысқыш (орташа)
Орам
(12 дана)
1 жыл
2
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: Металл, өлшемі: 32 мм үлкен, бірақ 51 мм-ден аспайды, бекітілген парақтардың саны 150 параққа дейін
8
Қағаз қысқыш (кішкентай)
Орам
(12 дана)
1 жыл
4
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: металл, өлшемі: 32 мм, бекітілген парақтар саны 50 параққа дейін
9
Калькулятор
дана
2 жыл
1
1 штаттық
бірлікке
Корпус материалы пластикалық, дисплей 16 саннан аспайтын қуат көзі, батареяларының түрі және күн батареясынан, сұйық кристалды дисплейі
10
Өшіргішпен жай қарындаш
дана
1 жыл
4
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: пластик немесе ағаш, қорғасынның қаттылығы-НВ
11
Кеңсе желімі
дана
1 жыл
1
1 штаттық
бірлікке
Картон мен қағазды желімдеуге арналған Силикат желімі сұйық консистенцияға ие, желімнің көлемі-75 мл
12
Сызғыш
дана
3 жыл
1
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: пластик, металл немесе ағаш, таңбалау ұзындығы: 40 см артық емес
13
Түрлі-түсті маркерлер
жиынтық
(ішінде 4 дана)
1 жыл
1
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: пластик, жазу сызығының қалыңдығы: 4 мм-ден аспайды, ұшы пішіні: қиғаш немесе сына тәрізді
14
Үстел жинағы
16 элементті жиынтығы
3 жыл
1
1 Қаржылық мониторинг агенттігінің Төрағасы, төрағасының орынбасарлары, аппарат басшысы, департамент басшылары (кеңесші), департамент басшыларының орынбасарлары, кинологиялық орталықтың бастығы және орынбасарлары штаттық
бірлікке
15
Қайшы
дана
3 жыл
1
1 штаттық
бірлікке
пышақ материалы: тот баспайтын болат, тұтқа материалы: пластик, ұзындығы: 30 см артық емес
16
Кеңсе пышағы
дана
3 жыл
1
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: пластик, пышақ материалы: Тот баспайтын болат, пышақтың ені - 18 мм-ден аспайды
17
Органайзер
жиынтық
3 жыл
1
1 штаттық
бірлікке, 14 тармақта қарастырылмаған
корпус материалы: пластик, заттар саны: кемінде 10 дана
18
Тіркегіш папка
дана
1 жыл
2
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: поливинилхлорид, ішкі мұқаба материалы: қағаз, А4 форматы, тығыздығы: 1500 г/м2 артық емес, түбір Ені: 80 мм артық емес, жиектеу механизмі: металл Арка
19
Шарикті қаламсап
дана
1 жыл
4
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: пластик
20
Степлерге арналған скобалар
Орам (1000 дана)
1 жыл
4
1 штаттық
бірлікке
корпус материалы: мырышталған металл
21
Картоннан жасалған құжат тігілетін папка
дана
1 жыл
5
1 штаттық
бірлікке

Папка-скоросшиватель, формата А4 из белого картона (плотность до 360 г/кв.м)
22
Скрепки канцелярские
пачка (100 штук)
1 год
2
на 1 штатную единицу
материал корпуса: никелированный или омедненный металл/виниловая оболочка, размер не более 50 мм
23
Степлер
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, количество скрепляемых листов: от 2 листов до 210 листов
24
Стикеры цветные
набор
1 год
2
на 1 штатную единицу
материал: пластик, вид: прямоугольный или стрелки, размер 12 х 45 мм, количество в наборе не более 125 штук
25
Точилка для карандашей
штука
1 год
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса: ударопрочный пластик, материал лезвий; нержавеющая сталь, количество отверстий не более 2
26
Файл-вкладыш
штука
1 год
10
на 1 штатную единицу
Формата А4, для хранения и защиты документов, поверхность прозрачная. Изготовлена из полипропиленовой пленки с боковой перфорацией
27
Урна
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
материал корпуса – пластик/ металл, объем - не более 15 литров

Ақ картоннан жасалған А4 форматты байланыстырғыш қалта (тығыздығы 360 г / шаршы метрге дейін)
22
Кеңсе қыстырғышы
бума (100 дана)
1 жыл
2
1 штаттық бірлікке
корпус материалы: никельмен қапталған немесе жуылған металл / винил қабығы, өлшемі 50 мм-ден аспайды
23
Степлер
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, бекітілген парақтар саны: 2 парақтан 210 параққа дейін
24
Түрлі-түсті стикерлер
жиынтық
1 жыл
2
1 штаттық бірлікке
материал: пластик, түрі: тікбұрышты немесе көрсеткілер, өлшемі 12 х 45 мм, жиынтықтағы саны 125 данадан аспайды
25
Қарындаш ұштағыш
дана
1 жыл
1
1 штаттық бірлікке
корпус материалы: соққыға төзімді пластик, пышақ материалы; Тот баспайтын болат, тесіктер саны 2 - ден аспайды
26
Кірістіру - файлы
дана
1 жыл
10
1 штаттық бірлікке
А4 форматында, құжаттарды сақтау және қорғау үшін беті мөлдір. Бүйірлік перфорациясы бар полипропилен пленкасынан жасалған
27
Урна
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
корпус материалы-пластик / металл, көлемі-15 л аспайды