О бюджете города Шымкент на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2025 года № 31/275-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы" маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 816 183 982 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 610 532 693 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 729 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 379 472 тысяч тенге;
специальные поступления – 1 894 897 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 196 647 810 тысяч тенге;
2) затраты – 760 729 701 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 804 235 тысяч тенге; в том числе:
бюджетные кредиты – 8 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 195 765 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 49 650 046 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 49 650 046 тысяч тенге.

2026–2028 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 31/275-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешiм 01.01.2026 бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 816 183 982 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 610 532 693 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 729 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 379 472 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 1 894 897 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 196 647 810 мың теңге;
2) шығындар – 760 729 701 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 5 804 235 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 8 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 195 765 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 49 650 046 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 49 650 046 мың теңге.

2. Утвердить резерв акимата города на 2026 год в сумме 12 500 000 тысяч тенге.
3. Лимит долга на 2026 год составляет 238 959 921 тысячу тенге.
4. Лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства на 2026 год составляет 336 686 274 тысячи тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2026 год согласно приложению 4 к настоящему решению.

2. Қала әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 12 500 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған борышының лимиті 238 959 921 мың теңгені құрайды.
4. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша 2026 жылға арналған мемлекеттік міндеттемелер лимиті 336 686 274 мың теңгені құрайды.
5. 2026 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

6. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2026-2028 годы согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ согласно приложению 6 к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение 1
к решению маслихата города Шымкент
от 12 декабря 2025 года № 31/275-VIII
Бюджет города Шымкент на 2026 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

6. Қаладағы аудандардың 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалары осы шешімге 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі осы шешімге 6-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
8. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 31/275-VIII шешіміне
1-қосымша
Шымкент қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
I. Кірістер

46 106 523
1
Социальное обеспечение
13 870 179
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
8 229 307
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 199 919
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 434 027
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 197 482
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 298
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
817 297
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
461 173
077
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
118 111
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
851 113
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
631 445
037
Социальная реабилитация
219 668
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 789 759
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4 789 759
2
Социальная помощь
30 617 667
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
30 617 667
003
Программа занятости
7 365 937
004
Государственная адресная социальная помощь
3 848 533
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
133 632
007
Оказание жилищной помощи
11 111
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 982 909
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 055 719
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

46 106 523
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 870 179
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
8 229 307
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 199 919
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 434 027
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 197 482
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 298
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
817 297
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
461 173
077
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
118 111
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
851 113
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
631 445
037
Әлеуметтік сауықтандыру
219 668
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 789 759
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4 789 759
2
Әлеуметтiк көмек
30 617 667
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
30 617 667
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 365 937
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 848 533
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
133 632
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 111
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 982 909
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 055 719
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

8 879 213
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
340 613
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 618 677
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
500 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 118 677
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
601 127
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 029
026
Капитальные расходы государственного органа
25 200
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
166 766
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 870
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
294 840
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
17 845
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
117 351 206
1
Жилищное хозяйство
72 829 150
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
838 792
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
286 431
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
552 361
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
29 806
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
29 806
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
902 958
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
902 958
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
71 057 594
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 163 155
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
68 894 439
2
Коммунальное хозяйство
3 956 538
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 956 538
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и развития инфраструктуры

8 879 213
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
340 613
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 618 677
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
500 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 118 677
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
601 127
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 029
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 200
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
166 766
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 870
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
294 840
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
17 845
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
117 351 206
1
Тұрғын үй шаруашылығы
72 829 150
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
838 792
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
286 431
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
552 361
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
29 806
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
29 806
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
902 958
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
902 958
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
71 057 594
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 163 155
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
68 894 439
2
Коммуналдық шаруашылық
3 956 538
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 956 538
001
Жергілікті деңгейде энергетика және инфрақұрылымды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

6 888 750
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
6 888 750
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
307 495
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
008
Организация санитарного убоя больных животных
73
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 793
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
369 759
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
71 091
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
5 110
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
124 992
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
37 239
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 200 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 830 238
2
Водное хозяйство
498 847
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
498 847
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
498 847
3
Лесное хозяйство
427 478
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
427 478
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
427 478
4
Рыбное хозяйство
32 000

6 888 750
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
6 888 750
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
307 495
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
73
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 793
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
369 759
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
71 091
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
5 110
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
124 992
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
37 239
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 000
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 200 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 830 238
2
Су шаруашылығы
498 847
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
498 847
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
498 847
3
Орман шаруашылығы
427 478
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
427 478
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
427 478
4
Балық шаруашылығы
32 000

45 458 773
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
391 878
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
217 863
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
44 842 032
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
572 581
025
Развитие транспортной инфраструктуры
572 581
13
Прочие
39 028 265
1
Регулирование экономической деятельности
4 582 657
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
4 582 657
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
4 582 657
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 739 337
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
2 739 337
005
Поддержка субъектов предпринимательства
150 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
589 337
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
1 800 000
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
200 000
9
Прочие
31 706 271
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
15 706 718
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
15 706 718
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 132 563
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 132 563
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
68 000
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
68 000
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
12 500 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
12 500 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
16 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
16 000
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
146 506
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

45 458 773
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
391 878
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
217 863
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
44 842 032
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
572 581
025
Көлік инфрақұрылымын дамыту
572 581
13
Басқалар
39 028 265
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
4 582 657
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
4 582 657
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
4 582 657
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 739 337
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
2 739 337
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
150 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
589 337
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 800 000
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
200 000
9
Басқалар
31 706 271
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
15 706 718
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
15 706 718
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
2 132 563
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 132 563
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
68 000
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
68 000
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
12 500 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
12 500 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
16 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
16 000
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
146 506
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

276 917
5
Планирование и статистическая деятельность
527 338
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
527 338
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
518 338
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
2 898 225
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
466 087
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
466 087
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
381 697
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
196 748
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
184 949
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 050 441
061
Развитие объектов государственных органов
2 050 441
02
Оборона
7 935 242
1
Военные нужды
1 597 262
515
Управление мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
1 597 262
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
921 018
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
166 335
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
509 909
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 337 980
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 698 931
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
3 698 931
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 465 977
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 465 977
515
Управление мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
173 072
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
160 535
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
12 537
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

276 917
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
527 338
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
527 338
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
518 338
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
2 898 225
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
466 087
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
466 087
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
381 697
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 748
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
184 949
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 050 441
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2 050 441
02
Қорғаныс
7 935 242
1
Әскери мұқтаждар
1 597 262
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
1 597 262
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
921 018
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
166 335
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
509 909
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 337 980
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 698 931
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
3 698 931
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 465 977
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 465 977
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
173 072
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
160 535
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
12 537
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

1 281 447
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
30 057 396
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
30 057 396
03
Специализированная медицинская помощь
4 920 429
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 920 429
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 920 429
04
Поликлиники
500 354
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
500 354
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
500 354
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2 952 715
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
2 952 715
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
353 882
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
190 611
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
55 630
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
84 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 268 592
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
45 562 286
1
Социальное обеспечение
12 878 071
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
7 817 363
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 340 618
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 407 797
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 201 649
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 383
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости

1 281 447
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
30 057 396
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
30 057 396
03
Мамандандырылған медициналық көмек
4 920 429
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 920 429
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 920 429
04
Емханалар
500 354
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
500 354
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
500 354
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2 952 715
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
2 952 715
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
353 882
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
190 611
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
55 630
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
84 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 268 592
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
45 562 286
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 878 071
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
7 817 363
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 340 618
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 407 797
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 201 649
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 383
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету

004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
Целевой индикатор:
Доля молодых людей (в возрасте от 15 до 35 лет), которые не учатся, не работают и не проходят профессиональную подготовку
5,6%
5,6%
5,6%
Конечные результаты:
Привлечение граждан к мерам занятости путем реализации городских концепций, инвестиционных проектов и субсидируемых рабочих мест, профессионального обучения, а также предоставления безвозвратных грантов на реализацию новых бизнес-идей с целью снижения уровня безработицы
312
Управление культуры, развития языков и архивов города республиканского значения, столицы
003
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
Целевой индикатор:
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
92%
92,5%
93%
Конечный результат:
Проведение социологического и аналитического исследования по вопросам языковой политики в Шымкенте (2026 ж. - 92%, 2027 ж. –92,5%, 2028 ж.– 93 %)
Определяется на основе результатов социологического и аналитического исследования
Определяется на основе результатов социологического и аналитического исследования
Определяется на основе результатов социологического и аналитического исследования
514
Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города республиканского значения, столицы
003
Регулирование туристской деятельности
Целевой индикатор:
Количество внутренных туристов, обслуженных местами размещения (млн.чел)
0,59
0,62
0,65
Конечный результат:
Увеличение количество внутренных туристов, обслуженных местами размещения
Увеличение колличества номерного фонда (койко-место)
6 308
6 393
6 564
Целевой индикатор:
Количество въездных туристов, обслуженных местами размещения (млн.чел)
0,089
0,095
0,111
Конечный результат:
Увеличение количество въездных туристов, обслуженных местами размещения
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации
Целевой индикатор:
Уровень реализации концепции "Умный город"
75%
77%
80%
Конечный результат:
Инициатива 1: Ситуационный центр города с ИИ-помощником
Инициатива 2: Единый контактный центр ЕКЦ 109+
Инициатива 3: Интегрированная система городского транспорта
Инициатива 4: Система управления дорожным движением в городе
Инициатива 5: Система мониторинга качества автодорог города
Инициатива 6: Единая система видеомониторинга
Инициатива 7: Система управления пожарной безопасностью УТО
Инициатива 8: Мониторинг озеленения городских территорий и уход за зелеными насаждениями
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы

004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Оқымайтын, жұмыс істемейтін және кәсіптік даярлықтан өтпейтін жастардың (15-тен 35 жасқа дейінгі) үлесі
5,6%
5,6%
5,6%
Түпкілікті нәтиже:
Жұмыссыздық деңгейін төмендету мақсатында қалалық тұжырымдамаларды, инвестициялық жобаларды және субсидияланатын жұмыс орындарын іске асыру, кәсіптік оқыту шараларын ұйымдастыру, сондай-ақ жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қайтарымсыз гранттар беру арқылы азаматтарды жұмыспен қамту шараларына тарту.
312
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы
003
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік тілді меңгерген тұрғындардың үлесі
92%
92,5%
93%
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасындағы тіл саясаты мәселелері бойынша әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу (2026 ж. -92%, 2027 ж. –92,5%, 2028 ж.– 93 %)
әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу нәтижесіне байланысты анықталады
әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу нәтижесіне байланысты анықталады
әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу нәтижесіне байланысты анықталады
514
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы
003
Туристік қызметті реттеу
Нысаналы индикатор:
Орналастыру орындарымен қызмет көрсетілетін ішкі туристер саны (млн.адам)
0,59
0,62
0,65
Түпкілікті нәтиже:
Орналастыру орындарында қызмет көрсетілген ішкі туристер санын арттыру
Нөмерлік санын ұлғайту
(төсек-орын)
6 308
6 393
6 564
Нысаналы индикатор:
Орналастыру орындарында қызмет көрсетілген келуші туристер саны (млн.адам)
0,089
0,095
0,111
Түпкілікті нәтиже:
Орналастыру орындарында қызмет көрсетілген келуші туристер санын арттыру
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
001
Жергілікті деңгейде цифрландыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
"Ақылды қала" тұжырымдамасын іске асыру деңгейі
75%
77%
80%
Түпкілікті нәтиже:
Бастама 1 : ЖИ көмекшісі бар қалалық ахуал орталығы
Бастама 2: ББО 109+ бірыңғай байланыс орталығы
Бастама 3: Қалалық көліктің интеграцияланған жүйесі
Бастама 4: Қаладағы жол қозғалысын басқару жүйесі
Бастама 5: Қала автожолдарының сапасына бақылау жүргізу жүйесі
Бастама 6: Бірыңғай бейнебақылау жүйесі
Бастама 7: ТТО өрт қауіпсіздігін басқару жүйесі
Бастама 8: Қалалық аумақтарды көгалдандыру бақылауы және жасыл желектерді күту
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы

003
Программа занятости
Целевой индикатор:
Улучшение социального благосостояния населения
6,2%
6%
5,9%
Конечный результат:
Необходимо проводить работу, направленную на повышение уровня жизни граждан, включая содействие занятости безработных и неэффективно занятых граждан, а также оказание мер по их формализации. В том числе следует привлекать трудоспособных получателей адресной социальной помощи к участию в мероприятиях по продуктивной занятости. Путем реализации соответствующих мер необходимо постепенно снижать долю населения с доходами ниже черты бедности, повышать качество жизни населения и сокращать социальное неравенство
Целевой индикатор:
Снижение уровня безработицы
4,8%
4,8%
4,8%
Конечный результат:
Привлечение граждан к мерам занятости путем реализации городских концепций, инвестиционных проектов и субсидируемых рабочих мест, профессионального обучения, а также предоставления безвозвратных грантов на реализацию новых бизнес-идей с целью снижения уровня безработицы, в том числе молодежи
18 078 из них молодежь 8 365
22 578 из них молодежь
10 363
22 078 из них молодежь
10 143
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
Ключевой национальный индикатор
Ожидаемая продолжительность
жизни населения при рождении, годы
78
78,5
78,7
Целевой индикатор:
Увеличение доли граждан Казахстана, ведущего здоровый образ жизни, %
35
38
39
Конечный результат:
Задача 1. Укрепление здоровья населения через снижение поведенческих факторов риска для профилактики неинфекционных хронических заболеваний
Показатель результата 1.1
Снижение уровня риска преждевременной смертности в возрасте от 30 до 70 лет от сердечно-сосудистых, онкологических, хронических респираторных заболеваний и диабета, %
15
14,9
14,8
Показатель результата 1.2
Снижение заболеваемости ожирением среди детей (0 – 14 лет, на 100 тыс. населения)
81,6
81,3
81,1
Показатель результата 1.3
Снижение заболеваемости психическими и поведенческими расстройствами, вследствие употребления психоактивных веществ, на 100 тыс. населения
43,70
43,50
43,30
Показатель результата 1.5
Снижение смертности от неумышленного отравления, на 100 тыс. населения
0,98
0,97
0,96
Показатель результата 1.6
Смертность от самоубийств
2,00
2,00
2,00
Задача 2. Снижение поведенческих факторов риска для профилактики инфекционных заболеваний
Показатель результата 2.1
Выявляемость новых зараженных ВИЧ на 1000 неинфицированного населения
0,21
0,21
0,22
Показатель результата 2.3
Снижение заболеваемости гепатитом B, на 100 тыс. населения
0,25
0,25
0,25
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 чел.

003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
Нысаналы индикатор:
Халықтың әлеуметтік әл-ауқатын жақсарту
6,2%
6%
5,9%
Түпкілікті нәтиже:
Азаматтардың өмір сүру деңгейін арттыруға, оның ішінде жұмыссыздарды және нәтижесіз жұмыспен қамтылған азаматтарды жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және формализациялау бойынша шаралар көрсетуге, оның ішінде еңбекке қабілетті атаулы әлеуметтік көмек алушыларды нәтижелі жұмыспен қамтуға тарта отырып, жұмыспен қамту шараларымен қамтуға бағытталған жұмыс жүргізу қажет.
Тиісті шараларды іске асыру арқылы табысы кедейлік шегінен төмен халық үлесін біртіндеп төмендету, халықтың өмір сүру сапасын арттыру және әлеуметтік теңсіздікті азайту.
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейін төмендету
4,8%
4,8%
4,8%
Түпкілікті нәтиже:
Қалада іске асырылатын тұжымдамалар, инвестицилық жобалар және субсидияланатын жұмыс орындары, кәсіптік оқыту, жаңа бизнес идеяны іске асыруға арналған қайтарымсыз грант негізінде азаматтарды жұмыспен қамту шараларына тартып, жұмыссыздық деңгейін төмендету, оның ішінде жастардың саны
18 078 оның ішінде жастар
8 365
22 578 оның ішінде жастар
10 363
22 078 оның ішінде жастар
10 143
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
Негізгі ұлттық индикатор
Туғандағы күтілетін өмір сүру ұзақтығы, жылдар
78
78,5
78,7
Соңғы нәтижелер:
Халықтың өмір сүру ұзақтығын арттыру
Нысаналы индикатор
Салауатты өмір салтын ұстанатын Қазақстан азаматтарының үлесін арттыру
35
38
39
Соңғы нәтижелер:
1-міндет. Жұқпалы емес созылмалы аурулардың алдын алу үшін мінез-құлық қауіп факторларын азайту арқылы халықтың денсаулығын нығайту
1.1 нәтиже көрсеткіші
Жүрек-қан тамырлары, онкологиялық, созылмалы респираторлық аурулардан және қант диабетінен 30-70 жас аралығындағы мезгілсіз өлім қаупінің төмендеуі
15
14,9
14,8
1.2 нәтиже көрсеткіші
Балалар арасында семіздікпен сырқаттанушылықтың төмендеуі
(0 – 14 жас, 100 мың тұрғынға)
81,6
81,3
81,1
1.3 нәтиже көрсеткіші
Психоактивті заттарды қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлық бұзылыстарымен сырқаттанушылықтың төмендеуі
43,70
43,50
43,30
1.5 нәтиже көрсеткіші
Абайсызда уланудан болатын өлім-жітімнің төмендеуі
0,98
0,97
0,96
1.6 нәтиже көрсеткіші
Өз-өзіне қол жұмсау өлім-жітімі
2,00
2,00
2,00
2-міндет. Жұқпалы аурулардың алдын алу үшін мінез-құлық қауіп факторларының төмендеуі
2.1 нәтиже көрсеткіші
Жұқтырмаған 1000 тұрғынға шаққанда АИТВ жұқтырған жаңа тұрғындардың анықталуы
0,21
0,21
0,22
2.3 нәтиже көрсеткіші
В гепатитімен сырқаттанушылықтың төмендеуі
0,25
0,25
0,25
Нысаналы индикатор
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің
төмендеуі

93,2%
93,8%
94,3%
Конечный результат:
Процентный показатель который отражает, насколько Департамент обеспечен необходимыми материально-техническими средствами, оборудованием, транспортом, инструментами и другими ресурсами для выполнения своих функций
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия материально-технических средств к их необходимому количеству.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия материально-технических средств к их необходимому количеству.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия материально-технических средств к их необходимому количеству.
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности инфраструктурой для реагирования на ЧС.
63,6
97,0
97,0
Конечный результат:
Показатель цели 1: "Обеспеченность пожарными депо"
Показатель цели 2: "Обеспеченность спасательными станциями"
Показатель цели 3: "Количество необходимого капитального ремонта пожарных депо и спасательных станций"
Конечные результаты: Строительство и капитальный ремонт пожарных депо и спасательных станций с целью устранения дефицита и достижения нормативного уровня обеспеченности
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия пожарных депо и спасательных станций от положенного, а также проведение капитальных ремонтов пожарных депо от запланированных.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия пожарных депо и спасательных станций от положенного, а также проведение капитальных ремонтов пожарных депо от запланированных.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия пожарных депо и спасательных станций от положенного, а также проведение капитальных ремонтов пожарных депо от запланированных.

93,2%
93,8%
94,3%
Қорытынды нәтижесі:
Пайыздық көрсеткіш бұл Департаменттің өз функцияларын орындау үшін қажетті материалдық-техникалық құралдармен, жабдықтармен, көлікпен, құралдармен және басқа ресурстармен қаншалықты қамтамасыз етілгенін көрсетеді
Материалдық-техникалық құралдардың нақты қол жетімділігінің олардың қажетті санына қатынасын есептеу негізінде анықталады.
Материалдық-техникалық құралдардың нақты қол жетімділігінің олардың қажетті санына қатынасын есептеу негізінде анықталады.
Материалдық-техникалық құралдардың нақты қол жетімділігінің олардың қажетті санына қатынасын есептеу негізінде анықталады.
Нысаналы индикатор:
ТЖ-ға ден қою үшін инфрақұрылыммен қамтамасыз ету деңгейі.
63,6
97,0
97,0
Қорытынды нәтижесі:
1-мақсат көрсеткіші: "өрт депосымен қамтамасыз ету"
2-мақсат көрсеткіші: "құтқару станцияларымен қамтамасыз ету"
3-мақсат көрсеткіші: "өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларын қажетті күрделі жөндеу саны"
Соңғы нәтижелер:
тапшылықты жою және қамтамасыз етудің нормативтік деңгейіне қол жеткізу мақсатында өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларын салу және күрделі жөндеу.
Ол өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларының нақты қол жетімділігінің арақатынасын есептеу, сондай-ақ жоспарланған өрт сөндіру деполарына күрделі жөндеу жүргізу негізінде анықталады.
Ол өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларының нақты қол жетімділігінің арақатынасын есептеу, сондай-ақ жоспарланған өрт сөндіру деполарына күрделі жөндеу жүргізу негізінде анықталады.
Ол өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларының нақты қол жетімділігінің арақатынасын есептеу, сондай-ақ жоспарланған өрт сөндіру деполарына күрделі жөндеу жүргізу негізінде анықталады.

352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
Целевой индикатор:
Снижение уровня насилия в отношении женщин и детей
7%
9%
10%
Конечный результат:
Пресечение правонарушений в быту с применением мер административного воздействия, защитных предписаний, предусматривающих определенные запреты,в т.ч. ограничивающие контакт с жертвой, Принят ряд законодательных мер по усилению ответственности за семейно-бытовое насилие. профилактике бытового насилия, программ помощи детям, подвергшимся насилию, буллингу, выселению агрессора из совместного жилища
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Целевой индикатор:
Снижение числа потерпевших от умышленных убийств, на 100 тыс.чел.
0,36
0,34
0,32
Конечный результат:
Ощущение личной, имущественной и общественной безопасности гараждан
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Целевой индикатор:
Смертность в результате дорожно-транспортных происшествий на 100 тыс. населения
11,6
11,5
11,4
Конечный результат:
Расширение сети стационарных автоматических систем фиксации нарушений ПДД с учетом потребности регионов. Развитие автомобильных аппаратно-программных комплексов по выявлению нарушений ПДД в транспортном потоке с учетом потребности регионов. Актуализация порядка реагирования экстренных служб на ДТП
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Целевой индикатор:
Доведение до действующих норм положенности числа участковых пунктов полиции
90,5
94,0
97,6
Конечный результат:
Улучшение материально-технического оснащения административной полиции
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Уровень защиты населения от наводнения, талых и дождевых вод.
14,3%

352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Әйелдерге мен балаларға қатысты зорлық-зомбылық деңгейін төмендету
7%
9%
10%
Қорытынды нәтижесі:
Әкімшілік ықпал ету шараларын қолдана отырып, тұрмыстағы құқық бұзушылықтардың жолын кесу, белгілі бір тыйымдарды көздейтін қорғау нұсқамаларын қолдану, оның ішінде жәбірленушімен байланысын шектеулер. Отбасылық-тұрмыстық зорлық-зомбылық үшін жауапкершілікті күшейту бойынша бірқатар заңнамалық шаралар қабылдануы. Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу, зорлық-зомбылыққа, буллингке ұшыраған балаларға көмек көрсету бағдарламалары, агрессорды бірлескен тұрғын үйден шығару
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Нысаналы индикатор:
Қасақана кісі өлтіруден зардап шеккендер санының 100 мың адамға азаюы
0,36
0,34
0,32
Қорытынды нәтижесі:
азаматтардың жеке, мүліктік және қоғамдық қауіпсіздігін сезінуі
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Нысаналы индикатор:
100 мың тұрғынға шаққанда жол-көлік оқиғалары салдарынан болатын өлім-жітім
11,6
11,5
11,4
Қорытынды нәтижесі:
Өңірлердің сұранысын ескеріп, ЖЖҚ-ны бұзуды тіркеудің стационарлық автоматты жүйесі желісін кеңейту. Өңірлердің сұранысын ескеріп, көлік легіндегі ЖЖҚ-ны бұзуды анықтау бойынша автомобильдердегі аппараттық-бағдарламалық кешенді дамыту. Шұғыл қызметтердің ЖКО-ға ден қою тәртібін өзектілендіру.
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Нысаналы индикатор:
Учаскелік полиция пункттері санының қолданыстағы тиістілік нормаларына дейін жеткізу
90,5
94,0
97,6
Қорытынды нәтижесі:
Әкімшілік полицияның материалдық-техникалық жарақтандыруды жақсарту
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
Нысаналы индикатор:
14,3%

71,4%
85,7%
Конечный результат:
Количество выполненных мероприятий направленных на проведение гидротехнических и мелиоративных работ на опасных участках водных объектов с целью предотвращения подтоплений.
Определяется на основе расчета соотношения фактического проведения мероприятий от планируемого
Определяется на основе расчета соотношения фактического проведения мероприятий от планируемого
Определяется на основе расчета соотношения фактического проведения мероприятий от планируемого

71,4%
85,7%
Халықты су тасқынынан, еріген және жаңбыр суларынан қорғау деңгейі.
Қорытынды нәтижесі:
су басудың алдын алу мақсатында су объектілерінің қауіпті учаскелерінде гидротехникалық және мелиорациялық жұмыстарды жүргізуге бағытталған орындалған іс-шаралар саны.
Жоспарланғаннан іс-шараларды нақты өткізудің арақатынасын есептеу негізінде айқындалады
Жоспарланғаннан іс-шараларды нақты өткізудің арақатынасын есептеу негізінде айқындалады
Жоспарланғаннан іс-шараларды нақты өткізудің арақатынасын есептеу негізінде айқындалады

99,1%
100%
Целевой индикатор:
Уровень предшкольной подготовки детей
93%
94%
94,5%
Целевой индикатор:
Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества воспитания и обучения независимо от форм собственности
100%
100%
100%
Целевой индикатор:
Доля дошкольных организации создавших условия для воспитания и обучения детей с особыми образовательными потребности
100%
100%
100%
Конечные результаты:
Обеспечение равного доступа к качественному дошкольному воспитанию и обучению
100%
78 116 детей
100%
78 116 детей
100%
78 116 детей
008
Дополнительное образование для детей
Целевой индикатор:
Охват детей дополнительным образованием
88,9%
90,1%
90,5%
Конечные результаты:
В свободное от школы время дети расширяют свое творческое мышление, всесторонне развиваются, приобретают новые знания и навыки, а также развивают интерес к самосовершенствованию.
88,9%
57 671 детей
90,1%
57 671 детей
90,5%
57 671 детей
003
Общеобразовательное обучение
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Доля организаций образования создавших условия для инклюзивного образования
Конечные результаты:
Создание условий для равного и доступного образования обучающихся с особыми образовательными потребностями
100%
100%
100%
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
Целевой индикатор:
Доля объектов технического и профессионального, послесреднего образования (ТиПО), расположенных в типовых зданиях
100%
100%
100%
Целевой индикатор:
Доля организаций ТиПО, создавших равные условия и безбарьерный доступ для студентов с особыми образовательными потребностями
100%
100%
100%
Конечные результаты:
Формирование безопасной, комфортной и современной образовательной среды для обучающихся
029
Методическая работа
Целевой индикатор:
Доля педагогов, имеющих профильное образование, от общего количества руководителей, методистов, воспитателей дошкольных организаций
74,9%
76,2%
77,5%
Целевой индикатор:
Доля педагогов дошкольных организаций, прошедших курсы повышения квалификации
82,2%
87,4%
Конечные результаты:
Повышение квалификации педагогов в образовательных организациях способствует росту их профессиональной подготовки и компетентности
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Доля педагогов, имеющих профильное образование, от общего количества руководителей, методистов, воспитателей дошкольных организаций
95%
96%
97%
Конечные результаты:
Внедрение модификационных кабинетов нового образца значительно повышает качество образовательной среды. В современно оснащҰнном кабинете учебный процесс становится более наглядным, интерактивным и доступным для учащихся. ОбъҰм использования цифровых инструментов увеличивается, а такие средства, как умная доска, планшет, VR-технологии, 3D-принтер и лабораторное оборудование, выводят эффективность уроков на более высокий уровень.

99,1%
94%
100%
100%
78 116
бала
100%
94,5%
100%
100%
78 116
бала
008
Балаларға қосымша білім беру
Нысаналы көрсеткіші: Балаларды қосымша біліммен қамту
Қорытынды нәтижесі: Балалардың мектептен тыс уақытында шығармашылық ой-өрісін кеңейтіп, жан-жақты дамып, жаңа білім мен дағдыларды меңгеріп, өзін өзі дамытуға деген қызығушылығы нығаяды.
88,9%
57 671 бала
90,1%
57 671 бала
90,5%
57 671 бала
003
Жалпы білім беру
100%
100%
100%
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Нысаналы көрсеткіші: Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған білім беру ұйымдарының үлесі
Қорытынды нәтижесі: Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылардың, бірдей және қол жетімді білім алуына жағдай жасау
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы көрсеткіші: Үлгілік ғимараттарда орналасқан техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру (ТжКБ) объектілерінің үлесі
Нысаналы көрсеткіші: Ерекше білім беру қажеттіліктері бар білім алушыларға тең жағдайлар мен кедергісіз қолжетімділікті жасаған техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдардың үлесі
Қорытынды нәтижесі: Білім алушылар үшін қауіпсіз, қолайлы және заманауи білім беру ортасын қалыптастыру
100%
100%
100%
100%
100%
100%
029
Әдістемелік жұмыс
Нысаналы көрсеткіші: Мектепке дейінгі ұйымдар басшыларының, әдіскерлерінің, тәрбиешілерінің жалпы санынан бейінді білімі бар педагогтердің үлесі
Нысаналы көрсеткіші: Біліктілікті арттыру курстарынан өткен мектепке дейінгі ұйымдар педагогтерінің үлесі
Қорытынды нәтижесі:
Білім беру ұйымдардағы педагогтердің біліктілігін арттыру арқылы олардың кәсіби даярлығы мен құзыреттілігі жоғарылайды.
74,9%
82,2%
76,2%
87,4%
77,5%
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіші: Физика, химия,биология,робототехника,STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі
Қорытынды нәтижесі: Жаңа үлгідегі модификациялық кабинеттерді енгізу білім беру ортасының сапасын арттырады. Заманауи жабдықталған кабинетте цифрлық құралдарды пайдалану көлемі ұлғайып, ақылды тақта, планшет, VR-технологиялар, 3D-принтер және зертханалық құрылғылар сабақтың тиімділігін жоғары деңгейге көтереді.
95%
96%
97%