О бюджете города Шымкент на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2025 года № 31/275-VIII.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 – 2028 годы" маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 840 701 325 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 610 532 693 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 897 585 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 728 340 тысяч тенге;
специальные поступления – 1 894 897 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 196 647 810 тысяч тенге;
2) затраты – 838 156 165 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 673 472 тысяч тенге; в том числе:
бюджетные кредиты – 3 869 237 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 195 765 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 387 552 тысяч тенге; в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 387 552 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 515 864 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 515 864 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.08.2026 № 38/338-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить резерв акимата города на 2026 год в сумме 12 500 000 тысяч тенге.

2026–2028 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 31/275-VIII шешiмi.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешiм 01.01.2026 бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласының 2026 – 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 840 701 325 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 610 532 693 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 15 897 585 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 728 340 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 1 894 897 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 196 647 810 мың теңге;
2) шығындар – 838 156 165 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 673 472 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 3 869 237 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 195 765 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 387 552 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 387 552 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 515 864 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 515 864 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.08.2026 № 38/338-VIII (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Қала әкімдігінің 2026 жылға арналған резерві 12 500 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Лимит долга на 2026 год составляет 238 959 921 тысячу тенге.
4. Лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства на 2026 год составляет 336 686 274 тысячи тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2026 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2026-2028 годы согласно приложению 5 к настоящему решению.

3. 2026 жылға арналған борышының лимиті 238 959 921 мың теңгені құрайды.
4. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша 2026 жылға арналған мемлекеттік міндеттемелер лимиті 336 686 274 мың теңгені құрайды.
5. 2026 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. Қаладағы аудандардың 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалары осы шешімге 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ согласно приложению 6 к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение 1 к решению
маслихата города Шымкент
от 12 декабря 2025 года № 31/275-VIII
Бюджет города Шымкент на 2026 год

7. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторлары мен түпкілікті нәтижелерінің тізбесі осы шешімге 6-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
8. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 31/275-VIII шешіміне
1-қосымша
Шымкент қаласының 2026 жылға арналған бюджеті

507 021
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
498 021
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
984 636
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
229 610
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
229 610
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
548 450
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
348 917
003
Капитальные расходы государственного органа
6 025
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 073
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
190 435
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
206 576
061
Развитие объектов государственных органов
206 576
02
Оборона
6 155 092
1
Военные нужды
2 547 099
515
Управление мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
2 547 099
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
875 301
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
802 606
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
869 192
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 607 993
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 104 062
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 104 062
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 164 263
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 164 263
515
Управление мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
339 668
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
190 359
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
149 309
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

507 021
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
498 021
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
984 636
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
229 610
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
229 610
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
548 450
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
348 917
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 025
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 073
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
190 435
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
206 576
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
206 576
02
Қорғаныс
6 155 092
1
Әскери мұқтаждар
2 547 099
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
2 547 099
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
875 301
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
802 606
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
869 192
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 607 993
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 104 062
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 104 062
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 164 263
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
2 164 263
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
339 668
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 359
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
149 309
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

5 397 957
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
844
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 329 330
034
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
1 329 330
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 898 725
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 898 725
03
Специализированная медицинская помощь
4 343 995
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 343 995
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 343 995
04
Поликлиники
497 673
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
497 673
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
497 673
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 653 213
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
6 653 213
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
348 254
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
186 490
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
53 749
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
80 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 984 720
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
45 806 193
1
Социальное обеспечение
13 679 262
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
8 066 202
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 102 053
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 444 680
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

5 397 957
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
844
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 329 330
034
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттік жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
1 329 330
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 898 725
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 898 725
03
Мамандандырылған медициналық көмек
4 343 995
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 343 995
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 343 995
04
Емханалар
497 673
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
497 673
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
497 673
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 653 213
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
6 653 213
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
348 254
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
186 490
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
53 749
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
80 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 984 720
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
45 806 193
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 679 262
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
8 066 202
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 102 053
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 444 680
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 177 674
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 298
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
788 250
076
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
416 747
077
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
135 500
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
427 475
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
302 918
037
Социальная реабилитация
124 557
376
Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
385 826
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
296 256
037
Социальная реабилитация
89 570
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 799 759
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4 799 759
2
Социальная помощь
29 325 296
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
29 325 296
003
Программа занятости
6 096 587
004
Государственная адресная социальная помощь
2 634 929
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
130 637
007
Оказание жилищной помощи
11 111
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 058 373
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 799 040
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9 253 989
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
340 630
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 801 635
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
1 174 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 174 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 230 694
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
604 076
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

1 177 674
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 298
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
788 250
076
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
416 747
077
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
135 500
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
427 475
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
302 918
037
Әлеуметтік сауықтандыру
124 557
376
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалардың құқықтарын қорғау басқармасы
385 826
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
296 256
037
Әлеуметтік сауықтандыру
89 570
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 799 759
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4 799 759
2
Әлеуметтiк көмек
29 325 296
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
29 325 296
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 096 587
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 634 929
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
130 637
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 111
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
4 058 373
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 799 040
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9 253 989
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
340 630
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 801 635
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
1 174 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 174 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 230 694
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
604 076
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

54 764
026
Капитальные расходы государственного органа
30 385
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
169 506
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
59 278
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
294 840
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
17 845
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
100 000
051
Капитальный ремонт объектов социальной помощи и социального обеспечения
100 000
376
Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
296 941
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
31 618
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
96 015
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 622
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
167 686
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
178 641 631
1
Жилищное хозяйство
113 389 304
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
1 072 721
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
520 360
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
552 361
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
412 392
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
412 392
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
3 565 539
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
3 565 539
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
108 338 652
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 860 972
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 648 321
035
Развитие объектов сельского хозяйства
11 655
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

54 764
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 385
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
169 506
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
59 278
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
294 840
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
17 845
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
100 000
051
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін күрделі жөндеу
100 000
376
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалардың құқықтарын қорғау басқармасы
296 941
001
Жергілікті деңгейде балалардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 618
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
96 015
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
1 622
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
167 686
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
178 641 631
1
Тұрғын үй шаруашылығы
113 389 304
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
1 072 721
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
520 360
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
552 361
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
412 392
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
412 392
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
3 565 539
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
3 565 539
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
108 338 652
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 860 972
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 648 321
035
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11 655
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

560 650
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
558 247
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 403
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
844 392
1
Топливо и энергетика
511 034
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
511 034
012
Развитие теплоэнергетической системы
511 034
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
333 358
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
333 358
029
Развитие газотранспортной системы
333 358
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12 505 606
1
Сельское хозяйство
7 360 062
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
7 360 062
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
401 539
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
008
Организация санитарного убоя больных животных
78
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 937
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
465 602
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
76 531
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
5 431
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
209 507
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
37 239
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
135 000
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)

560 650
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік,ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
558 247
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 403
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
844 392
1
Отын және энергетика
511 034
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
511 034
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
511 034
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
333 358
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
333 358
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
333 358
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12 505 606
1
Ауыл шаруашылығы
7 360 062
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
7 360 062
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
401 539
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
78
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 937
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
465 602
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
76 531
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
5 431
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
209 507
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
37 239
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
135 000
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау

309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
2 132 563
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 132 563
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
68 000
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
68 000
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
12 500 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
12 500 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
16 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
16 000
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
146 506
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
146 506
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
763 060
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
763 060
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
483 424
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития
483 424
14
Обслуживание долга
8 724 771
1
Обслуживание долга
8 724 771
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
8 724 771
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
8 722 890
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
1 881
15
Трансферты
1 417 200
1
Трансферты
1 417 200
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
1 417 200
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
347
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан

309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
2 132 563
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 132 563
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
68 000
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
68 000
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
12 500 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
12 500 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
16 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
16 000
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
146 506
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
146 506
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
763 060
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
763 060
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
483 424
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
483 424
14
Борышқа қызмет көрсету
8 724 771
1
Борышқа қызмет көрсету
8 724 771
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
8 724 771
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
8 722 890
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1 881
15
Трансферттер
1 417 200
1
Трансферттер
1 417 200
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
1 417 200
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
347
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
124 992
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
37 239
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 346 013
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
3 092 454
2
Водное хозяйство
435 621
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
435 621
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
435 621
3
Лесное хозяйство
450 421
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
450 421
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
450 421
4
Рыбное хозяйство
32 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
32 000
005
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
32 000
5
Охрана окружающей среды
266 974
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
266 974
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
266 974
6
Земельные отношения
379 046
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
379 046
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
379 046
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
183 726
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
183 726
060
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных

767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
124 992
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
37 239
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 000
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 346 013
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
3 092 454
2
Су шаруашылығы
435 621
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
435 621
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
435 621
3
Орман шаруашылығы
450 421
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
450 421
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
450 421
4
Балық шаруашылығы
32 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
32 000
005
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
32 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
266 974
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
266 974
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 974
6
Жер қатынастары
379 046
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
379 046
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 046
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
183 726
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
183 726
060
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау

305
Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
Целевой индикатор:
Доля молодых людей (в возрасте от 15 до 35 лет), которые не учатся, не работают и не проходят профессиональную подготовку
5,6%
5,6%
5,6%
Конечные результаты:
Привлечение граждан к мерам занятости путем реализации городских концепций, инвестиционных проектов и субсидируемых рабочих мест, профессионального обучения, а также предоставления безвозвратных грантов на реализацию новых бизнес-идей с целью снижения уровня безработицы
312
Управление культуры, развития языков и архивов города республиканского значения, столицы
003
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
Целевой индикатор:
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
92%
92,5%
93%
Конечный результат:
Проведение социологического и аналитического исследования по вопросам языковой политики в Шымкенте (2026 ж. - 92%, 2027 ж. –92,5%, 2028 ж.– 93 %)
Определяется на основе результатов социологического и аналитического исследования
Определяется на основе результатов социологического и аналитического исследования
Определяется на основе результатов социологического и аналитического исследования
514
Управление туризма, внешних связей и креативной индустрии города республиканского значения, столицы
003
Регулирование туристской деятельности
Целевой индикатор:
Количество внутренных туристов, обслуженных местами размещения (млн.чел)
0,59
0,62
0,65
Конечный результат:
Увеличение количество внутренных туристов, обслуженных местами размещения
Увеличение колличества номерного фонда (койко-место)
6 308
6 393
6 564
Целевой индикатор:
Количество въездных туристов, обслуженных местами размещения (млн.чел)
0,089
0,095
0,111
Конечный результат:
Увеличение количество въездных туристов, обслуженных местами размещения
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области цифровизации
Целевой индикатор:
Уровень реализации концепции "Умный город"
75%
77%
80%
Конечный результат:
Инициатива 1: Ситуационный центр города с ИИ-помощником
Инициатива 2: Единый контактный центр ЕКЦ 109+
Инициатива 3: Интегрированная система городского транспорта
Инициатива 4: Система управления дорожным движением в городе
Инициатива 5: Система мониторинга качества автодорог города
Инициатива 6: Единая система видеомониторинга
Инициатива 7: Система управления пожарной безопасностью УТО
Инициатива 8: Мониторинг озеленения городских территорий и уход за зелеными насаждениями

305
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
Нысаналы индикатор:
Оқымайтын, жұмыс істемейтін және кәсіптік даярлықтан өтпейтін жастардың (15-тен 35 жасқа дейінгі) үлесі
5,6%
5,6%
5,6%
Түпкілікті нәтиже:
Жұмыссыздық деңгейін төмендету мақсатында қалалық тұжырымдамаларды, инвестициялық жобаларды және субсидияланатын жұмыс орындарын іске асыру, кәсіптік оқыту шараларын ұйымдастыру, сондай-ақ жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қайтарымсыз гранттар беру арқылы азаматтарды жұмыспен қамту шараларына тарту.
312
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет, тілдерді дамыту және архивтер басқармасы
003
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
Нысаналы индикатор:
Мемлекеттік тілді меңгерген тұрғындардың үлесі
92%
92,5%
93%
Түпкілікті нәтиже:
Қазақстан Республикасындағы тіл саясаты мәселелері бойынша әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу (2026 ж. -92%, 2027 ж. –92,5%, 2028 ж.– 93 %)
әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу нәтижесіне байланысты анықталады
әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу нәтижесіне байланысты анықталады
әлеуметтанулық және талдамалық зерттеу жүргізу нәтижесіне байланысты анықталады
514
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм, сыртқы байланыстар және креативті индустрия басқармасы
003
Туристік қызметті реттеу
Нысаналы индикатор:
Орналастыру орындарымен қызмет көрсетілетін ішкі туристер саны (млн.адам)
0,59
0,62
0,65
Түпкілікті нәтиже:
Орналастыру орындарында қызмет көрсетілген ішкі туристер санын арттыру
Нөмерлік санын ұлғайту
(төсек-орын)
6 308
6 393
6 564
Нысаналы индикатор:
Орналастыру орындарында қызмет көрсетілген келуші туристер саны (млн.адам)
0,089
0,095
0,111
Түпкілікті нәтиже:
Орналастыру орындарында қызмет көрсетілген келуші туристер санын арттыру
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
001
Жергілікті деңгейде цифрландыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Нысаналы индикатор:
"Ақылды қала" тұжырымдамасын іске асыру деңгейі
75%
77%
80%
Түпкілікті нәтиже:
Бастама 1 : ЖИ көмекшісі бар қалалық ахуал орталығы
Бастама 2: ББО 109+ бірыңғай байланыс орталығы
Бастама 3: Қалалық көліктің интеграцияланған жүйесі
Бастама 4: Қаладағы жол қозғалысын басқару жүйесі
Бастама 5: Қала автожолдарының сапасына бақылау жүргізу жүйесі
Бастама 6: Бірыңғай бейнебақылау жүйесі
Бастама 7: ТТО өрт қауіпсіздігін басқару жүйесі
Бастама 8: Қалалық аумақтарды көгалдандыру бақылауы және жасыл желектерді күту

333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
003
Программа занятости
Целевой индикатор:
Улучшение социального благосостояния населения
6,2%
6%
5,9%
Конечный результат:
Необходимо проводить работу, направленную на повышение уровня жизни граждан, включая содействие занятости безработных и неэффективно занятых граждан, а также оказание мер по их формализации. В том числе следует привлекать трудоспособных получателей адресной социальной помощи к участию в мероприятиях по продуктивной занятости. Путем реализации соответствующих мер необходимо постепенно снижать долю населения с доходами ниже черты бедности, повышать качество жизни населения и сокращать социальное неравенство
Целевой индикатор:
Снижение уровня безработицы
4,8%
4,8%
4,8%
Конечный результат:
Привлечение граждан к мерам занятости путем реализации городских концепций, инвестиционных проектов и субсидируемых рабочих мест, профессионального обучения, а также предоставления безвозвратных грантов на реализацию новых бизнес-идей с целью снижения уровня безработицы, в том числе молодежи
18 078 из них молодежь 8 365
22 578 из них молодежь
10 363
22 078 из них молодежь
10 143
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
Ключевой национальный индикатор
Ожидаемая продолжительность
жизни населения при рождении, годы
78
78,5
78,7
Целевой индикатор:
Увеличение доли граждан Казахстана, ведущего здоровый образ жизни, %
35
38
39
Конечный результат:
Задача 1. Укрепление здоровья населения через снижение поведенческих факторов риска для профилактики неинфекционных хронических заболеваний
Показатель результата 1.1
Снижение уровня риска преждевременной смертности в возрасте от 30 до 70 лет от сердечно-сосудистых, онкологических, хронических респираторных заболеваний и диабета, %
15
14,9
14,8
Показатель результата 1.2
Снижение заболеваемости ожирением среди детей (0 – 14 лет, на 100 тыс. населения)
81,6
81,3
81,1
Показатель результата 1.3
Снижение заболеваемости психическими и поведенческими расстройствами, вследствие употребления психоактивных веществ, на 100 тыс. населения
43,70
43,50
43,30
Показатель результата 1.5
Снижение смертности от неумышленного отравления, на 100 тыс. населения
0,98
0,97
0,96
Показатель результата 1.6
Смертность от самоубийств
2,00
2,00
2,00
Задача 2. Снижение поведенческих факторов риска для профилактики инфекционных заболеваний
Показатель результата 2.1
Выявляемость новых зараженных ВИЧ на 1000 неинфицированного населения
0,21
0,21
0,22
Показатель результата 2.3
Снижение заболеваемости гепатитом B, на 100 тыс. населения
0,25
0,25
0,25
Целевой индикатор:
Снижение стандартизованного коэффициента смертности, на 1000 чел.

333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
Нысаналы индикатор:
Халықтың әлеуметтік әл-ауқатын жақсарту
6,2%
6%
5,9%
Түпкілікті нәтиже:
Азаматтардың өмір сүру деңгейін арттыруға, оның ішінде жұмыссыздарды және нәтижесіз жұмыспен қамтылған азаматтарды жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және формализациялау бойынша шаралар көрсетуге, оның ішінде еңбекке қабілетті атаулы әлеуметтік көмек алушыларды нәтижелі жұмыспен қамтуға тарта отырып, жұмыспен қамту шараларымен қамтуға бағытталған жұмыс жүргізу қажет.
Тиісті шараларды іске асыру арқылы табысы кедейлік шегінен төмен халық үлесін біртіндеп төмендету, халықтың өмір сүру сапасын арттыру және әлеуметтік теңсіздікті азайту.
Нысаналы индикатор:
Жұмыссыздық деңгейін төмендету
4,8%
4,8%
4,8%
Түпкілікті нәтиже:
Қалада іске асырылатын тұжымдамалар, инвестицилық жобалар және субсидияланатын жұмыс орындары, кәсіптік оқыту, жаңа бизнес идеяны іске асыруға арналған қайтарымсыз грант негізінде азаматтарды жұмыспен қамту шараларына тартып, жұмыссыздық деңгейін төмендету, оның ішінде жастардың саны
18 078 оның ішінде жастар
8 365
22 578 оның ішінде жастар
10 363
22 078 оның ішінде жастар
10 143
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
Негізгі ұлттық индикатор
Туғандағы күтілетін өмір сүру ұзақтығы, жылдар
78
78,5
78,7
Соңғы нәтижелер:
Халықтың өмір сүру ұзақтығын арттыру
Нысаналы индикатор
Салауатты өмір салтын ұстанатын Қазақстан азаматтарының үлесін арттыру
35
38
39
Соңғы нәтижелер:
1-міндет. Жұқпалы емес созылмалы аурулардың алдын алу үшін мінез-құлық қауіп факторларын азайту арқылы халықтың денсаулығын нығайту
1.1 нәтиже көрсеткіші
Жүрек-қан тамырлары, онкологиялық, созылмалы респираторлық аурулардан және қант диабетінен 30-70 жас аралығындағы мезгілсіз өлім қаупінің төмендеуі
15
14,9
14,8
1.2 нәтиже көрсеткіші
Балалар арасында семіздікпен сырқаттанушылықтың төмендеуі
(0 – 14 жас, 100 мың тұрғынға)
81,6
81,3
81,1
1.3 нәтиже көрсеткіші
Психоактивті заттарды қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлық бұзылыстарымен сырқаттанушылықтың төмендеуі
43,70
43,50
43,30
1.5 нәтиже көрсеткіші
Абайсызда уланудан болатын өлім-жітімнің төмендеуі
0,98
0,97
0,96
1.6 нәтиже көрсеткіші
Өз-өзіне қол жұмсау өлім-жітімі
2,00
2,00
2,00
2-міндет. Жұқпалы аурулардың алдын алу үшін мінез-құлық қауіп факторларының төмендеуі
2.1 нәтиже көрсеткіші
Жұқтырмаған 1000 тұрғынға шаққанда АИТВ жұқтырған жаңа тұрғындардың анықталуы
0,21
0,21
0,22
2.3 нәтиже көрсеткіші
В гепатитімен сырқаттанушылықтың төмендеуі
0,25
0,25
0,25
Нысаналы индикатор
Стандартталған өлім-жітім коэффициентінің
төмендеуі

93,2%
93,8%
94,3%
Конечный результат:
Процентный показатель который отражает, насколько Департамент обеспечен необходимыми материально-техническими средствами, оборудованием, транспортом, инструментами и другими ресурсами для выполнения своих функций
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия материально-технических средств к их необходимому количеству.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия материально-технических средств к их необходимому количеству.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия материально-технических средств к их необходимому количеству.
Целевой индикатор:
Уровень обеспеченности инфраструктурой для реагирования на ЧС.
63,6
97,0
97,0
Конечный результат:
Показатель цели 1: "Обеспеченность пожарными депо"
Показатель цели 2: "Обеспеченность спасательными станциями"
Показатель цели 3: "Количество необходимого капитального ремонта пожарных депо и спасательных станций"
Конечные результаты: Строительство и капитальный ремонт пожарных депо и спасательных станций с целью устранения дефицита и достижения нормативного уровня обеспеченности
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия пожарных депо и спасательных станций от положенного, а также проведение капитальных ремонтов пожарных депо от запланированных.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия пожарных депо и спасательных станций от положенного, а также проведение капитальных ремонтов пожарных депо от запланированных.
Определяется на основе расчета соотношения фактического наличия пожарных депо и спасательных станций от положенного, а также проведение капитальных ремонтов пожарных депо от запланированных.

93,2%
93,8%
94,3%
Қорытынды нәтижесі:
Пайыздық көрсеткіш бұл Департаменттің өз функцияларын орындау үшін қажетті материалдық-техникалық құралдармен, жабдықтармен, көлікпен, құралдармен және басқа ресурстармен қаншалықты қамтамасыз етілгенін көрсетеді
Материалдық-техникалық құралдардың нақты қол жетімділігінің олардың қажетті санына қатынасын есептеу негізінде анықталады.
Материалдық-техникалық құралдардың нақты қол жетімділігінің олардың қажетті санына қатынасын есептеу негізінде анықталады.
Материалдық-техникалық құралдардың нақты қол жетімділігінің олардың қажетті санына қатынасын есептеу негізінде анықталады.
Нысаналы индикатор:
ТЖ-ға ден қою үшін инфрақұрылыммен қамтамасыз ету деңгейі.
63,6
97,0
97,0
Қорытынды нәтижесі:
1-мақсат көрсеткіші: "өрт депосымен қамтамасыз ету"
2-мақсат көрсеткіші: "құтқару станцияларымен қамтамасыз ету"
3-мақсат көрсеткіші: "өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларын қажетті күрделі жөндеу саны"
Соңғы нәтижелер:
тапшылықты жою және қамтамасыз етудің нормативтік деңгейіне қол жеткізу мақсатында өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларын салу және күрделі жөндеу.
Ол өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларының нақты қол жетімділігінің арақатынасын есептеу, сондай-ақ жоспарланған өрт сөндіру деполарына күрделі жөндеу жүргізу негізінде анықталады.
Ол өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларының нақты қол жетімділігінің арақатынасын есептеу, сондай-ақ жоспарланған өрт сөндіру деполарына күрделі жөндеу жүргізу негізінде анықталады.
Ол өрт сөндіру деполары мен құтқару станцияларының нақты қол жетімділігінің арақатынасын есептеу, сондай-ақ жоспарланған өрт сөндіру деполарына күрделі жөндеу жүргізу негізінде анықталады.

352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
Целевой индикатор:
Снижение уровня насилия в отношении женщин и детей
7%
9%
10%
Конечный результат:
Пресечение правонарушений в быту с применением мер административного воздействия, защитных предписаний, предусматривающих определенные запреты,в т.ч. ограничивающие контакт с жертвой, Принят ряд законодательных мер по усилению ответственности за семейно-бытовое насилие. профилактике бытового насилия, программ помощи детям, подвергшимся насилию, буллингу, выселению агрессора из совместного жилища
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Целевой индикатор:
Снижение числа потерпевших от умышленных убийств, на 100 тыс.чел.
0,36
0,34
0,32
Конечный результат:
Ощущение личной, имущественной и общественной безопасности гараждан
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Целевой индикатор:
Смертность в результате дорожно-транспортных происшествий на 100 тыс. населения
11,6
11,5
11,4
Конечный результат:
Расширение сети стационарных автоматических систем фиксации нарушений ПДД с учетом потребности регионов. Развитие автомобильных аппаратно-программных комплексов по выявлению нарушений ПДД в транспортном потоке с учетом потребности регионов. Актуализация порядка реагирования экстренных служб на ДТП
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Целевой индикатор:
Доведение до действующих норм положенности числа участковых пунктов полиции
90,5
94,0
97,6
Конечный результат:
Улучшение материально-технического оснащения административной полиции
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
Определяется на основе ведомственных данных
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
Целевой индикатор:
Уровень защиты населения от наводнения, талых и дождевых вод.
14,3%

352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор:
Әйелдерге мен балаларға қатысты зорлық-зомбылық деңгейін төмендету
7%
9%
10%
Қорытынды нәтижесі:
Әкімшілік ықпал ету шараларын қолдана отырып, тұрмыстағы құқық бұзушылықтардың жолын кесу, белгілі бір тыйымдарды көздейтін қорғау нұсқамаларын қолдану, оның ішінде жәбірленушімен байланысын шектеулер. Отбасылық-тұрмыстық зорлық-зомбылық үшін жауапкершілікті күшейту бойынша бірқатар заңнамалық шаралар қабылдануы. Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу, зорлық-зомбылыққа, буллингке ұшыраған балаларға көмек көрсету бағдарламалары, агрессорды бірлескен тұрғын үйден шығару
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Нысаналы индикатор:
Қасақана кісі өлтіруден зардап шеккендер санының 100 мың адамға азаюы
0,36
0,34
0,32
Қорытынды нәтижесі:
азаматтардың жеке, мүліктік және қоғамдық қауіпсіздігін сезінуі
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Нысаналы индикатор:
100 мың тұрғынға шаққанда жол-көлік оқиғалары салдарынан болатын өлім-жітім
11,6
11,5
11,4
Қорытынды нәтижесі:
Өңірлердің сұранысын ескеріп, ЖЖҚ-ны бұзуды тіркеудің стационарлық автоматты жүйесі желісін кеңейту. Өңірлердің сұранысын ескеріп, көлік легіндегі ЖЖҚ-ны бұзуды анықтау бойынша автомобильдердегі аппараттық-бағдарламалық кешенді дамыту. Шұғыл қызметтердің ЖКО-ға ден қою тәртібін өзектілендіру.
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Нысаналы индикатор:
Учаскелік полиция пункттері санының қолданыстағы тиістілік нормаларына дейін жеткізу
90,5
94,0
97,6
Қорытынды нәтижесі:
Әкімшілік полицияның материалдық-техникалық жарақтандыруды жақсарту
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
Ведомстволық
деректер
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
Нысаналы индикатор:
14,3%

71,4%
85,7%
Конечный результат:
Количество выполненных мероприятий направленных на проведение гидротехнических и мелиоративных работ на опасных участках водных объектов с целью предотвращения подтоплений.
Определяется на основе расчета соотношения фактического проведения мероприятий от планируемого
Определяется на основе расчета соотношения фактического проведения мероприятий от планируемого
Определяется на основе расчета соотношения фактического проведения мероприятий от планируемого

71,4%
85,7%
Халықты су тасқынынан, еріген және жаңбыр суларынан қорғау деңгейі.
Қорытынды нәтижесі:
су басудың алдын алу мақсатында су объектілерінің қауіпті учаскелерінде гидротехникалық және мелиорациялық жұмыстарды жүргізуге бағытталған орындалған іс-шаралар саны.
Жоспарланғаннан іс-шараларды нақты өткізудің арақатынасын есептеу негізінде айқындалады
Жоспарланғаннан іс-шараларды нақты өткізудің арақатынасын есептеу негізінде айқындалады
Жоспарланғаннан іс-шараларды нақты өткізудің арақатынасын есептеу негізінде айқындалады

99,1%
100%
Целевой индикатор:
Уровень предшкольной подготовки детей
93%
94%
94,5%
Целевой индикатор:
Доля дошкольных организаций, соответствующих критериям оценки качества воспитания и обучения независимо от форм собственности
100%
100%
100%
Целевой индикатор:
Доля дошкольных организации создавших условия для воспитания и обучения детей с особыми образовательными потребности
100%
100%
100%
Конечные результаты:
Обеспечение равного доступа к качественному дошкольному воспитанию и обучению
100%
78 116 детей
100%
78 116 детей
100%
78 116 детей
008
Дополнительное образование для детей
Целевой индикатор:
Охват детей дополнительным образованием
88,9%
90,1%
90,5%
Конечные результаты:
В свободное от школы время дети расширяют свое творческое мышление, всесторонне развиваются, приобретают новые знания и навыки, а также развивают интерес к самосовершенствованию.
88,9%
57 671 детей
90,1%
57 671 детей
90,5%
57 671 детей
003
Общеобразовательное обучение
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Целевой индикатор:
Доля организаций образования создавших условия для инклюзивного образования
Конечные результаты:
Создание условий для равного и доступного образования обучающихся с особыми образовательными потребностями
100%
100%
100%
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
Целевой индикатор:
Доля объектов технического и профессионального, послесреднего образования (ТиПО), расположенных в типовых зданиях
100%
100%
100%
Целевой индикатор:
Доля организаций ТиПО, создавших равные условия и безбарьерный доступ для студентов с особыми образовательными потребностями
100%
100%
100%
Конечные результаты:
Формирование безопасной, комфортной и современной образовательной среды для обучающихся
029
Методическая работа
Целевой индикатор:
Доля педагогов, имеющих профильное образование, от общего количества руководителей, методистов, воспитателей дошкольных организаций
74,9%
76,2%
77,5%
Целевой индикатор:
Доля педагогов дошкольных организаций, прошедших курсы повышения квалификации
82,2%
87,4%
Конечные результаты:
Повышение квалификации педагогов в образовательных организациях способствует росту их профессиональной подготовки и компетентности
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Доля педагогов, имеющих профильное образование, от общего количества руководителей, методистов, воспитателей дошкольных организаций
95%
96%
97%
Конечные результаты:
Внедрение модификационных кабинетов нового образца значительно повышает качество образовательной среды. В современно оснащҰнном кабинете учебный процесс становится более наглядным, интерактивным и доступным для учащихся. ОбъҰм использования цифровых инструментов увеличивается, а такие средства, как умная доска, планшет, VR-технологии, 3D-принтер и лабораторное оборудование, выводят эффективность уроков на более высокий уровень.

99,1%
94%
100%
100%
78 116
бала
100%
94,5%
100%
100%
78 116
бала
008
Балаларға қосымша білім беру
Нысаналы көрсеткіші: Балаларды қосымша біліммен қамту
Қорытынды нәтижесі: Балалардың мектептен тыс уақытында шығармашылық ой-өрісін кеңейтіп, жан-жақты дамып, жаңа білім мен дағдыларды меңгеріп, өзін өзі дамытуға деген қызығушылығы нығаяды.
88,9%
57 671 бала
90,1%
57 671 бала
90,5%
57 671 бала
003
Жалпы білім беру
100%
100%
100%
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Нысаналы көрсеткіші: Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған білім беру ұйымдарының үлесі
Қорытынды нәтижесі: Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылардың, бірдей және қол жетімді білім алуына жағдай жасау
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Нысаналы көрсеткіші: Үлгілік ғимараттарда орналасқан техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру (ТжКБ) объектілерінің үлесі
Нысаналы көрсеткіші: Ерекше білім беру қажеттіліктері бар білім алушыларға тең жағдайлар мен кедергісіз қолжетімділікті жасаған техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдардың үлесі
Қорытынды нәтижесі: Білім алушылар үшін қауіпсіз, қолайлы және заманауи білім беру ортасын қалыптастыру
100%
100%
100%
100%
100%
100%
029
Әдістемелік жұмыс
Нысаналы көрсеткіші: Мектепке дейінгі ұйымдар басшыларының, әдіскерлерінің, тәрбиешілерінің жалпы санынан бейінді білімі бар педагогтердің үлесі
Нысаналы көрсеткіші: Біліктілікті арттыру курстарынан өткен мектепке дейінгі ұйымдар педагогтерінің үлесі
Қорытынды нәтижесі:
Білім беру ұйымдардағы педагогтердің біліктілігін арттыру арқылы олардың кәсіби даярлығы мен құзыреттілігі жоғарылайды.
74,9%
82,2%
76,2%
87,4%
77,5%
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
Нысаналы көрсеткіші: Физика, химия,биология,робототехника,STEM пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етілген негізгі және орта мектептердің үлесі
Қорытынды нәтижесі: Жаңа үлгідегі модификациялық кабинеттерді енгізу білім беру ортасының сапасын арттырады. Заманауи жабдықталған кабинетте цифрлық құралдарды пайдалану көлемі ұлғайып, ақылды тақта, планшет, VR-технологиялар, 3D-принтер және зертханалық құрылғылар сабақтың тиімділігін жоғары деңгейге көтереді.
95%
96%
97%