О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2024 года № 23/195-VIII "О бюджете города Шымкент на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Шымкент от 17 сентября 2025 года № 29/258-VIII
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О бюджете города Шымкент на 2025-2027 годы" от 12 декабря 2024 года № 23/195-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 825 414 466 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 451 178 026 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 390 899 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 017 846 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 328 827 695 тысяч тенге;
2) затраты – 873 294 705 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 406 401 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 10 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 593 599 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 959 262 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 959 262 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56 245 902 тысяч тенге;

"2025 – 2027 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/195-VIII Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 17 қыркүйектегі № 29/258-VIII шешiмi
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/195-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 825 414 466 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 451 178 026 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 22 390 899 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 017 846 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 328 827 695 мың теңге;
2) шығындар – 873 294 705 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 406 401 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 593 599 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 959 262 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 959 262 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 56 245 902 мың теңге;

466 245
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
457 245
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
7 512 614
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
492 347
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
462 246
003
Капитальные расходы государственного органа
30 101
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
514 660
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
330 615
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 776
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
170 269
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 505 607
061
Развитие объектов государственных органов
6 505 607
02
Оборона
12 253 864
1
Военные нужды
3 994 943
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы
3 994 943
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
881 660
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
591 030
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
2 522 253
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8 258 921
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
2 380 004
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
2 380 004
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 926 538
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
2 926 538
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 788 174
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
1 246 539
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
1 541 635
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы

466 245
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
457 245
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
7 512 614
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
492 347
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
462 246
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 101
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
514 660
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
330 615
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 776
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
170 269
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 505 607
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
6 505 607
02
Қорғаныс
12 253 864
1
Әскери мұқтаждар
3 994 943
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
3 994 943
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
881 660
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
591 030
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
2 522 253
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 258 921
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
2 380 004
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
2 380 004
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 926 538
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
2 926 538
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 788 174
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
1 246 539
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 541 635
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы

3 795 581
006
Услуги по охране материнства и детства
429 153
007
Пропаганда здорового образа жизни
30 182
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
3 335 388
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
858
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
67 233
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
67 233
03
Специализированная медицинская помощь
4 590 251
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 590 251
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 590 251
04
Поликлиники
442 716
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
442 716
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
442 716
9
Прочие услуги в области здравоохранения
13 824 388
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
13 824 388
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
300 023
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
184 074
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
46 089
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
80 000
030
Капитальные расходы государственного органа
15 123
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
13 199 079
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
48 596 067
1
Социальное обеспечение
13 997 636
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
6 879 614
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 654 762
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 963 995
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 795 581
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
429 153
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
30 182
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
3 335 388
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
858
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
67 233
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
67 233
03
Мамандандырылған медициналық көмек
4 590 251
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 590 251
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 590 251
04
Емханалар
442 716
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
442 716
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
442 716
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
13 824 388
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
13 824 388
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
300 023
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
184 074
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
46 089
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
80 000
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
15 123
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
13 199 079
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
48 596 067
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 997 636
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
6 879 614
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 654 762
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 963 995
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 360 081
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 180
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
899 596
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
864 380
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
634 706
037
Социальная реабилитация
229 674
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 253 642
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 253 642
2
Социальная помощь
31 102 935
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
31 102 935
003
Программа занятости
7 524 703
004
Государственная адресная социальная помощь
5 624 716
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
161 120
007
Оказание жилищной помощи
34 864
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 529 673
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
6 427 683
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
7 499 638
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
300 538
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 495 496
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
388 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
3 107 496
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
583 076
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
18 295
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
234 905
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
171 855
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
160 067
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
36 327
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

1 360 081
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 180
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
899 596
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
864 380
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
634 706
037
Әлеуметтік сауықтандыру
229 674
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 253 642
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 253 642
2
Әлеуметтiк көмек
31 102 935
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
31 102 935
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 524 703
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 624 716
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
161 120
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 864
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 529 673
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
6 427 683
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7 499 638
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
300 538
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 495 496
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
388 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
388 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
3 107 496
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
583 076
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
18 295
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
234 905
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
171 855
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
160 067
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
36 327
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
3 157
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
167 364
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 115
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 896
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
4 430
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 114 454
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
4 087 916
2
Водное хозяйство
3 558 742
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
3 558 742
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
3 558 742
3
Лесное хозяйство
542 857
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
542 857
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
542 857
4
Рыбное хозяйство
29 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
29 000
005
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
29 000
5
Охрана окружающей среды
248 529
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
248 529
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
3 157
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
167 364
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 115
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 896
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
4 430
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 114 454
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
4 087 916
2
Су шаруашылығы
3 558 742
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
3 558 742
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 558 742
3
Орман шаруашылығы
542 857
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
542 857
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
542 857
4
Балық шаруашылығы
29 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
29 000
005
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
29 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
248 529
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
248 529
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

5 944 752
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
5 944 752
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6 360 691
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 032 949
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
1 032 949
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
5 327 742
005
Поддержка субъектов предпринимательства
150 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
675 742
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
4 052 000
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
450 000
9
Прочие
23 980 278
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
15 175 572
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
15 175 572
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 254 101
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 254 101
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
147 254
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
147 254
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 167 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
4 167 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
16 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
16 000
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
145 311
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
145 311
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
684 706
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
684 706
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
390 334
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития

5 944 752
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
5 944 752
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
6 360 691
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
1 032 949
020
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 032 949
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
5 327 742
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
150 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
675 742
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 052 000
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
450 000
9
Басқалар
23 980 278
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
15 175 572
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
15 175 572
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 254 101
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 254 101
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
147 254
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
147 254
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 167 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
4 167 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
16 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
16 000
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
145 311
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
145 311
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
684 706
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
684 706
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
390 334
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер