Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью на 2026 год
Постановление акимата города Шымкент от 19 декабря 2025 года № 6756
В соответствии со статьей 107 Социального кодекса Республики Казахстан, подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан и приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2026 жылға арналған жұмыс орындарының квотасын белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 6756 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 107-бабына, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 18-бабы 7) тармақшасына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить квоты рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью в городе Шымкент на 2026 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде на казахском и русском языках, удостоверенном электронной цифровой подписью;

1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Шымкент қаласында мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2026 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы белгіленсін.
2. "Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберуді;

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент
от "___" _______ 2025 года №___
Квота рабочих мест для трудоустройства людей с инвалидностью на 2026 год
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество лиц с инвалидностью, работающих вне квоты (человек)
Размер установленной квоты
Итого

2) осы қаулыны алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков
Шымкент қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "___" __________
№___ қаулысына
қосымша
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2026 жылға арналған жұмыс орындарының квотасы
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Белгіленетін квотаның мөлшері (%)
Оның ішінде жұмыс істейтін мүгедектігі бар адамдардың саны
Квота белгіленген жұмыс орындарының саны
Барлығы