Об установлении публичного сервитута на земельный участок товариществу с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс"
Постановление акимата города Шымкент от 9 декабря 2025 года № 6670
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказа об утверждении землеустроительного проекта Управлением земельных отношений города Шымкент за № Б-73-Ө от 19 ноября 2025 года, заявления акимат города Шымкент за № ЗТ-2025-04140732 от 24 ноября 2025 года ПОСТАНОВЛЯЕТ:

"ПетроКазахстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскесіне қоғамдық сервитут белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 6670 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 72 бабына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, 2025 жылғы 17 қарашадағы № Б-73-Ө бұйрығымен Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы бекіткен жерге орналастыру жобасы және заңды тұлғаның 2025 жылғы 27 қарашадағы № ЗТ-2025-04200927 санды өтініші негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить публичный сервитут сроком до 2 декабря 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей на земельный участок товариществу с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс", расположенный по адресу город Шымкент, Енбекшинский район, жилой массив Жулдыз, 264 квартал площадью 6,0550 гектара для прокладки и эксплуатации линии электропередач.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 416584 (четыреста шестьнадцать тысяч пятьсот восемьдесят четыре) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.

1. "ПетроКазахстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Шымкент қаласы, Еңбекші ауданы, Жұлдыз тұрғын алабы, 264 орам мекенжайында орналасқан электр желілерін пайдалану және орнату үшін алаңы 6,0550 га жер учаскесіне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 2 желтоқсанына дейін қоғамдық сервитут белгіленсін.
"ПетроКазахстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 416584 (төрт жүз он алты мың бес жүз сексен төрт) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
2. "Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений города Шымкент" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение 1 к постановлению
акимата города Шымкент
№___ от "____" ___________ года
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут на земельный участок товариществу с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников), кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
В томчисле
сельхозугодий, пастбища, гектар
земли населенных пунктов, гектар
1.

3. Осы қаулының орындалуын жетекшілік ететін қала әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков
Шымкент қаласы әкімдігінің
"___"________ жылғы №____ қаулысының
1-қосымшасына сәйкес
"ПетроКазахстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қоғамдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы, кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
Оның ішінде
ауылшаруашылығы алқаптары, жайылым, гектар
Елді мекен жерлері, гектар
1.