О размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2025–2026 учебный год
Постановление акимата города Шымкент от 10 ноября 2025 года № 6166
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 7-6) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании" акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разместить государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2025–2026 учебный год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление образования города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде на казахском и русском языках, удостоверенном электронной цифровой подписью;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 сентября 2025 года.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение
к постановлению
акимата города Шымкент
от "__"______ 2025 года №____
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническими профессиональным, послесредним образованием на 2025-2026 учебный год
Наименование организации образования
Код специальности
Наименование специальности
Код квалификации
Наименование квалификации
1
ГККП "Политехнический колледж"
06120100
Вычислительная техника и информационные сети (по видам)
4S06120102
Техник сетевого и системного администрирования
06120200
Системы информационной безопасности
4S06120202
Техник по информационной безопасности
06130100
Программное обеспечение (по видам)
4S06130103
Разработчик программного обеспечения
4S06130105
Техник информационных систем
07110500
Технология переработки нефти и газа
4S07110502
Техник-технолог
07130200
Электроснабжение (по отраслям)

2025–2026 оқу жылына техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 10 қарашадағы № 6166 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы, 2-тармағына және "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы, 3-тармағының 7-6) тармақшасына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2025–2026 оқу жылына техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы қаулыға қосымшаға сәйкес орналастырылсын.
2. "Шымкент қаласының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберуді;
2) осы қаулыны алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қыркүйектен туындаған қатынастарға қолданылады.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков
Шымкент қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "__" _________
№ ______ қаулысына
қосымша
2025–2026 оқу жылына арналған техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Білім беру ұйымының атауы
Мамандық коды
Мамандық атауы
Біліктілік коды
Біліктілік атауы
1
"Политехникалық колледжі" МКҚК
06120100
Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)
4S06120102
Желілік және жүйелік әкімшілендіру технигі
06120200
Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері
4S06120202
Ақпараттық қауіпсіздік технигі
06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)
4S06130103
Бағдарламалық қамтамасыздандыруды құрастырушысы
4S06130105
Ақпараттық жүйелер технигі
07110500
Мұнай мен газды қайта өңдеу технологиясы
4S07110502
Техник-технолог
07130200
Электрмен қамтамасыз ету (салалар бойынша)

4S07130202
Техник-электрик
07130700
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация электромеханического оборудования (по видам и отраслям)
4S07130704
Техник-электромеханик
07140100
Автоматизация и управление технологическими процессами (по профилю)
4S07140102
Техник-электромеханик
07140900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
3W07140901
Электромонтажник-наладчик телекоммуникационного оборудования и каналов связи
4S07140902
Техник телекоммуникационных систем связи
07310100
Архитектура
4S07310102
Техник-проектировщик
Барлығы
2
ГККП "Высший колледж новых технологий имени Манапа Утебаева"
06130100
Программное обеспечение (по видам)
4S06130103
Разработчик программного обеспечения
4S06130105
Техник информационных систем
07130200
Электроснабжение (по отраслям)
4S07130202
Техник-электрик
07140500
Цифровая техника (по видам)
4S07140504
Техник-электронщик
07310100
Архитектура
4S07310102
Техник-проектировщик
07310400
Дизайн, реставрация и реконструкция гражданских зданий
4S07310403
Техник-дизайнер
07320100
Строительство и эксплуатация зданий и сооружений
4S07320106
Техник-строитель
07320500
Гидротехническое строительство
4S07320501
Техник-гидротехник
07320600
Монтаж магистральных локальных и сетевых трубопроводов
4S07320603
Техник-механик
07321300
Эксплуатация очистных сооружений систем водоснабжения и водоотведения
4S07321303
Техник-технолог очистных сооружений
07321400
Гидротехническая мелиорация
4S07321402
Техник-гидромелиоратор
Барлығы
3
ГККП "Индустриально-технический колледж"
06120100
Вычислительная техника и информационные сети (по видам)
3W06120101
Оператор компьютерного аппаратного обеспечения
07130100
Электрооборудование (по видам и отраслям)
3W07130101
Электромонтер (по видам и отраслям)
07140100
Автоматизация и управление технологическими процессами (по профилю)
3W07140101
Слесарь по обслуживанию и ремонту контрольно-измерительных приборов и автоматики
07150300
Токарное дело (по видам)
3W07150301
Токарь
07150500
Сварочное дело (по видам)
3W07150501
Электрогазосварщик
07161300
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта
3W07161301
Слесарь по ремонту автомобилей
3W07161302
Электрик по ремонту автомобильного электрооборудования
Всего
4
ГККП "Колледж энергетики и связи"
03220200
Документационное обеспечение управления и архивоведение
3W03220201
Офис-менеджер
4S03220202
Делопроизводитель
4S03220203
Архивист
06120100
Вычислительная техника и информационные сети (по видам)
3W06120101
Оператор компьютерного аппаратного обеспечения
3W06120101
Оператор компьютерного аппаратного обеспечения (инкл)

4S07130202
Техник-электрик
07130700
Электромеханикалық жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану (түрлері және салалары бойынша)
4S07130704
Техник-электромеханик
07140100
Технологиялық процесстерді автоматтандыру және басқару (бейін бойынша)
4S07140102
Техник-электромеханик
07140900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
3W07140901
Телекоммуникациялық жабдықтар мен байланыс арналарын электромонтаждаушы- реттеуші
4S07140902
Телекоммуникациялық байланыс жүйелер технигі
07310100
Архитектура
4S07310102
Техник-жобалаушы
Барлығы
2
"М.Өтебаев атындағы жоғары жаңа технологиялар колледжі" МКҚК
06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)
4S06130103
Бағдарламалық қамтамасыздандыруды құрастырушысы
4S06130105
Ақпараттық жүйелер технигі
07130200
Электрмен қамтамасыз ету (салалар бойынша)
4S07130202
Техник-электрик
07140500
Сандық техника (түрлері бойынша)
4S07140504
Техник-электронщик
07310100
Архитектура
4S07310102
Техник-жобалаушы
07310400
Дизайн, азаматтық ғимараттарды жобалау, қалпына келтіру, қайта құру
4S07310403
Техник-дизайнер
07320100
Ғимараттар мен құрылыстарды салу және пайдалану
4S07320106
Техник-құрылысшы
07320500
Гидротехникалық құрылыс
4S07320501
Техник-гидротехник
07320600
Жергілікті магистральдық және желілік құбырларды монтаждау
4S07320603
Техник-механик
07321300
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің тазарту құрылыстарын пайдалану
4S07321303
Тазарту құрылыстарының техник-технологі
07321400
Гидротехникалық мелиорация
4S07321402
Техник-гидромелиоратор
Барлығы
3
"Индустриалды- техникалық колледжі" МКҚК
06120100
Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)
3W06120101
Компьютерлік аппараттық қамтамасыз ету операторы
07130100
Электр жабдықтары (түрлері және салалары бойынша)
3W07130101
Электромонтер (түрлері және салалары бойынша)
07140100
Технологиялық процесстерді автоматтандыру және басқару (бейін бойынша)
3W07140101
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматикаға қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі слесарь
07150300
Токарлық іс (түрлері бойынша)
3W07150301
Токарь
07150500
Дәнекерлеу ісі (түрлері бойынша)
3W07150501
Электргазымен дәнекерлеуші
07161300
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану
3W07161301
Автомобиль жөндеу слесарі
3W07161302
Автомобиль электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электрик
Барлығы
4
"Энергетика және байланыс колледжі" МКҚК
03220200
Басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету және мұрағаттану
3W03220201
Офис-менеджер
4S03220202
Іс қағаз жүргізушісі
4S03220203
Мұрағатшы
06120100
Есептеу техникасы және ақпараттық желілер (түрлері бойынша)
3W06120101
Компьютерлік аппараттық қамтамасыз ету операторы
3W06120101
Компьютерлік аппараттық қамтамасыз ету операторы (инкл)

06130100
Программное обеспечение (по видам)
4S06130103
Разработчик программного обеспечения
07130100
Электрооборудование (по видам и отраслям)
3W07130102
Электрослесарь по ремонту электрооборудования (по видам и отраслям)
07140500
Цифровая техника (по видам)
4S07140504
Техник-электронщик
07140900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
3W07140901
Электромонтажник-наладчик телекоммуникационного оборудования и каналов связи
4S07140902
Техник телекоммуникационных систем связи
07141000
Почтовая связь
3W07141001
Оператор почтовой связи
07150500
Сварочное дело (по видам)
3W07150501
Электрогазосварщик
07161300
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта
3W07161301
Слесарь по ремонту автомобилей
3W07161302
Электрик по ремонту автомобильного электрооборудования
07321100
Монтаж и эксплуатация инженерных систем объектов жилищно-коммунального хозяйства
3W07321101
Слесарь-сантехник
Всего
5
ГККП "Колледж легкой промышленности и сервиса"
02120200
Дизайн одежды
4S02120203
Дизайнер одежды
07230100
Швейное производство и моделирование одежды
3W07230101
Швея
3W07230102
Портной (инкл)
3W07230105
Модельер-закройщик
3W07230105
Модельер-закройщик (лица, лишҰнные свободы)
4S07230107
Техник-технолог
07230400
Ткацкое производство (по видам)
3W07230402
Оператор ткацких машин
07231000
Обувное дело
3W07231001
Мастер по индивидуальному пошиву и ремонту обуви
Всего
6
ГККП "Колледж индустрии питания и сервиса"
04140100
Маркетинг (по отраслям)
3W04140101
Продавец
07210300
Хлебопекарное, макаронное и кондитерское производство
3W07210303
Пекарь
10130200
Организация обслуживания в сфере питания
3W10130202
Бармен-бариста
10130300
Организация питания
3W10130301
Кондитер-оформитель
3W10130302
Повар
4S10130303
Технолог
Всего
7
ГККП "Дорожно-транспортный колледж"
07140700
Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте
4S07140703
Техник-электромеханик
07161300
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта
3W07161302
Электрик по ремонту автомобильного электрооборудования
4S07161304
Техник-механик
07320700
Строительство и эксплуатация автомобильных дорог и аэродромов
4S07320703
Техник-строитель
4S07320704
Техник-механик
10410200
Организация перевозок и управление движением на железнодорожном транспорте
4S10410205
Техник организатор перевозок
10410300
Организация перевозок и управление движением на автомобильном транспорте
4S10410302
Техник
10410400
Организация дорожного движения
4S10410402
Техник
Всего
8
ГККП "Шымкентский аграрно-технический колледж"

06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)
4S06130103
Бағдарламалық қамтамасыздандыруды құрастырушысы
07130100
Электр жабдықтары (түрлері және салалары бойынша)
3W07130102
Электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электр слесарі (түрлері және
салалары бойынша)
07140500
Сандық техника (түрлері бойынша)
4S07140504
Техник-электронщик
07140900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
3W07140901
Телекоммуникациялық жабдықтар мен байланыс арналарын электромонтаждаушы- реттеуші
4S07140902
Телекоммуникациялық байланыс жүйелер технигі
07141000
Пошта байланысы
3W07141001
Пошта байланысының операторы
07150500
Дәнекерлеу ісі (түрлері бойынша)
3W07150501
Электргазымен дәнекерлеуші
07161300
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану
3W07161301
Автомобиль жөндеу слесарі
3W07161302
Автомобиль электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электрик
07321100
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық объектілерінің инженерлік жүйелерін монтаждау және пайдалану
3W07321101
Слесарь-сантехник
Барлығы
5
"Жеңіл өнеркәсіп және сервис колледжі" МҚКК
02120200
Киім дизайны
4S02120203
Киім дизайнері
07230100
Тігін өндірісі және киімдерді үлгілеу
3W07230101
Тігінші
3W07230102
Арнайы тігінші (инкл)
3W07230105
Модельер-пішуші
3W07230105
Модельер-пішуші (бас бост айырылғандар)
4S07230107
Техник-технолог
07230400
Тоқыма өндірісі (түрлері бойынша)
3W07230402
Тоқыма машинасының операторы
07231000
Аяқ-киім ісі
3W07231001
Жеке аяқ-киім тігу және жөндеу шебері
Барлығы
6
"Тамақтандыру индустриясы және сервис колледжі" МКҚК
04140100
Маркетинг (салалар бойынша)
3W04140101
Сатушы
07210300
Нан пісіру, макарон және кондитер өндірісі
3W07210303
Наубайшы
10130200
Тамақтану саласында қызмет көрсетуді ұйымдастыру
3W10130202
Бармен-бариста
10130300
Тамақтандыруды ұйымдастыру
3W10130301
Кондитер-безендіруші
3W10130302
Аспазшы
4S10130303
Технолог
Барлығы
7
"Жол-көлік колледжі" МКҚК
07140700
Автоматика, телемеханика және темір жол көлігіндегі қозғалысты басқару
4S07140703
Техник-электромеханик
07161300
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану
3W07161302
Автомобиль электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электрик
4S07161304
Техник-механик
07320700
Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы және пайдалану
4S07320703
Техник-құрылысшы
4S07320704
Техник-механик
10410200
Темір жол көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару
4S10410205
Тасымалдауды ұйымдастырушы технигі
10410300
Автомобиль көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару
4S10410302
Техник
10410400
Жол қозғалысын ұйымдастыру
4S10410402
Техник
Барлығы
8
"Шымкент аграрлық- техникалық колледжі" МКҚК

07130100
Электроснабжение (по отраслям)
3W07130102
Электрослесарь по ремонту электрооборудования (по видам и отраслям)
07130200
Электроснабжение (по отраслям)
3W07130201
Электромонтажник (по отраслям)
07150500
Сварочное дело (по видам)
3W07150501
Электрогазосварщик
3W07150501
Электрогазосварщик (лица, лишҰнные свободы)
07161300
Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта
3W07161302
Электрик по ремонту автомобильного электрооборудования
3W07161303
Мастер по ремонту автомобильного транспорта
07161600
Механизация сельского хозяйства
3W07161603
Тракторист-машинист сельскохозяйственного производства
07230100
Швейное производство и моделирование одежды
3W07230102
Портной
07320100
Строительство и эксплуатация зданий и сооружений
3W07320102
Мастер столярно-плотничных и паркетных работ
07320700
Строительство и эксплуатация автомобильных дорог и аэродромов
3W07320702
Машинист дорожно-строительных машин
07321100
Монтаж и эксплуатация инженерных систем объектов жилищно-коммунального хозяйства
3W07321101
Слесарь-сантехник
10130300
Организация питания
3W10130302
Повар
Всего
9
ГККП "Колледж искусств и дизайна имени А.Кастеева"
02120200
Дизайн одежды
4S02120203
Дизайнер одежды
02130100
Живопись, скульптура и графика (по видам)
4S02130101
Художник
4S02130102
Художник-иллюстратор
02140100
Декоративно-прикладное искусство и народные промыслы (по профилям)
4S02140104
Художник декоративно-прикладного искусства
Всего
10
ГККП "Музыкальный колледж" управления образования города Шымкент
02150100
Инструментальное исполнительство (по видам инструментов)
4S02150101
Концертмейстер, преподаватель детской музыкальной школы
4S02150102
Артист оркестра (дирижер), преподаватель детской музыкальной школы
4S02150103
Артист оркестра народных инструментов (дирижер), преподаватель детской музыкальной школы
4S02150104
Артист оркестра эстрадных инструментов (дирижер), преподаватель детской музыкальной школы
02150200
Теория музыки
4S02150201
Музыковед, преподаватель детской музыкальной школы
02150300
Вокальное искусство
4S02150301
Артист академического пения, преподаватель детской музыкальной школы
4S02150302
Артист традиционного пения, преподаватель детской музыкальной школы
02150400
Хоровое дирижирование
4S02150401
Хормейстер, преподаватель
02150700
Хореографическое искусство
4S02150702
Артист ансамбля танца
Всего
11
Колледж Ж.Аймауытұлы при НАО "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков"
01140100
Педагогика и методика начального обучения
4S01140101
Учитель начального образования
01140200
Музыкальное образование
4S01140201
Учитель музыки дошкольного, начального и основного среднего образования

07130100
Электр жабдықтары (түрлері және салалары бойынша)
3W07130102
Электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электр слесарі (түрлері және салалары бойынша)
07130200
Электрмен қамтамасыз ету (салалар бойынша)
3W07130201
Электр монтаждаушы (салалар бойынша)
07150500
Дәнекерлеу ісі (түрлері бойынша)
3W07150501
Электргазымен дәнекерлеуші
3W07150501
Электргазымен дәнекерлеуші (бас бост айырылғандар)
07161300
Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану
3W07161302
Автомобиль электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электрик
3W07161303
Автомобиль көлігін жөндеу шебері
07161600
Ауыл шаруашылығын механикаландыру
3W07161603
Ауыл шаруашылығы өндірісінің тракторист- машинисі
07230100
Тігін өндірісі және киімдерді үлгілеу
3W07230102
Арнайы тігінші
07320100
Ғимараттар мен құрылыстарды салу және пайдалану
3W07320102
Ағаш ұстасы және паркет жұмыстарының шебері
07320700
Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы және пайдалану
3W07320702
Жол-құрылыс машиналарының машинисі
07321100
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық объектілерінің инженерлік жүйелерін монтаждау және пайдалану
3W07321101
Слесарь-сантехник
10130300
Тамақтандыруды ұйымдастыру
3W10130302
Аспазшы
Барлығы
9
Ә.Қастеев атындағы өнер және дизайн колледжі МКҚК
02120200
Киім дизайны
4S02120203
Киім дизайнері
02130100
Кескіндеме, мүсін және графика (түрлері бойынша)
4S02130101
Суретші
4S02130102
Суретші-иллюстратор
02140100
Сәндік қолданбалы және халықтық кәсіпшілік өнері (бейін бойынша)
4S02140104
Сәндік қолданбалы өнер суретшісі
Барлығы
10
Саз колледжі МКҚК
02150100
Аспаптық орындау (аспап түрлері бойынша)
4S02150101
Концертмейстер, балалар музыка мектебінің оқытушысы
4S02150102
Оркестр әртісі (дирижер), балалар музыка мектебінің оқытушысы
4S02150103
Халық аспаптар оркестрінің әртісі (дирижер), балалар музыка мектебінің оқытушысы
4S02150104
Эстрадалық аспаптар оркестрінің әртісі (дирижер), балалар музыка мектебінің оқытушысы
02150200
Музыка теориясы
4S02150201
Музыкатанушы, балалар музыка мектебінің оқытушысы
02150300
Вокалдық өнер
4S02150301
Академиялық ән салу әртісі, балалар музыка мектебінің оқытушысы
4S02150302
Дәстүрлі ән салу әртісі, балалар музыка мектебінің оқытушысы
02150400
Хорды дирижерлау
4S02150401
Хормейстер, оқытушы
02150700
Хореографиялық өнері
4S02150702
Би ансамбілінің әртісі
Барлығы
11
Ө.Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық универститетінің жанындағы Ж.Аймауытұлы колледжі
01140100
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
4S01140101
Бастауыш білім беру мұғалімі
01140200
Музыкалық білім беру
4S01140201
Мектепке дейінгі, бастауыш және негізгі орта білім берудің музыка мұғалімі

01140300
Художественный труд
4S01140301
Учитель художественного труда
Всего
12
"Высший медицинский колледж" управления здравоохранения города Шымкент
09120100
Лечебное дело
4S09120101
Фельдшер
09130100
Сестринское дело
3W09130102
Массажист (инкл)
4S09130103
Медицинская (-ий) сестра/брат общей практики
5AB09130101
Прикладной бакалавр сестринского дела
09130200
Акушерское дело
4S09130201
Акушер (-ка)
09140100
Лабораторная диагностика
4S09140101
Медицинский лаборант
Всего
13
Частное учреждение "Инновационно-технологический колледж"
06120200
Системы информационной безопасности
4S06120202
Техник по информационной безопасности
07110100
Химическая технология и производство (по видам)
4S07110102
Техник-технолог (по видам)
07140500
Цифровая техника (по видам)
4S07140504
Техник-электронщик
07220100
Производство строительных изделий и конструкций
4S07220105
Техник-технолог
07240900
Эксплуатация нефтяных и газовых месторождений
4S07240902
Техник-технолог
07320100
Строительство и эксплуатация зданий и сооружений
4S07320106
Техник-строитель
10130100
Гостиничный бизнес
4S10130104
Супервайзер
10130300
Организация питания
4S10130303
Технолог
10150100
Туризм
4S10150104
Менеджер по туризму
Всего
14
Колледж НАО "Южно-Казахстанский университет имени М.Ауэзова"
01140100
Педагогика и методика начального обучения
4S01140101
Учитель начального образования
02120200
Дизайн одежды
4S02120203
Дизайнер одежды
06130100
Программное обеспечение (по видам)
4S06130103
Разработчик программного обеспечения
4S06130105
Техник информационных систем
07130200
Электроснабжение (по отраслям)
4S07130202
Техник-электрик
07150100
Технология машиностроения (по видам)
4S07150105
Техник-технолог
07151400
Металлургия цветных металлов
4S07151404
Техник-металлург
07220100
Производство строительных изделий и конструкций
4S07220105
Техник-технолог
07230100
Швейное производство и моделирование одежды
3W07230101
Швея
4S07230107
Техник-технолог
07320100
Строительство и эксплуатация зданий и сооружений
4S07320106
Техник-строитель
08410100
Ветеринария
4S08410104
Ветеринарный техник
10130300
Организация питания
3W10130302
Повар
4S10130303
Технолог
Всего
15
Частное учреждение "Высший колледж "Болашак"
01120100
Дошкольное воспитание и обучение
5AB01120101
Прикладной бакалавр дошкольного воспитания и обучения
01140100
Педагогика и методика начального обучения
4S01140101
Учитель начального образования
5AB01140101
Прикладной бакалавр педагогики и методики начального образования
01140600
Педагогика и методика преподавания языка и литературы основного среднего образования
4S01140605
Учитель иностранного языка
06130100
Программное обеспечение (по видам)
4S06130103
Разработчик программного обеспечения

01140300
Көркем еңбек
4S01140301
Көркем еңбек мұғалімі
Барлығы
12
Шымкент қаласының ДСБ ШЖҚ "Жоғары медицина колледжі" МКК
09120100
Емдеу ісі
4S09120101
Фельдшер
09130100
Мейіргер ісі
3W09130102
Массажист (инкл)
4S09130103
Жалпы практикадағы мейіргер
5AB09130101
Мейіргер ісінің қолданбалы бакалавры
09130200
Акушерлік іс
4S09130201
Акушер
09140100
Лабораториялық диагностика
4S09140101
Медициналық зертханашы
Барлығы
13
"Инновациялық- технологиялық колледжі" жеке мекемесі
06120200
Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері
4S06120202
Ақпараттық қауіпсіздік технигі
07110100
Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша)
4S07110102
Техник-технолог (түрлері бойынша)
07140500
Сандық техника (түрлері бойынша)
4S07140504
Техник-электронщик
07220100
Құрылыс бұйымдары мен конструкцияларын өндіру
4S07220105
Техник-технолог
07240900
Мұнай және газ кен орындарын пайдалану
4S07240902
Техник-технолог
07320100
Ғимараттар мен құрылыстарды салу және пайдалану
4S07320106
Техник-құрылысшы
10130100
Қонақ үй бизнесі
4S10130104
Супервайзер
10130300
Тамақтандыруды ұйымдастыру
4S10130303
Технолог
10150100
Туризм
4S10150104
Туризм менеджері
Барлығы
14
М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университетінің колледжі
01140100
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
4S01140101
Бастауыш білім беру мұғалімі
02120200
Киім дизайны
4S02120203
Киім дизайнері
06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша
4S06130103
Бағдарламалық қамтамасыздандыруды құрастырушысы
4S06130105
Ақпараттық жүйелер
технигі
07130200
Электрмен қамтамасыз ету (салалар бойынша)
4S07130202
Техник-электрик
07150100
Машина жасау технологиясы (түрлері бойынша)
4S07150105
Техник-технолог
07151400
Түсті металдар металлургиясы
4S07151404
Техник-металлург
07220100
Құрылыс бұйымдары мен конструкцияларын өндіру
4S07220105
Техник-технолог
07230100
Тігін өндірісі және киімдерді үлгілеу
3W07230101
Тігінші
4S07230107
Техник-технолог
07320100
Ғимараттар мен құрылыстарды салу және пайдалану
4S07320106
Техник-құрылысшы
08410100
Ветеринария
4S08410104
Ветеринарлық техник
10130300
Тамақтандыруды ұйымдастыру
3W10130302
Аспазшы
4S10130303
Технолог
Барлығы
15
"Болашақ" жоғары колледжі" жеке мекемесі
01120100
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
5AB01120101
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың қолданбалы бакалавры
01140100
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
4S01140101
Бастауыш білім беру мұғалімі
5AB01140101
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі қолданбалы бакалавры
01140600
Негізгі орта білім берудегі тіл мен әдебиетті оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
4S01140605
Шетел тілі мұғалімі
06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша
4S06130103
Бағдарламалық қамтамасыздандыруды құрастырушысы

07230100
Швейное производство и моделирование одежды
4S07230107
Техник-технолог
10130300
Организация питания
4S10130303
Технолог
Всего
16
ТОО "Высший педагогический колледж Shymkent"
01120100
Дошкольное воспитание и обучение
4S01120102
Воспитатель организации дошкольного воспитания и обучения
5AB01120101
Прикладной бакалавр дошкольного воспитания и обучения
01140100
Педагогика и методика начального обучения
4S01140101
Учитель начального образования
5AB01140101
Прикладной бакалавр педагогики и методики начального образования
01140200
Музыкальное образование
4S01140201
Учитель музыки дошкольного, начального и основного среднего образования
01140600
Педагогика и методика преподавания языка и литературы основного среднего образования
4S01140601
Учитель казахского языка и литературы
4S01140605
Учитель иностранного языка
01140700
Информатика
4S01140701
Учитель информатики начального и основного среднего образования
03220100
Библиотечное дело
4S03220101
Библиотекарь
06130100
Программное обеспечение (по видам)
4S06130103
Разработчик программного обеспечения
Всего
17
ТОО "Южно-Казахстанский гуманитарно-экономический колледж"
01120100
Дошкольное воспитание и обучение
4S01120102
Воспитатель организации дошкольного воспитания и обучения
01140100
Педагогика и методика начального обучения
4S01140101
Учитель начального образования
06130100
Программное обеспечение (по видам)
4S06130103
Разработчик программного обеспечения
10410300
Организация перевозок и управление движением на автомобильном транспорте
4S10410302
Техник
Всего
18
ТОО "Шымкентский транспортный колледж Казахской академии транспорта и коммуникаций имени М.Тынышпаева"
07130600
Электроснабжение, эксплуатация, техническое обслуживание и ремонт электротехнических систем железных дорог
4S07130603
Техник-электромеханик
07140700
Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте
4S07140703
Техник-электромеханик
07140900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
4S07140902
Техник телекоммуникационных систем связи
07160500
Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание тягового подвижного состава железных дорог
4S07160503
Техник-электромеханик
07160600
Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание вагонов и рефрижераторного подвижного состава железных дорог
3W07160601
Слесарь по ремонту вагонов
07320800
Строительство железных дорог, путь и путевое хозяйство
4S07320803
Техник-путеец, строитель
10410200
Организация перевозок и управление движением на железнодорожном транспорте
4S10410205
Техник организатор перевозок
Всего
19
ЧУ "Колледж медресе Шымкент"
02210100
Исламоведение
4S02210105
Исламовед
Всего
20
Учреждение "Колледж "Мирас"

07230100
Тігін өндірісі және киімдерді үлгілеу
4S07230107
Техник-технолог
10130300
Тамақтандыруды ұйымдастыру
4S10130303
Технолог
Барлығы
16
Shymkent joǵary pedagogikalyq kolledji ЖШС
01120100
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
4S01120102
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының тәрбиешісі
5AB01120101
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың қолданбалы бакалавры
01140100
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
4S01140101
Бастауыш білім беру мұғалімі
5AB01140101
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі қолданбалы бакалавры
01140200
Музыкалық білім беру
4S01140201
Мектепке дейінгі, бастауыш және негізгі орта білім берудің музыка мұғалімі
01140600
Негізгі орта білім берудегі тіл мен әдебиетті оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
4S01140601
Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі
4S01140605
Шетел тілі мұғалімі
01140700
Информатика
4S01140701
Бастауыш және негізгі орта білім берудің информатика мұғалімі
03220100
Кітапхана ісі
4S03220101
Кітапханашы
06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)
4S06130103
Бағдарламалық қамтамасыздандыруды құрастырушысы
Барлығы
17
Оңтүстік Қазақстан гуманитарлық- экономикалық колледжі ЖШС
01120100
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
4S01120102
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының тәрбиешісі
01140100
Бастауыш білім беру педагогикасы мен әдістемесі
4S01140101
Бастауыш білім беру мұғалімі
06130100
Бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)
4S06130103
Бағдарламалық қамтамасыздандыруды құрастырушысы
10410300
Автомобиль көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару
4S10410302
Техник
Барлығы
18
"М.Тынышбаев атындағы Шымкент ALT көлік колледжі" ЖШС
07130600
Темір жолдың электротехникалық жүйелерін электрмен жабдықтау, пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету
4S07130603
Техник-электромеханик
07140700
Автоматика, телемеханика және темір жол көлігіндегі қозғалысты басқару
4S07140703
Техник-электромеханик
07140900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
4S07140902
Телекоммуникациялық байланыс жүйелер технигі
07160500
Темір жолдың тартқыш жылжымалы құрамын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету
4S07160503
Техник-электромеханик
07160600
Темір жолдың вагондар мен рефрижераторлы жылжымалы құрамын пайдалану, жөндеу және техникалық қызмет көрсету
3W07160601
Вагон жөндеу слесары
07320800
Темір жол құрылысы, жол және жол шаруашылығы
4S07320803
Техник-жолшы, құрылысшы
10410200
Темір жол көлігінде тасымалдауды ұйымдастыру және қозғалысты басқару
4S10410205
Тасымалдауды ұйымдастырушы технигі
Барлығы
19
"Шымкент медресе колледжі" ЖМ
02210100
Исламтану
4S02210105
Исламтанушы
Барлығы
20
"Мирас" колледжі" мекемесі