"Оңтүстік Жарық Транзит" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 23 шілдедегі № 4132 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, заңды тұлғаның өтініші негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Оңтүстік Жарық Транзит" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Шымкент қаласы, Еңбекші ауданында орналасқан (Л-146 әуе желісі 110 кВ) пайдаланудағы электр тасымалдау желісі үшін алаңы 4,2900 га жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 03 шілдесіне дейін қауымдық сервитут белгіленсін.

Об установлении публичного сервитута товарищества с ограниченной ответственностью "Оңтүстік Жарық Транзит"
Постановление акимата города Шымкент от 23 июля 2025 года № 4132
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком до 03 июлья 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей товариществу с ограниченной ответственностью "Оңтүстік Жарық Транзит", расположенные по адресу город Шымкент, Енбекшинском районе общей площадью 4,2900 гектара для эксплуатационной линии электропередачи (Л-146 воздушная линия 110 кВ).

"Оңтүстік Жарық Транзит" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 295 152 (екі жүз тоқсан бес мың бір жүз елу екі) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
2. "Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын жетекшілік ететін қала әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.

Товарищество с ограниченной ответственностью "Оңтүстік Жарық Транзит" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 295 152 (двести девяносто пять тысяч сто пятьдесят два) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений города Шымкент" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы әкімінің м.у.а. А. Кәрімов
Шымкент қаласы әкімдігінің
"___"________ жылғы
№____ қаулысының
1-қосымшасына сәйкес
"Оңтүстік Жарық Транзит" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы, кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
Оның ішінде
ауылшаруашылығы алқаптары, жайылым, гектар
Елді мекен жерлері, гектар
Еңбекші ауданы
1.
19309265644
0,1031
0,8093
2.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего первого заместителя акима города.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
В.и.о акима города Шымкент А. Каримов
Приложение 1 к постановлению
акимата города Шымкент №___
от "____" ___________ года
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут Дирекции по управлению проектами товариществу с ограниченной ответственностью "Оңтүстік Жарық Транзит"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников), кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
В том числе
сельхозугодий, пастбища, гектар
земли населенных пунктов, гектар
Екбекшинский район
1.
19309265644
0,1031
0,8093
2.