О признании утратившим силу совместного приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 90 и Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 269 "Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченным органом по труду сведений о физических лицах, являющихся безработными, выданных разрешениях на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 октября 2025 года № 556 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 сентября 2025 года № 304
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Признать утратившим силу совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 90 и Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 269 "Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченным органом по труду сведений о физических лицах, являющихся безработными, выданных разрешениях на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего совместного приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
____________
С. Жакупова
Министр финансов
Республики Казахстан
_________
М. Такиев

"Еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган жұмыссыз болып табылатын жеке тұлғалар, еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 90 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 269 бірлескен бұйрықтың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 556 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 304 бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізілді
Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган жұмыссыз болып табылатын жеке тұлғалар, еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген рұқсаттар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 269 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 90 бірлескен бұйрықтың күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрілігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық 2026 жылғы 1 қантардан бастап қолданысқа енгізілді және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
_________ С. Жакупова
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі _________ М. Такиев