О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 187 "Об утверждении форм бухгалтерской документации для государственных учреждений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 сентября 2025 года № 490
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 187 "Об утверждении форм бухгалтерской документации для государственных учреждений" следующее изменение:
приложение 35 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "11" сентября 2025 года № 490
Приложение 35 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2025 года № 187
Форма № 299
__________________________________________________________________
Наименование государственного учреждения
(централизованной бухгалтерии)
Утверждаю:
Руководитель
государственного учреждения
___________________________
Подпись, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
от "____" _______________года
Меню-требование на выдачу продуктов питания
на "____" ______________ года
Количество довольствующихся ___________ человек
Ответственное лицо за предоставление информации о количестве
довольствующихся лиц _______________________________________________
должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Оборотная сторона формы № 299
Меню
Наименование и количество продуктов питания, подлежащего закладке
на 1 человека
1. Завтрак
2. Обед
3. Полдник
4. Ужин
Итого на
1 человека
Итого к выдаче
Цена
На сумму
Врач (диетсестра) __________________________________________________
подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Принял повар _______________________________________________________
подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Выдал кладовщик ___________________________________________________
подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Применяется для оформления отпуска продуктов питания со склада (кладовой) по субсчету 1314 "Продукты питания".
Меню-требование по форме № 299 составляется ежедневно на основании норм раскладки продуктов питания и данных о количестве довольствующихся лиц.
Меню-требование по форме № 299 с расписками лиц о выдаче и получении продуктов питания передается в бухгалтерскую службу в сроки, установленные графиком, но не реже трех раз в месяц.

"Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 187 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 11 қыркүйектегі № 490 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 187 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 35-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.;
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілінде "Қазақстан Республикасы заңнама және құқықтық ақпарат институты" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 490 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 22 сәуірдегі
№ 187 бұйрығына
35-қосымша
№ 299 нысан
____________________________________________________________ Мемлекеттік мекеменің (орталықтандырылған бухгалтерия) атауы
Бекітемін:
Мемлекеттік мекеменің
басшысы
___________________________
Қолы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
"____" ______________ жыл
Тамақ беру үшін мәзір-талап "____" ______________ жыл
Тамақтанатын адамдардың саны ___________
Тамақтанатын адамдардың саны туралы ақпаратты ұсынуға жауапты адам
_______________________________________________________________
лауазымы, қолы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
№ 299 нысанның сырт жағы
Мәзір
1 адамға салынатын тамақ өнімдерінің атауы мен саны
1. Таңғы ас
2. Түстік
3. Бесіндік
4. Кешкі ас
1 адамға барлығы
Беруге барлығы
Бағасы
Сомасы
Дәрігер (диетмедбике) ____________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қабылдаған аспаз ________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Берген қоймашы _________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Ескертпе:
1314 "Тамақ өнімдері" қосалқы шоты бойынша тамақ өнiмдерiн қоймадан (сақтау орындарынан) жiберу үшiн қолданылады.
№ 299 нысан бойынша мәзiр-талап күн сайын тамақ өнiмдерiн тарату нормалары және тамақтанатын адам саны туралы деректер негiзiнде жасалады.
299 нысан бойынша мәзiр-талап адамдардың тамақ өнiмдерiн беру және алу туралы қолхаттарымен бухгалтерлiк қызметке графикте белгiленген мерзiмде, бірақ айына кемiнде үш рет берiледi.

После проверки Меню-требования по форме № 299 бухгалтерской службой производится запись в ежемесячную накопительную ведомость расхода продуктов питания по форме № 399.

299 нысан бойынша мәзiр-талапты тексергеннен кейiн бухгалтерлiк қызмет № 399 нысаны тамақ өнiмдерi шығысының ай сайынғы жинақтау ведомосіне жазба жүргізеді.