О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2025 года № 452
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2025 года № 229 "Об утверждении Правил составления годовой консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета":
в Правилах составления годовой консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
приложения 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
2) в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2025 года № 230 "Об утверждении форм, периодичности и правил составления и представления финансовой отчетности":
приложения 4 и 5 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
в Правилах составления и представления финансовой отчетности, утвержденных указанным приказом:
абзац тринадцатый пункта 21 изложить в следующей редакции:
"6010 "Доходы от финансирования текущей деятельности", 6020 "Доходы от финансирования капитальных вложений", 6030 "Доходы по трансфертам", 6040 "Доходы от финансирования по выплате субсидий", 6050 "Доходы от благотворительной помощи", 6060 "Доходы по грантам", 6070 "Доходы от поступления займов", 6080 "Прочие доходы от необменных операций", 6110 "Доходы от реализации товаров, работ и услуг", 6210 "Доходы по вознаграждениям", 6220 "Прочие доходы от управления активами", 6310 "Доходы от изменения справедливой стоимости", 6320 "Доходы от выбытия долгосрочных активов", 6330 "Доходы от безвозмездного получения активов", 6340 "Доходы от курсовой разницы", 6350 "Доходы от компенсации убытков", 6360 "Прочие доходы", 6370 "Доходы от поступлений в Фонды", 6371 "Доходы от поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования", 6372 "Доходы от поступлений Фонда поддержки инфраструктуры образования", 6373 "Доходы от поступлений в Специальный государственный фонд", 6374 "Доходы от поступлений центрального уполномоченного органа в Специальный государственный фонд", 6375 "Доходы от поступлений местного уполномоченного органа в Специальный государственный фонд", 6380 "Доходы от размещение ценных бумаг"";
абзац шестой части первой пункта 97 изложить в следующей редакции:
"код 904 "Деньги, полученные на расходы за счет средств Специального государственного фонда, Фонда поддержки инфраструктуры образования" для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег Специального государственного фонда, Фонда поддержки инфраструктуры образования.";
абзац шестой части первой пункта 100 изложить в следующей редакции:
"код 904 "Деньги, полученные на расходы за счет средств Специального государственного фонда, Фонда поддержки инфраструктуры образования" для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег Специального государственного фонда, Фонда поддержки инфраструктуры образования.".

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 20 тамыздағы № 452 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 229 бұйрығына:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларына:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қағидаларға 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.;
2) "Қаржылық есептілік нысандарын, кезеңділігін және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 230 бұйрығына:
көрсетілген бұйрыққа 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларында:
21-тармақтың он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6010 "Ағымдағы қызметті қаржыландырудан алынатын кірістер", 6020 "Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер", 6030 "Трансферттер бойынша кірістер", 6040 "Субсидиялар төлемдері бойынша қаржыландырудан түсетін кірістер", 6050 "Қайырымдылық көмектен алынатын кірістер", 6060 "Гранттар бойынша кірістер", 6070 "Қарыздардың түсімдерінен түсетін кірістер", 6080 "Айырбас емес операциялардан алынатын өзге кірістер", 6110 "Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынатын кірістер", 6210 "Сыйақылар бойынша кірістер", 6220 "Активтерді басқарудан алынатын өзге де кірістер", 6310 "Әділ құнның өзгеруінен түсетін кірістер", 6320 "Ұзақ мерзімді активтердің шығуынан алынатын кірістер", 6330 "Өтеусіз түрде алынған активтерден алынатын кірістер", 6340 "Бағамдық айырмадан түсетін кірістер", 6350 "Залалдарды өтеуден алынатын кірістер", 6360 "Өзге кірістер", 6370 "Қорларға түсетін түсімдерден алынатын кірістер", 6371 "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсімдерден түсетін кірістер", 6372 "Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдерінен түсетін кірістер", 6373 "Арнаулы мемлекеттік қорына түсімдерден түсетін кірістер", 6374 "Арнаулы мемлекеттік қорға орталық уәкілетті органның түсімдерінен түсетін кірістер", 6375 "Арнаулы мемлекеттік қорға жергілікті уәкілетті органның түсімдерінен түсетін кірістер", 6380 "Бағалы қағаздарды орналастырудан түсетін кірістер";
97-тармақтың бірінші бөлігінің алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"904 "Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен шығыстарға алынған ақша" коды Арнаулы мемлекеттік қордың, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражаты есебінен пайда болған берешекті көрсету үшін.";
100-тармақтың бірінші бөлігінің алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"904 "Арнаулы мемлекеттік қордың қаражаты есебінен шығыстарға алынған ақша" коды Арнаулы мемлекеттік қордың, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражаты есебінен пайда болған берешекті көрсету үшін.".

2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 20 августа 2025 года № 452
Приложение 4
к Правилам составления
годовой консолидированной
финансовой отчетности
администраторами бюджетных
программ и уполномоченными
органами по исполнению
бюджета
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Представляется: соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/государственному казначейству
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: Единая платформа интернет–ресурсов государственных органов "www.gov.kz/memleket/entities/minfin"
Наименование административной формы: Консолидированный отчет об изменениях чистых активов/капитала
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КФО-4
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: "__" _________ __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ, уполномоченные органы по исполнению местного бюджета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета устанавливается государственным казначейством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
БИН (бизнес-идентификационный номер)
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 20 тамыздағы
№ 452 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың жылдық
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ аяқталатын кезеңге Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
Ұсынылады: Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан "www.gov.kz/memleket/entities/minfin" Мемлекеттік органдардың интернет–ресурстарының бірыңғай платформасы интернет–ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ШҚЕ-4
Кезеңділік: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін мемлекеттік қазынашылық;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
БСН (Бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жинау әдісі: электронды түрде
Бюджеттің түрі: _________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резерв тер
Жинақталған қаржы лық нәтиже
Таза активтердің /капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

103
х
х
Уменьшение резервов на переоценку финансовых инвестиций, имеющихся в наличии для продажи
104
х
Прочие резервы
105
х
Разницы обменных курсов по пересчету зарубежной деятельности
106
х
Увеличение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
107
х
х
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
Сальдо на конец прошлого периода (строки 090 +/- 100 +/- 110)
120
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ ____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями, изложенными в пункте 25 настоящих Правил.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 20 августа 2025 года № 452
Приложение 5
к Правилам составления
годовой консолидированной
финансовой отчетности
администраторами бюджетных
программ и уполномоченными
органами по исполнению
бюджета
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Представляется: соответствующему уполномоченному органу по исполнению местного бюджета/государственному казначейству
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: Единая платформа интернет–ресурсов государственных органов "www.gov.kz/memleket/entities/minfin"
Наименование административной формы: Пояснительная записка к консолидированной финансовой отчетности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КФО-5
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: "__" _________ __год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: администраторы бюджетных программ, уполномоченные органы по исполнению местного бюджета
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для администраторов республиканских бюджетных программ и уполномоченных органов по исполнению местного бюджета устанавливается государственным казначейством;
для администраторов местных бюджетных программ устанавливается уполномоченными органами по исполнению местного бюджета.
БИН (бизнес-идентификационный номер)
Метод сбора: в электронном виде
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге

103
х
х
Қолданыстағы сатуға арналған қаржылық инвестицияларды қайта бағалауға резервтердің азаюы
104
х
Өзге резервтер
105
х
Шетелдік қызметті қайта есептеу бойынша айырбас бағамдардың айырмалары
106
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың ұлғаюы
107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-110-жолдары)
120
Атауы ______________________
___________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефоны___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_____________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орыны _____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 25-тармағында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 20 тамыздағы
№ 452 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшілері мен бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті
органдардың жылдық
шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ аяқталатын кезеңге Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
Ұсынылады: Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі тиісті уәкілетті органға/ мемлекеттік қазынашылыққа
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан "www.gov.kz/memleket/entities/minfin" Мемлекеттік органдардың интернет–ресурстарының бірыңғай платформасы интернет–ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ШҚЕ-5
Кезеңділік: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20___ жылғы "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және бюджетті атқару жөніндегі облыстардың жергілікті уәкілетті органдары үшін мемлекеттік қазынашылық;
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері үшін жергілікті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар белгілейді.
БСН (Бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жинау әдісі: электронды түрде

1. Общие сведения: положение администраторов бюджетных программ/уполномоченных органов:
_______________________________________________________________
количество подведомственных учреждений:
_______________________________________________________________
количество администраторов бюджетных программ:
_______________________________________________________________
количество уполномоченных органов:
_______________________________________________________________
используемые нормативные правовые акты:
_______________________________________________________________

1. Жалпы мәлiметтер.
бағдарламалар әкімшілері/уәкілетті органдардың қағидасы: ____________
ведомстволық бағынысты мекемелер саны
_______________________________________________________________
бюджеттік бағдарламалар әкімшілері саны
_______________________________________________________________
уәкілетті органдар саны
_______________________________________________________________
пайдаланатын нормативтік құқықтық актілер ________________________

2. Об условных обязательствах
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование мероприятия
Основание (номер и дата документа)
Пояснение о возникновении условного обязательства
Предполагаемые (возможные) условные обязательства
1
2
3
4
5
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель
аппарата государственного органа
____________ _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: заполнение формы осуществляется в соответствии с пояснениями, изложенными в пунктах 29 и 30 настоящих Правил.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 20 августа 2025 года № 452
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 мая 2025 года № 230
Форма,
предназначенная для сбора|
административных данных
Отчет об изменениях чистых активов/капитала за период, заканчивающийся "___" ________ 20__ года
Представляется: администратору бюджетных программ, уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: Единая платформа интернет–ресурсов государственных органов "www.gov.kz/memleket/entities/minfin"
Наименование административной формы: Отчет об изменениях чистых активов/капитала
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ФО-4
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: "__" _________ __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: государственное учреждение, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
Сальдо на начало отчетного периода

2. Шартты міндеттемелер туралы
Өлшем бірлігі: мың теңге
№ р/с
Іс-шараның атауы
Негіздеме (құжаттың нөмірі мен күні)
Шартты міндеттеменің туындауы туралы түсіндірме
Болжамды (ықтимал) шартты міндеттемелер
1
2
3
4
5
Атауы ______________________
___________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_____________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы не оны алмастыратын тұлға, немесе мемлекеттік орган аппаратының басшысы
_____________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшеге басшылық ететін тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны ____ жылғы "____" _______________
Ескертпе: нысанды толтыру осы Қағидалардың 29 және 30-тармақтарында жазылған түсіндірмелерге сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 20 тамыздағы
№ 452 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 15 мамырдағы
№ 230 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
20___ жылғы "___" ___________ аяқталатын кезеңге Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
Ұсынылады: бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан: "www.gov.kz/memleket/entities/minfin" Мемлекеттік органдардың интернет–ресурстарының бірыңғай платформасы интернет–ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ҚЕ -4
Кезеңділік: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: ______ жыл "___" ___________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: мемлекеттік мекеме, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі салымдарды қаржыландыру
Резервтер
Жинақталған қаржылық нәтиже
Таза активтердің /капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

2. Об условных обязательствах
Единица измерения: тысяч тенге
№ п/п
Наименование мероприятия
Основание (номер и дата документа)
Пояснение о возникновении условного обязательства
Предполагаемые (возможные) условные обязательства
1
2
3
4
5
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его _____________________________
____________ _____________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер или лицо, возглавляющее структурное подразделение
____________ _____________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати "___" _______________ ____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пунктах 73, 74, 75 и 76 Правил составления и представления финансовой отчетности, согласно приложению 7 к настоящему приказу.

2. Шартты міндеттемелер туралы
Өлшем бірлігі: мың теңге
р/с №
Іс-шараның атауы
Негіздеме (құжаттың нөмірі мен күні)
Шартты міндеттеменің туындауы туралы түсіндірме
Болжамды (ықтимал) шартты міндеттемелер
1
2
3
4
5
Атауы ______________________
___________________________________
Мекенжайы__________________
____________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_____________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оны алмастыратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бас бухгалтер немесе құрылымдық бөлімшені басқаратын тұлға
_____________ ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны_____ жылғы "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қаржылық есептілікті жасау мен ұсыну қағидаларының 73, 74, 75 және 76-тармақтарында келтірілген.