"О бюджете города Алатау на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Алатау Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 26-68.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алатау РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алатау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 11 421 442 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 893 344 тысяча тенге;
неналоговые поступления 4 595 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 931 480 тысячи тенге;
поступления трансфертов 3 592 023 тысяч тенге;
2) затраты 12 958 818 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 12 291 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов 12 291 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

"Алатау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-68 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алатау қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Алатау қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 11 421 442 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 6 893 344 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 4 595 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 931 480 мың теңге;
трансферттер түсiмі 3 592 023 мың теңге;
2) шығындар 12 958 818 мың теңге;
3) Таза бюджеттік кредиттеу 12 291 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу 12 291 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 525 085 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 525 085 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 12 291 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 27.03.2026 № 29-77 (вводится в действие с момента подписания).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2026 год в сумме – 82 082,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 525 085 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 525 085 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 12 291 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Алатау қаласы мәслихатының 27.03.2026 № 29-77 (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 82 082,0 мың теңге сомада бекітілсін.

3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель маслихата города Алатау Р. Абилова
Приложение 1 к решению маслихата города Алатау от 25 декабря 2025 года № 26-68 "О бюджете города Алатау на 2026-2028 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 27.03.2026 № 29-77 (вводится в действие с момента подписания).
Городской бюджет на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы Р. Абилова
Алатау қаласы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-42 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Алатау қаласы мәслихатының 27.03.2026 № 29-77 (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2026 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер