"О бюджете города Алатау на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Алатау Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 26-68.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алатау РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алатау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 12 176 185 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 713 345 тысяча тенге;
неналоговые поступления 21 705 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 752 283 тысячи тенге;
поступления трансфертов 688 852 тысяч тенге;
2) затраты 13 989 506 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -133 991 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов 133 991 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

"Алатау қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-68 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алатау қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Алатау қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 12 176 185 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 9 713 345 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 21 705 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 1 752 283 мың теңге;
трансферттер түсiмі 688 852 мың теңге;
2) шығындар 13 959 506 мың теңге;
3) Таза бюджеттік кредиттеу -133 991 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу 133 991 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 679 330 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 679 330 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 154 912 тысяч тенге;
погашение займов 12 291 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 28.05.2026 № 31-83 (вводится в действие с момента подписания).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2026 год в сумме – 82 082,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 679 330 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 679 330 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 154 912 мың теңге;
қарыздарды өтеу 12 291 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Алатау қаласы мәслихатының 28.05.2026 № 31-83 (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 82 082,0 мың теңге сомада бекітілсін.

3. Настоящее решение вводится в действие с момента подписания.
Председатель маслихата города Алатау Р. Абилова
Приложение 1 к решению маслихата города Алатау от 25 декабря 2025 года № 26-68 "О бюджете города Алатау на 2026-2028 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Алатау Алматинской области от 28.05.2026 № 31-83 (вводится в действие с момента подписания).
Городской бюджет на 2026 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

3. Осы шешiм қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алатау қаласы мәслихатының төрағасы Р. Абилова
Алатау қаласы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-42 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Алатау қаласы мәслихатының 28.05.2026 № 31-83 (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2026 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер