О внесении изменений в решение Кегенского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 29-127 "О бюджете Кегенского района на 2025-2027 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 17 декабря 2025 года № 39-181
Кегенский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести следующие изменения в решение Кегенского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 29-127 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 206401) "О бюджете Кегенского района на 2025-2027 годы"
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
Районный бюджет на 2025-2027 годы утвердить соответственно согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) Доходы составили 11 309198 тысяч тенге;
налоговые поступления 2 185174 тысяч тенге;
неналоговые поступления 74624 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 42 637 тысяч тенге;
поступления от трансфертов 9 006763 тысяч тенге;
2) расходы12 113 112 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 165862 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 261 478 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 95 616 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
Доходы от продажи государственных финансовых активов составляют 0 тенге;
поступления от реализации государственных финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета составляет (-) 969 776 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета составляет 969 776 тысяч тенге, в том числе:

Кеген аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы "Кеген ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 29-127 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 39-181 шешімі
Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кеген аудандық мәслихатының "Кеген ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 29-127 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206401 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер11 309 198 мың теңге;
салықтық түсімдер 2 185 174 мың теңге
салықтық емес түсімдер74 624 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 42 637 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 006 763 мың теңге;
2) шығындар12 113 112 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 165 862 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 261 478 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 95 616 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 969 776 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 969 776 мың теңге, оның ішінде:

поступления от займов 1 025 354 тысячи тенге;
погашение займов 96 955 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 41 377 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кегенского районного маслихата А. Нұғман
Приложение к решению Кегенского районного маслихата
от 17 декабря 2025 года № 39-181
Приложение к решению Кегенского районного маслихата

қарыздар түсімі 1 025 354 мың теңге;
қарыздарды өтеу 96 955мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 41 377 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Кеген аудандық мәслихатының төрағасы А. Нұғман
Кеген ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 39-181 шешіміне қосымша

34 511
2
Социальная помощь
229 170
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229 170
004
Оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим в сельской местности, на приобретение топлива в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 518
006
Жилищная помощь
874
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 400
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся на дому
1 300
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92 632
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, обязательными гигиеническими средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, а также санаторно-курортное лечение, обеспечение услугами индивидуального помощника и специалиста жестового языка
90 446
9
Прочие услуги в сферах социальной помощи и социального обеспечения
119 515
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119 515
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости социальных программ для населения на местном уровне
47 556
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
64 879
011
Оплата услуг по начислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
200
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 880
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 589 106
1
Жилищное хозяйство
2 725 620
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 656 963
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
15 941
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 641 022
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 068 657
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
78 703
003
Капитальные расходы государственного органа
982
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24 247
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
141 020

34 511
2
Әлеуметтік көмек
229 170
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
229 170
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 518
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
874
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 400
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
92 632
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
90 446
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
119 515
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119 515
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 556
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
64 879
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 880
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 589 106
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 725 620
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 656 963
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
15 941
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 641 022
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 068 657
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
78 703
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
982
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
24 247
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
141 020