О внесений изменений в решение Уйгурского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 8-34-172 "О бюджете Уйгурского района на 2025-2027 годы"
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 17 декабря 2025 года № 8-52-243
Маслихат Уйгурского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уйгурского районного маслихата "О бюджете Уйгурского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 8-34-172 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206013) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 11 088 458 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 824 638 тысяч тенге;
неналоговые поступления 132 814 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 75 050 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 055 956 тысячи тенге;
2) затраты 11 860 215 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 80 019 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 153 348 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 73 329 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит)бюджета (-) 851 776 тысячи тенге;

Ұйғыр аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8-34-172 "Ұйғыр ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 8-52-243 шешімі
Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұйғыр аудандық мәслихатының "Ұйғыр ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8-34-172 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206013 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 088 458 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 3 824 638 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 132 814 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 75 050 мың теңге;
трансферттер түсімдері 7 055 956 мың теңге;
2) шығындар 11 860 215 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 80 019 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 153 348 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 73 329 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 851 776 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 851 776 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 651 528 тысяч тенге;
погашение займов 73 329 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 273 577 тысяч тенге.
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Уйгурского районного маслихата Н. Есжан
Приложение к решению маслихата Уйгурского района от 17 декабря 2024 года № 8-52-243
Приложение 1 к решению маслихата Уйгурского района от 26 декабря 2024 года
№ 8-34-172
Бюджет Уйгурского района на 2025 год
Категории Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
I. Доходы

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 851 776 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 651 528 мың теңге;
қарыздарды өтеу 73 329 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 273 577 мың теңге.
шешімнің 1-қосымшасы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының төрағасы Н.Есжан
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 8-52-243 шешіміне қосымша
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8-34-172 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Ұйғыр ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

216 894
005
Государственная адресная социальная помощь
216 894
2
Социальная помощь
622 083
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
622 083
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63 089
006
Оказание жилищной помощи
1 018
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69 191
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 880
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
183 212
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
298 693
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
147 244
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
147 244
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 728
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 046
021
Капитальные расходы государственного органа
1 997
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
47 623
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 850
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 119 113
1
Жилищное хозяйство
1 365 539
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 290 152
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
40 631
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 249 521
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
75 387
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

216 894
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
216 894
2
Әлеуметтiк көмек
622 083
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
622 083
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63 089
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 018
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69 191
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 880
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
183 212
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
298 693
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
147 244
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
147 244
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 728
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 046
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 997
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
47 623
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 850
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
4 119 113
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 365 539
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 290 152
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
40 631
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 249 521
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
75 387
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер