О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 35-128 "О бюджете Талгарского района на 2025-2027 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 17 декабря 2025 года № 51-206
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 35-128 следующие изменения:
Пункты 1, 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 635 994 тысячи тенге:
налоговые поступления – 7 417 220 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 377 723 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 779 179 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 061 872 тысячи тенге;
2) затраты – 28 308 812 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –87 899 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –141 552 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 653 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 2 760 717 тысяч тенге;

"Талғар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-128 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 51-206 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-128 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 4 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 635 994 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 417 220 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 377 723 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 779 179 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 061 872 мың теңге;
2) шығындар – 28 308 812 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 87 899 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 141 552 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 653 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 2 760 717 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 760 717 тысяч тенге:
поступление займов – 3 962 155 тысяч тенге;
погашение займов – 3 067 141 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 865 703 тысячи тенге.
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме – 103 628 тысяч тенге".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2 760 717 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 962 155 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 067 141 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 865 703 мың теңге.
"4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 103 628 мың теңге сомада бекітілсін".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
215 194
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 667
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
167 449
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 560 300
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
163 753
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
157 865
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 591
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 029
021
Капитальные расходы государственного органа
3 240
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ
51 250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
33 755
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 888
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 888
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 002 550
1
Жилищное хозяйство
6 858 688
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
201 869
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
201 869
467
Отдел строительства (города областного значения)
5 700 083
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
86 033
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
344 563
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 269 487
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
956 736
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
215 194
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 667
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
167 449
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 560 300
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
163 753
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
157 865
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 591
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 029
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 240
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
51 250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
33 755
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 888
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 888
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 002 550
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 858 688
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
201 869
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
201 869
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 700 083
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
86 033
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
344 563
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 269 487
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
956 736
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер