О бюджетах сельских округов Райымбекского района на 2026-2028 годы
Решение Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 30 декабря 2025 года № 51-272
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан и с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Райымбекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 61 418 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 25 311 тысяча тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 107 тысяч тенге;
2) затраты 61 651 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 233 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 233 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 233 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 16.04.2026 № 57-299 (вводится в действие с 01.01.2026); от 20.05.2026 № 58-307 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Кайнарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 78 487 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 24 842 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 53 645 тысяч тенге;
2) затраты 80 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 022 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 022 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

Райымбек ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 51-272 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Райымбек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жамбыл ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 61 418 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 25 311 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 36 107 мың теңге;
2) шығындар 61 651 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 233 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 233 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 233 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 57-299 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.05.2026 № 58-307 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Қайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 78 487 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 24 842 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 53 645 мың теңге;
2) шығындар 80 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 022 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 022 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств 2 022 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 16.04.2026 № 57-299 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Какпакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 60 161 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 24 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 161 тысяча тенге;
2) затраты 61 374 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 213 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 213 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 213 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решений Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 16.04.2026 № 57-299 (вводится в действие с 01.01.2026); от 20.05.2026 № 58-307 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет Карасазского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 60 768 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 25 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 35 768 тысяч тенге;
2) затраты 64 442 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 674 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 674 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 674 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решений Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 16.04.2026 № 57-299 (вводится в действие с 01.01.2026); от 20.05.2026 № 58-307 (вводится в действие с 01.01.2026).

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 022 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 57-299 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Қақпақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 60 161 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 24 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 36 161 мың теңге;
2) шығындар 61 374 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 213 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 213 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 213 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 57-299 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.05.2026 № 58-307 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Қарасаз ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 60 768 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 25 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 35 768 мың теңге;
2) шығындар 64 442 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 674 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 674 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 674 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 57-299 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.05.2026 № 58-307 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 11 в редакции решений Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 16.04.2026 № 57-299 (вводится в действие с 01.01.2026); от 20.05.2026 № 58-307 (вводится в действие с 01.01.2026).
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Райымбекского районного маслихата "По местному самоуправлению, бюджету, развитию малого и среднего предпринимательства, туризму, инновационному развитию, промышленности, строительству, транспорту, связи, энергетике, жилищно-коммунальному хозяйству, сельскому хозяйству и регулированию земельных отношений, охране окружающей среды, эффективному использованию природных ресурсов".

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 57-299 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.05.2026 № 58-307 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Райымбек аудандық мәслихаттың "Жергілікті өзін-өзі басқару, бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, туризм, инновациялық даму, өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуникация, энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, ауылшаруашылығы және жер қатынастарын реттеу, қоршаған ортаны қорғау, табиғи ресурстарды тиімді пайдалану жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата С. Мусирбаев
Приложение 1 к решению
Райымбекского районного
маслихата от 30 декабря
2025 года № 51-271
"О бюджетах сельских округов Райымбекского района
на 2026-2028 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решений Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 16.04.2026 № 57-299 (вводится в действие с 01.01.2026); от 20.05.2026 № 58-307 (вводится в действие с 01.01.2026).
Бюджет Жамбылского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

13. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Мусирбаев
Райымбек аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
"Райымбек ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 51-272 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 57-299 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.05.2026 № 58-307 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2026 жылға арналған Жамбыл ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
0
056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению
Райымбекского районного
маслихата от 30 декабря
2025 года № 51-271
"О бюджетах сельских округов Райымбекского района
на 2026-2028 годы"
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Райымбекского районного маслихата Алматинской области от 16.04.2026 № 57-299 (вводится в действие с 01.01.2026).
Бюджет Кайнарского сельского округа на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Райымбек аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 желтоқсандағы "Райымбек ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 51-272 шешіміне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Райымбек аудандық мәслихатының 16.04.2026 № 57-299 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2026 жылға арналған Қайнар ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер