О бюджете Илийского района на 2026-2028 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 56-180
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 377 427 125 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 361 008 858 тысяч тенге;
неналоговые поступления 557 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 576 455 тысячи тенге;
поступления трансфертов 13 284 616 тысяч тенге;
2) затраты 377 427 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 102 212 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 220 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 118 363 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -102 212 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-)102 212 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 220 575 тысяч тенге;
погашение займов 118 363 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.

Іле ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 56-180 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 377 437 175 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 359 718 891 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 566 996 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 3 856 622 мың теңге;
трансферттер түсiмі 13 294 666 мың теңге;
2) шығындар 377 622 781 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 102 212 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 220 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 118 363 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 287 818 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 287 818 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 220 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу 124 445 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 191 688 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 06.04.2026 № 59-193 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 362 890 619 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 43 064 тысяч тенге, в том числе:
Куртинскому сельскому округу 43 064 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов бюджетам поселка и сельских округов определяется на основании постановления акимата Илийского района.

2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 362 890 619 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 43 064 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Күрті ауылдық округіне 43 064 мың теңге;
Көрсетілген трансферттерді кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Іле ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

114 613
006
Оказание жилищной помощи.
3 644
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов.
323 655
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому.
17 127
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому.
279 669
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью.
1 282 828
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения.
214 516
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения).
214 516
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения.
96 808
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 887
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары.
3 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия.
47 675
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан.
58 146
07
Жилищно-коммунальное хозяйство.
5 848 699
1
Жилищное хозяйство.
3 835 245
467
Отдел строительства района (города областного значения).
3 122 056
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда.
88 989
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
3 033 067
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения).
713 189
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда.
53 189
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
660 000
2
Коммунальное хозяйство.
1 850 102
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения).
1 850 102
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения.
144 002
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
1 706 100
3
Благоустройство населенных пунктов.
163 352
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения).
163 352

114 613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету.
3 644
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек.
302 504
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету.
17 127
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету.
279 669
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету.
1 056 815
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер.
224 516
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
224 516
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106 808
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 887
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
47 675
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
58 146
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық.
6 067 093
1
Тұрғын үй шаруашылығы.
3 858 269
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі.
3 122 056
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау.
88 989
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу.
3 033 067
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі .
736 213
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер .
59 623
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 590
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету.
660 000
2
Коммуналдық шаруашылық.
1 679 130
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі.
1 679 130
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі.
144 002
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту.
1 535 128
3
Елді-мекендерді көркейту.
529 694
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі.
529 694