О бюджете Илийского района на 2026-2028 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 56-180
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 377 427 125 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 361 008 858 тысяч тенге;
неналоговые поступления 557 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 576 455 тысячи тенге;
поступления трансфертов 13 284 616 тысяч тенге;
2) затраты 377 427 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 102 212 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 220 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 118 363 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -102 212 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-)102 212 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 220 575 тысяч тенге;

Іле ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 56-180 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 377 427 125 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 361 008 858 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 557 196 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 2 576 455 мың теңге;
трансферттер түсiмі 13 284 616 мың теңге;
2) шығындар 377 427 125 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 102 212 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 220 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 118 363 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -102 212 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) (-) 102 212 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 220 575 мың теңге;

погашение займов 118 363 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 362 890 619 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 43 064 тысяч тенге, в том числе:
Куртинскому сельскому округу 43 064 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов бюджетам поселка и сельских округов определяется на основании постановления акимата Илийского района.

қарыздарды өтеу 118 363 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 362 890 619 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 43 064 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Күрті ауылдық округіне 43 064 мың теңге;
Көрсетілген трансферттерді кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Іле ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.