О бюджете Жамбылского районана 2026-2028 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2025 года № 43-192.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3 пункта 1 статьи 7 и с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 26 354 484 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 628 129 тысяч тенге;
неналоговые поступления 61 749 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 125 372 тысяч тенге;
поступления трансфертов 11 539 234 тысяч тенге;
2) затраты 23 866 899 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 108 254 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 285 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 177 196 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 379 331 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 379 331 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 285 450 тысяч тенге;
погашение займов 2 986 631 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 321 850 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 01.04.2026 № 46-205 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов сельских округов в районный бюджет в сумме 1 844 142 тысячи тенге, в том числе:
Узынагашский сельский округ 1 166 808 тысяч тенге;
Каргалинский сельский округ 518 782 тысячи тенге;
Шолаккаргалинский сельский округ 153 651 тысяча тенге;
Мынбаевский сельский округ 4 901 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 531 108 тысяч тенге, в том числе:
Аккайнарскому сельскому округу 21 683 тысячи тенге;
Актерекскому сельскому округу 20 615 тысяч тенге;
Аксенгирскому сельскому округу 15 064 тысячи тенге;
Айдарлинскому сельскому округу 12 978 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу 23 899 тысяч тенге;

Жамбыл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 43-192 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 7-бабының 1-тармағының 3) тармақшасына және 91 бабының 3 тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)тармақшасына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 26 354 484 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 11 628 129 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 61 749 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 3 125 372 мың теңге;
трансферттер түсiмі 11 539 234 мың теңге; оның ішінде:
2) шығындар 23 866 899 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 108 254 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 285 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 177 196 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 379 331 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 2 379 331 мың теңге.":
қарыздар түсімі 285 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу 2 986 631 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 321 850 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 01.04.2026 № 46-205 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтері бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 1 844 142 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ұзынағаш ауылдық округінен 1 166 808 мың теңге;
Қарғалы ауылдық округінен 518 782 мың теңге;
Шолаққарғалы ауылдық округінен 153 651 мың теңге.
Мынбаев ауылдық округінен 4 901 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 531 108 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Аққайнар ауылдық округіне 21 683 мың теңге;
Ақтерек ауылдық округіне 20 615 мың теңге;
Ақсеңгір ауылдық округіне 15 064 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округіне 12 978 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне 23 899 мың теңге;

Бериктасскому сельскому округу 36 877 тысяч тенге;
Дегересскому сельскому округу 25 150 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу 19 988 тысячи тенге;
Каракастекскому сельскому округу 53 368 тысячи тенге;
Карасускому сельскому округу 55 281 тысяча тенге;
Матыбулакскому сельскому округу 17 805 тысяча тенге;
Самсинскому сельскому округу 19 462 тысячи тенге;
Сарытаукумскому сельскому округу 27 914 тысяч тенге;
Таранскому сельскому округу 21 697 тысячи тенге;
Талапскому сельскому округу 23 826 тысяч тенге;
Унгуртасскому сельскому округу 33 426 тысяч тенге;
Ульгилинскому сельскому округу 29 211 тысяч тенге;
Улькенскому сельскому округу 10 290 тысяч тенге;
Шиенскому сельскому округу 27 148 тысяч тенге;
Темиржолскому сельскому округу 35 426 тысяч тенге;

Беріктас ауылдық округіне 36 877 мың теңге;
Дегерес ауылдық округіне 25 150 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 19 988 мың теңге;
Каракастек ауылдық округіне 53 368 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 55 281 мың теңге;
Мәтібұлақ ауылдық округіне 17 805 мың теңге;
Самсы ауылдық округіне 19 462 мың теңге;
Сарытауқұм ауылдық округі не 27 914 мың теңге;
Таран ауылдық округіне 21 697 мың теңге;
Талап ауылдық округіне 23 826 мың теңге;
Үңгіртас ауылдық округіне 33 426 мың теңге;
Үлгілі ауылдық округіне 29 211 мың теңге;
Үлкен ауылдық округіне 10 290 мың теңге;
Шиен ауылдық округіне 27 148 мың теңге;
Теміржол ауылдық округіне 35 426 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
на освещение улиц населенных пунктов;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Жамбылского района.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 284 083 тысячи тенге.

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Жамбыл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 284 083 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Жамбылского района М. Амиргалиев
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 43-192
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 01.04.2026 № 46-205 (вводится в действие с 01.01.2026).
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

6. Осы шешiм 2026 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының төрағасы
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 43-192 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 01.04.2026 № 46-205 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
121 275
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
121 275
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 908 396
1
Социальное обеспечение
263 714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
263 714
005
Государственная адресная социальная помощь
263 714
2
Социальная помощь
1 481 388
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 481 388
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
120 062
006
Оказание жилищной помощи
1 041
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152 286
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 975
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 573
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 013 451
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
163 294
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153 294
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 218
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 741
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
48 246
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29 089
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 447 446
1
Жилищное хозяйство
1 097 446
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30 000
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
121 275
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
121 275
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 908 396
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
263 714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
263 714
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
263 714
2
Әлеуметтік көмек
1 481 388
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 481 388
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
120 062
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 041
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152 286
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 975
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 573
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 013 451
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
163 294
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153 294
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 218
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 741
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
48 246
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 089
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
10 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарынберу
10 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 097 446
463
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жер
қатынастары бөлімі
30 000
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу