О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 27-136 "О бюджете Жамбылского района на 2025-2027 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 15 декабря 2025 года № 41-187
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджете Жамбылского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 27-136 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206068) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 21 269 681 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 064 085 тысяч тенге;
неналоговые поступления 54 287 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 332 121 тысяча тенге;
поступления трансфертов 11 819 188 тысяч тенге;
2) затраты 24 243 121 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 144 531 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 304 730 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 160 199 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 117 971 тысяч тенге;

Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "Жамбыл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 27-136 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы № 41-187 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-136 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206068 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 21 269 681 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 9 064 085 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 54 287 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 332 121 мың теңге;
трансферттер түсiмі 11 819 188 мың теңге; оның ішінде:
2) шығындар 24 243 121 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 144 531 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 304 730 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 160 199 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 117 971 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 117 971 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 4 323 382 тысяч тенге;
погашение займов 1 406 813 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 201 402 тысячи тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 3 117 971 мың теңге.":
қарыздар түсімі 4 323 382 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 406 813 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 201 402 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихат төрағасы М. Амиргалиев

Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от "15" декабря 2025 года № 41-187 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 27-136 "О бюджете Жамбылского района на 2025-2027 годы"
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 27-136
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы
21 269 681
1
Налоговые поступления

Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 желтоқсандағы "Жамбыл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-136 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 41-187 шешіміне 1-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-136 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер
21 269 681
1
Салықтық түсімдер

108 032
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
128 618
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 020
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
193 753
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
930 699
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 875
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150 723
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 369
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 382
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
44 260
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 432
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 280
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 152
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 152
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 411 961
1
Жилищное хозяйство
6 318 680
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
63 181
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
63 181
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 149 372
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
884 288
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 124
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
5 256 960
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
106 127
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
57 230
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан

108 032
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
128 618
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10 020
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
193 753
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
930 699
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
151 875
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150 723
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 369
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 382
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
44 260
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 432
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 280
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
1 152
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 152
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 411 961
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 318 680
463
Ауданның (облыстықмаңызы бар қаланың) жер
қатынастары бөлімі
63 181
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
63 181
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 149 372
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
884 288
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8 124
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
5 256 960
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй
инспекциясы бөлімі
106 127
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үйқоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік
саясатты іске асыру бойынша қызметтер
57 230
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету