О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района 2025-2027 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 14 августа 2025 года № 37-176
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы" от 08 января 2025 года № 28-140 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206774) следующие изменения:
пункты пункты 4, 7, 10, 17, 18, 21, 22, 23 указанного решения изложить в новой редакции:
4. Утвердить бюджет Актерекского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10,11,12 к настоящему решениюсоответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 53 846 тысяч тенге:
налоговые поступления 37 284 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 16 562 тысячи тенге;
2) затраты 53 847 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 тысяча тенге.
7. Утвердить бюджет Дегересского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 57 076 тысяч тенге:
налоговые поступления 34 472 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 22 604 тысяч тенге;
2) затраты 57 374 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 298 тысячтенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 298 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 298 тысяч тенге
10. Утвердить бюджет Карасусского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы №28-140 "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 тамыздағы № 37-176 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №206774 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 4, 7, 10, 17, 18, 21, 22, 23-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
4. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтерек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10,11,12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 53 846 мың теңге:
салықтық түсiмдер 37 284 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 16 562 мың теңге;
2) шығындар 53 847 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 мың теңге.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Дегерес ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 57 076 мың теңге:
салықтық түсiмдер 34 472 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 22 604 мың теңге;
2) шығындар 57 374 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 298 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 298 мың теңге.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Қарасу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы 237 620 тысяч тенге:
налоговые поступления 151 313 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 86 307 тысяч тенге;
2) затраты 239 457 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 837 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 837 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Таранского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 49, 50,51 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 49 360 тысячи тенге:
налоговые поступления 37 931 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 11 429 тысячи тенге;
2) затраты 50 899 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 539 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 539 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 539 тысяч тенге.
18. Утвердить бюджет Темиржолского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 52, 53, 54 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 77 659 тысяч тенге:
налоговые поступления 56 772 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 20 887 тысяч тенге;
2) затраты 81 722 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 063 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 063 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 063 тысяч тенге

1) кiрiстер 237 620 мың теңге:
салықтық түсiмдер 151 313 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 86 307 теңге;
2) шығындар 239 457 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 837 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 837 мың теңге.
17. 2025-2027 жылдарға арналған Таран ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 49, 50, 51-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 49 360 мың теңге:
салықтық түсiмдер 37 931 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 11 429 мың теңге;
2) шығындар 50 899 теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 539 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 539 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 539 мың теңге.
18. 2025-2027 жылдарға арналған Теміржол ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 52, 53, 54-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 77 659 мың теңге:
салықтық түсiмдер 56 772 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 20 887 мың теңге;
2) шығындар 81 722 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 063 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 4 063 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 063 мың теңге.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 617 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 617 тысяч тенге.
2. Приложения 1,4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-к настоящему решению соответственно.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 617 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 617 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1 ,4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Жамбылског района М. Амиргалиев
Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от "14" августа 2025 года № 37-176 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы"

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихаттың төрағасы М.Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 тамыздағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 37-176 шешіміне 4-қосымша

4 491
048
Возврат неиспользованн ы х ( недоиспользованных) целевых трансфертов
1
51
"Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
"
4 490
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
-1
8
Используемые остатки бюджетных средств
-1
01
Остатки бюджетных средств
-1
1
Свободные остатки бюджетных средств
-1
01
Свободные остатки бюджетных средств
-1
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 7 к решению Жамбылского районного маслихата от "14" августа 2025 года № 37-176 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы"
Приложение 19 к решению Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140
Бюджет Дегересского сельского округа на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

4 491
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
51
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
4 490
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
1
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 тамыздағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 37-176 шешіміне 7-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне 19-қосымша
Дегерес ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
І. Кірістер