О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского районана 2025-2027 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Алматинской области от 23 июня 2025 года № 35-168
Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жамбылского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы" от 08 января 2025 года №28-140 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №206774) следующие изменения:
пункты пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 40 410 тысяч тенге:
налоговые поступления 21 335 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 19 075 тысячи тенге;
2) затраты 44 457 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 047 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 047 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 047 тысяча тенге.
2. Утвердить бюджет Аккайнарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5,6 настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 49 049 тысяч тенге:
налоговые поступления 25 438 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 23 611 тысячи тенге;
2) затраты 49 840 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 791 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 791 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 791 тысяча тенге
3.Утвердить бюджет Аксенгирского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решениюсоответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы №28-140 "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 маусымдағы № 35-168 шешімі
Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл аудандық мәслихатының "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №206774 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Айдарлыауылдық округінің бюджетітиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 40 410 мың теңге:
салықтық түсiмдер 21 335 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 19 075 мың теңге;
2) шығындар 44 457 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 047 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 4 047 мыңтеңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 047 мың теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Аққайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5,6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 49 049 мың теңге:
салықтық түсiмдер 25 438 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 23 611 мың теңге;
2) шығындар 49 840 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 791 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 791 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 791 мың теңге.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсеңгір ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
6 335 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 335 тысяч тенге
9. Утвердить бюджет Каракастекского сельского округа на
2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 85 703 тысяч тенге:
налоговые поступления 40 139 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 45 564 тысяч тенге;
2) затраты 86 011 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 308 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
308 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 308 тысяч тенге.
10.Утвердить бюджет Карасусского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 237 620 тысяч тенге:
налоговые поступления 151 313 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 86 307 тысяч тенге;
2) затраты 239 457 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 837 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 837 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 837 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Каргалинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32, 33к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 685 370 тысяч тенге:
налоговые поступления 685 305 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 65 тысяч тенге;
2) затраты 686 546 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 6 335 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 335 мың теңге.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Қарақастек ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 85 703 мың теңге:
салықтық түсiмдер 40 139 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 45 564 мың теңге;
2) шығындар 86 011 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 308 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 308 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 308 мың теңге.
10. 2025-2027 жылдарға арналған Қарасу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 237 620 мың теңге:
салықтық түсiмдер 151 313 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 86 307 теңге;
2) шығындар 239 457 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 837 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 837 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 837 мың теңге.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Қарғалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 685 370 мың теңге:
салықтық түсiмдер 685 305 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмі 65 мың теңге;
2) шығындар 686 546 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

2. Приложения 1,4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70 к указанному решению изложить в новой редакции согласно 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-к настоящему решению соответственно.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жамбылского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".

2. Көрсетілген шешімнің 1 ,4, 7, 10,13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 55, 58, 61, 64, 67, 70-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жамбыл аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жамбылского районного маслихата М. Амиргалиев
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от "23" июня 2025 года № 35-168 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы"
Приложение 1 к решению Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140
Бюджет Айдарлинского сельского округа на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
I.Доходы

4. Осы шешiм 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Жамбыл аудандық мәслихатының төрағасы М.Амиргалиев
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 маусымдағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 35-168 шешіміне 1-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне 1-қосымша
Айдарлы ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
I.Кірістер

6 047
048
Возврат неиспользованн ы х ( недоиспользованных) целевых трансфертов
1
51
"Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
"
6 046
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
V. Дефицит (профицит) бюджета
- 4 047
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)
4 047
8
Используемые остатки бюджетных средств
4 047
01
Остатки бюджетных средств
4 047
1
Свободные остатки бюджетных средств
4 047
01
Свободные остатки бюджетных средств
4 047
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
16
Погашение займов
0
Приложение 2к решению Жамбылского районного маслихата от "23" июня 2025 года № 35-168 "О внесении изменений в решение Жамбылского районного маслихата от 08 января 2025 года № 28-140 "О бюджетах сельских округов Жамбылского района на 2025-2027 годы"
Приложение 4 к решению Жамбылского районного маслихата от января 2025 года № 28-140
Бюджет Аккайнарского сельского округа на 2025 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
І. Доходы

6 047
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1
51
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
6 046
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
IV. Қаржы активтерінің операциялары бойынша сальдо
0
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
- 4 047
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
4 047
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
4 047
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
4 047
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
4 047
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
4 047
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
16
Қарыздарды өтеу
0
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 маусымдағы "Жамбыл ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне өзгерістер енгізу туралы № 35-168 шешіміне 2-қосымша
Жамбыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 28-140 шешіміне 4-қосымша
Аққайнар ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
І. Кірістер