Об установлении дифференцированных тарифов на регулярные социально значимые перевозки пассажиров на территории Жамбылского района
Постановление акимата Жамбылского района Алматинской области от 27 мая 2025 года № 237
В соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 2-1 статьи 19 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", акимат Жамбылского района ПОСТАНАВЛЯЕТ:
1. Установить дифференцированные тарифы на регулярные социально значимые перевозки пассажиров на территории Жамбылского района следующим образом:
При оплате через электронную платежную систему, мобильные приложения, транспортные карты или банковские карты второго уровня:
для взрослых — 120 (сто двадцать) тенге;
для детей и подростков в возрасте от семи до восемнадцати лет — 60 (шестьдесят) тенге;
При оплате наличными деньгами:
для взрослых — 200 (двести) тенге;
для детей и подростков в возрасте от семи до восемнадцати лет — 100 (сто) тенге;
2. Представить постановление акима района на согласование сессии Жамбылского районного маслихата.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жамбылского района.
4. Настоящее постановление вступает в силу по истечении десяти календарных дней после его официального первого опубликования.
Аким района Н. Ертас

Жамбыл ауданының аумағында жолаушыларды тұрақты әлеуметтік маңызы бар тасымалдауда сараланған тарифтерді белгілеу туралы
Алматы облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 27 мамырдағы № 237 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабының 1- тармағы 9) тармақшасына, "Автомобиль көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 19-бабының 2-1 тармағының негізінде, Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жамбыл ауданы аумағында жолаушыларды әлеуметтік мәні бар тұрақты тасымалдауда сараланған тарифтері келесідей болып белгіленсін:
1) Электронды төлеу жүйесі, ұялы байланыс құралдары, көлік карталары немесе екінші деңгейдегі банк карталары арқылы төлеу кезінде:
ересектерге - 120 (жүз жиырма) теңге мөлшерінде;
жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі балалар мен жасөспірімдерге - 60 (алпыс) теңге мөлшерінде;
2) Қолма-қол ақшамен төлеу кезінде:
ересектерге 200 (екі жүз) теңге мөлшерінде;
жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі балалар мен жасөспірімдерге - 100 (жүз) теңге мөлшерінде.
2. Жамбыл ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 5 мамырдағы № 138 "Жамбыл ауданының жолаушыларын әлеуметтік мәні бар тұрақты тасымалдау тарифтерін белгілеу туралы" қаулысының күші жойылсын.
3. Жамбыл аудандық мәслихатының сессиясына аудан әкімдігінің қаулысы келісуге ұсынылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Ертас